Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mi ez a jelenség mostanában,...

Mi ez a jelenség mostanában, hogy mindenkit lepontoznak/lenulláznak, akár teljesen ellentétes válaszokat is?

Figyelt kérdés

És nem hiszem hogy egymást ponzoznák le, mert előszőr mindenki fel van pontozva,aztán meg mindenki egyszerre lett lepontozva.

Ki lehet ennyire agyhalott?

Azt még értem(bár az is nulla intelligenciára vall),

hogy valakinek nem tetszik egy válasz és piros kezet nyom, de ez azért már több a soknál.

Miért nem lehet az ilyen embereket kirakni az oldalról?


2018. nov. 7. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Joga van mindenkinek olvasás nélkül, pusztán hobbiból mindenre pirosat nyomni. Lerágott csont ez is, az üzemeltetőnek meg toknind1. Pláne mikor ők írják a kérdések egy részét(munkaügyis).
2018. nov. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Van, aki 50 névről belépve, géppel pontoz lefelé.

Aki ki tudná rakni, annak nem fontos, akinek meg fontos, az nem tudja kirakni.

2018. nov. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Ezen az oldalon rengeteg a 10-en éves troll.

Meg a különböző fanatikusok, politikai, márka....


Én már rág le....om h mi értékelnek az én vadszamaraimra.

Mondjuk az egy kissé kellemetlen a kérdezőnk mikor jó szándékkal írsz valamit h te segítenél rajta.

Erre jön valaki NEM ÉRTESZ HOZZÁ ! Szöveggel és lepontoz.


Pl egy gyereknek tényleg normálisan összeírtam PC-t erre lepontoztak h szar.

És ilyeneket ajánlottak neki h 350 W táp meg 1 TB-s HDD. Egy gamer gépbe.

2018. nov. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában? Itt mindig is ez volt a módi. És igen, van olyan, aki csak arra tart fent akár több acc-ot is, hogy lepontozgathassa vele a többieket. Van, akinek meg egyszerűen csak poén, hogy végigmegy a kérdéseken, és válogatás nélkül lepontozza a válaszokat, aztán meg röhög, ha valaki kiakad, és szóvá teszi. Olyan is van, aki soha egy betűt nem szól hozzá semmihez, csak olvasgat, és ami neki nem tetszik, azt lepontozza. Ez főleg az olyan kérdéseknél idegesítő, amikre nem lehet rossz választ adni. Pl. Melyik a kedvenc neved? Mi a foglalkozásod? Hánykor kelsz reggelente? stb. És ha valaki olyat ír, ami a pontozómajomnak nem tetszik, akkor azt lehúzza. Rengeteg ilyen tag van.

Egyébként én valamiféle aktivitáshoz kötném az értékeléshez való jogot, mert tényleg nagyon sok az olyan, aki soha semmit nem tesz hozzá a kérdéshez, csak pontozgat. Nem azt mondom, hogy csak az értékelhessen, aki az adott kérdéshez választ is ír, mert nyilván nem biztos, hogy tud, vagy lehet, hogy már leírták előtte a pontos és helyes választ, akkor meg ne írja le mindenki ugyanazt. De azért jó lenne, ha olyanok nem pontozhatnának, akik abszolút nem válaszolnak.

A másik, amit az elmúlt tíz évben már legalább ezerszer javasoltam, el nem tudom képzelni, miért nem tetszik az oldal működtetőinek, hogy sokkal jobb lenne a lefelé pontozást megszűntetni. Sokkal jobb lenne, ha az értékelés résznél lenne egy pipa (vagy akármi), és ha megfelelő szerinted a válasz, akkor megnyomod, ha meg nem, akkor nem. És annyi látszana, hogy darabra hány felhasználó nyomott rá. Sokkal kevésbé bosszantó, ha valaki kevés pipát kap, mintha bosszúból, szemétkedésből, poénból lefelé nyomják a válasza hasznosságát, miközben tényleg a kérdésre válaszolt.

2018. nov. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is javasoltam már erre megoldást: azt, hogy aki összességében többet pontoz le, mint fel, annak a pontozása ne számítson be sehova. Ezt persze kategóriánként kellene számolni.

Ez egyszerű, nem túl munkaigényes módszer.


Bár ezt is ki lehet cselezni, de sokkal nehezebb, mint most, amikor válogatás nélkül mindenkinek lehet ártani, könnyedén.


Ezt meg is írtam az üzemeltetőknek, de nem érdekli őket.

2018. nov. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy ahogy van kiszedném az egész pontozást a Gyakoriról; semmi értelme.


Most beírhatom azt, egy "Ki írta a Rómeó és Júlia" kérdés alá, hogy "William Shakespeare, de a Google-ben keresve megtaláltad volna" és hiába kapta meg a kérdező a választ tőlem, a mondat második fele miatt rányomja a kommentemre a piros kezet a sértett kérdező meg két felháborodott emberke és máris 0%-ban lesz hasznos a válasz.

Mi volt a kérdés? Hogy Kiírta a Rómeó és Júliát.

Választ adtam erre a kérdésre? Igen


Azon kívül pedig, hogy vannak, akik hisztiből nyomnak a piros gombra, vannak, akik unalomból teszik ("milyen vicces értelmes hozzászólásokat lepontozni") vagy, ha az ő válaszukat lepontozták akkor másnak se legyen 100%-ban hasznos a hozzászólása.


Illetve az is közrejátszik, hogy mennyire hosszú és részletes a válaszod, mert van, amikor olvasás nélkül rád nyomják a piros kezet, ha esetleg szakítottál arra időt, hogy megtiszteld a kérdezőt azzal, hogy hosszabb szövegben segítsd őt információkkal - elvégre "akkor egy megkeseredett személyiség lehetsz, egy unatkozó valaki aki a gyakorin él és ez mennyire ciki".


Egyszer pl valaki kérdezett a gyakorin valamiről, amit én tapasztalatból ismertem és leírtam részletesen a folyamatot, amin többször át is mentem - és 0%-ban volt hasznos a válaszom, mert hosszúra sikeredett.


Illetve még ott van az is, hogy valakinek van hatmillió fiókja és, ha a válaszon nagyon felhúzza magát, akkor megy és mindegyik fiókjával jól lepontozza a kommentet. (Amúgy az ellenkezője is igaz; hogy valakinek lepontozták a válaszait és a saját fiókjaiból tornázza fel a válasza hasznosságát).


Ez az egész pontozási rendszer így ökörség, csak azt mutatja, hogy a válaszodat hány unatkozó tini vagy hisztikirálynő találta meg és csak arra szolgál, hogy megdöbbenjen az eredménytől az illető vagy felhúzza magát rajta; amit a sok "Most miért lett lepontozva a kérdésem" komment is bizonyít (aminek a közzétételt szintén nem értem; ha féltem a 75%-mat és látom, hogy jó indok nélkül ponztoztak le, akkor valószínű az adott kérdés alatt más kommentemnek is hasonló lesz a sorsa és ezzel lejjebb csúszik a válaszaim hasznosságának a százaléka).

2018. nov. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!