Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ti mi alapján értékeltek egy...

Ti mi alapján értékeltek egy kérdésre adott választ?

Figyelt kérdés

Tényleg a hasznossága alapján adtok piros/zöld kezet, vagy az is befolyásolja, hogy mennyire tetszik egy vélemény? Ugye attól hogy nem tetszik, még lehet hasznos és igaz is.

Politika kategóriában látok sok olyat, hogy értelmes véleménye van valakinek, de a másik oldal képviselői kinullázzák, pedig csak a kérdésre válaszolt.


Érdekel ki mi alapján pontoz. Csak őszintén, úgyis anonim! :)


2019. jan. 12. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
34%

Alapvetően négy dolgot veszek figyelembe, amikor egy hozzászólás hasznosságáról szavazok:

1. Témacentrikusság (Azaz valóban válasz-e a kérdésre?)

2. Igazságtartalom

3. Hozzátesz-e valamit a témához vagy csak ismétli az előtte szólókat.

4. Érthetőség


Én legtöbbször Egyéb kérdések és Szórakozás, esetenként Kultúra és közösség rovatban olvasgatok, válaszolgatok. Sajnos sokszor látom, hogy egy-egy tök normális válasz totál le van pontozva. Képtelen vagyok megérteni, hogy egy "mi a véleményed" kezdetű kérdésre adott, jól megfogalmazott, nemtroll választ miért kell lepontozni? Ha valóban a saját véleményét fogalmazta meg, kulturált, közérthető módon, és még meg is indokolta, akkor az a válasz a tartalmától függetlenül (!!!) egy 100%-ig hasznos válasz kellene legyen... (hiszen a kérdésre válaszolt és az igazságtartalmában nincs okunk kételkedni)


Persze biztos én sem vagyok tökéletesen objektív és tökéletesen következetes, de legalább meg lehetne próbálni az általam felsoroltak vagy azokhoz hasonló, egyéni kritériumok alapján pontozgatni, nem csak úgy, ahogy jön.

2019. jan. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%

Az általad említett kategória és egyes alkategóriák tényleg csak arról szólnak hogy ki melyik oldalon áll,a vita megy, a lényeg, meg ha van, elsikkad.


Számomra a válasz hasznossága a fontos elsősorban.De pl. egy egyszavas választ, még ha helyes is,nem értékelek, kivéve, ha az az egy szó is elég vagy nincs hasznosabb válasz.

Van hogy tetszik/nem tetszik alapján értékelek,ha a válasznak nincs igazán hasznossága, csak szubjektív vélemény.Ha egyetértek és a válaszadó válasza is rokonszenves, nem erőltetett,akkor zöld kéz, ha nem értek egyet, de érdekesnek tartom a választ, kék és ha egyáltalán semmi jó nincs a válaszban, piros.

2019. jan. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én legtöbbször úgy érzem, hogy like/dislike gombnak használják az értékelést.
2019. jan. 13. 11:23
 4/4 anonim ***** válasza:

Mett má' télleg lájk diszlájk gombbbnak hasznájják a zemmberek, heee


Há má asztat hitem én vok csak az ki a haszonnoságát nézzi a bálaszoknak.


***


Hmmm, hányan szólnak be a nyelvtanomért? :D

2019. jan. 14. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!