Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mièrt sèrtegetik a kèrdezőket,...

Mièrt sèrtegetik a kèrdezőket, ès òcsàroljàk itt sokan? Ezeket mèrt nem tiltjàk ki?

Figyelt kérdés
Feltettem pàrkapcsolati tèmàban egy tök egyszerű kèrdèst, de csak sèrtő ès òcsàrolò vàlaszokat kaptam eddig a szemèlyisègemmel kapcs. Megtudtam azt is, hogy( a vàlaszolò egy önjelölt pszichiàter) èn fogyatèkos vagyok. Amùgy sem volt jò kedvem, de most... mièrt hagyjàk, hogy szemèlyeskedjenek itt ok nelkül?

2018. dec. 13. 14:15
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
69%

Jelentetted őket? Nincs cenzúra az oldalon, nem ellenőrzik előzetesen a beküldött tartalmat, csak amit jelentenek és úgy bírálják el hogy sérti az oldal szabályait.


Amúgy egy szubjektív kérdésre szubjektív válaszokat fogsz kapni, ezzel érdemes tisztában lenni.

2018. dec. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Dehogy nincs cenzùra. Engem azonnal kitiltottak, mikor egyszerre több egymàssal összefüggő, de tartalmilag elferdìtett kèrdèst tettem fel( azèrt hogy ne ismerjenek fel az ismerőseim a valòs egyezèsek miatt ha esetleg szörfölnek itt , bàr 1% az esèlye de ki akartam zàrni. Nem győztem magam visszasirni e-mailben mivel nincs màs IP cimem.
2018. dec. 13. 14:52
 3/35 anonim ***** válasza:
37%

Akkor nem ismered a szó jelentését. A cenzúra a szólásszabadságot úgy csorbítja, hogy a kérdésed addig nem jelenik meg amíg előzetesen jóvá nem hagyják.

A moderáció azt jelenti hogy szabadon kiírhatsz bármit és azonnal meg is jelenik, de utólag jelentésre azt moderálhatják az oldal elveinek megfelelően.


A sztorik szándékos ferdítése például a felhasználók szándékos megtévesztését jelenti, amiért tiltanak, jogosan. De ezt nyilván elmondták és tanultál is belőle, és a kérdés sem erről szól. Ha már itt tartunk, a moderátorok döntésének megkérdőjelezése és a vergődés is tilos emiatt, úgyhogy én megválogatnám a szavaimat a cenzúrával való vádaskodással, nehogy megint és végleg tiltsanak.

2018. dec. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
Egyszerűen ne vedd amgadra az iylesmit, velem is elöfordult már, de általában a stilusbol kitünik, hogy segiteni akar a negativ kommenttel vagy piszkálódni.
2018. dec. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Bocsànat, igen, összetèvesztettem a cenzùràt a moderàlàssal....
2018. dec. 13. 16:06
 6/35 A kérdező kommentje:
Amùgy az màr tùl megy a szubjektivitàson, hogy megkèrdezem mit tegyek? Erre azt a valaszt kapom hogy: hülye vagyok, fogyatèkos, idiòta stb. Ez nem szubjektìvitàs hanem sèrtegetèssel valò szemèlyes tàmadàs. Ès rendszeresen ez van. Igen, azèrt kèrdezek, mert hülye vagyok, ezt èn is tudom, ez nrm kèrdès. Ha olyan okos lennèk nem kèrdeznèm meg, hanem osztanàm az èszt.
2018. dec. 13. 16:09
 7/35 anonim ***** válasza:
77%

A gond ott kezdődik, hogy sokan tévednek be olyan kategóriákba, ami nem nekik való. Ha pl én bemennék az önismereti kérdések alkategóriába, tuti akadna 1-2 kérdés, ami nem lenne nekem való,, lévén nem szeretem azt, amikor egy egészséges, nem éhező, nem bűntalmazatt, tető alatt élő ember nyafizik kérdés formájában. Nem nekik való kérdéseket látva pedig sokan nem tudják magukat türtőztetni és rögtön beküldik a sértéseiket.


A másik gond, hogy sokan olyan kategóriában vannak, ami nekik való, de egy, a kérdésben számukra nem tetsző mondat máris elfeledteti velük, hogy ez a Gyakori kérdések és nem az Index fórum; tehát a kérdésre kéne reagálni és nem a nemtetszésüket írni ki magukból.

Egy másik helyen amúgy volt is ilyenre példa, hogy valaki elmesélte, hogy amputálták a lábát és az összes kommentben szidták a történet íróját, mert beírta, hogy túlsúlyos; mindenki ezen volt kiakadva, a történet lényege senkiben se maradt meg...


Szóval ez a 2 lehet a fő ok, hogy ha a kérdés értelmesen meg van fogalmazva illetve minden fel van tüntetve ami a válaszadáshoz szükséges.


Az off-okat a moderátorok nem tűrik, így, ha jelented őket, el is lesznek távolítva.


Ha az első kommentje lesz egy ócsárolónak eltávolítva, nem kerül automatikusan kitiltásra; viszont, ha sokadszorra szegi meg a GYIK szabályzatát, akkor igen.


Azt javaslom, ne vedd fel a negatív kommenteket, jelentsd a sértéseket., a többit a moderátorok elintézik :)

2018. dec. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
87%
Jelentsd ezeket, mert azt nem tudod számonkérni a modoktól sem amiről nem tudnak. Az öncélú provokáció vagy káromkodás jellemzően törlésre kerül. Ha látták és mégsem, akkor az újbóli jelentéskor a következő üzenetet kapod: "ezt a választ már látta moderátor....", és abból kiderül hogy megnézték, és mégsem találták törlendőnek. Ha ezt te mégis úgy érzed és objektíven is felmérhető hogy nincs igazuk, akkor lehet panaszkodni például e-mailben nekik, de nem garantált hogy valóban lesz eredménye.
2018. dec. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Ķöszönöm a rèszletes vàlaszt!
2018. dec. 13. 19:46
 10/35 A kérdező kommentje:

"A gyűlöletkeltésért, mások sértegetéséért, provokálásért, vállalkozás/termék/weboldal népszerűsítéséért, reklámozásért, trágárkodásért, rasszista írásokért, több kérdés ugyanazokkal a válaszokkal történő végigspameléséért, közízlés megsértéséért kitiltás jár, így ilyen válaszokat ne írj!

Fenntartjuk a jogot, hogy válaszodat (ha nem tartod be a fenti szabályokat), további különösebb indoklás nélkül töröljük."

2018. dec. 15. 12:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!