Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mi értelme van a % rebdszernek...

Mi értelme van a % rebdszernek itt a gyiken?

Figyelt kérdés
Ha valakinek nem tetszik a válaszod, akkor le fogja értékelni olyan emberekkel egyetemben, akik azon a véleményen vannak. Attól nem lesz haszontalan mondjuk a politikai valaszom, hogy én egy más pártot támogatok. Ennek semmi értelme, felesleges megbélyegzés, és félrevezetheti a kérdezőt, hogy én ritkán adok "érdemi" választ, amikor igazából csak vitatkozok valakivel. A másik, hogy ha van is ilyen rendszer, akkor meg miért vonják egybe külön kategóriákban szerzett % ot? Szerintem megzavarhat mindenkit, hogy egy olyan dologra válaszolok amihez értek, de közben egy más kategóriában meg kapom a 0-ásokat :\, és ki tudja, hogy hallgathat e rám vagy nem.

2019. jan. 25. 12:28
 1/10 anonim ***** válasza:
28%

A rendszert lehetőleg objektív válaszok lehetőleg objektív értékelésére tervezték. Nem számoltak viszont azzal, hogy a képletben a hiba pont az emberi tényező lesz, mert sokan nem hajlandóak objektíven értékelni, vagy nem is lehet úgy értékelni.


Ettől függetlenül a felhasználói értékelés még így is beszédes, hogy kissé lefelé húzzák a valóságtól. Akinek kritikusan alacsony a százaléka, jellemzően ahhoz mérten is viselkedik (troll, provokátor).

2019. jan. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Thispain ***** válasza:
15%
A válaszaid átlagos hasznosságát hivatott mutatni. A rendszer valóban finomítást igényel, de belátható időn bellűl ne biztos, hogy bevezetik. Az egyik megoldás erre a problémára, hogy politikai vitákra más fiókot használsz.
2019. jan. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
13%

1. írta: "Ettől függetlenül a felhasználói értékelés még így is beszédes, hogy kissé lefelé húzzák a valóságtól. Akinek kritikusan alacsony a százaléka, jellemzően ahhoz mérten is viselkedik (troll, provokátor)."


BAROMSÁG!


Haverom úgy trollkodott, hogy a baba és a kutyás rovatokban olyan válaszokat adott, hogy "Remélem meggyógyul!" "Sok sikert a picihez!" "Aranyos a nyuszid!"... ezzel lett 85-90%-a, majd átment más rovatokba és ordas baromságokat benyögött. És mindenki igazat adott neki, és többször le is írták, hogy biztosan ért hozzá, mert magas a %-a!

Vagy másik példa. Alacson %-ú egyén leírta a fagyálló mérgezett állat elsősegélyét. Erre töröltették. Aztán az illető elmondta, hogy mentős. Erre többen rákerestek, és akkor esett le, hogy amit leírt és amit töröltetek az tényleg úgy van. Az állat később elpusztult. Pedig...

Nekem lepontozták válaszomat 0-ra, mondván hazudok és hülye vagyok. Pedig amit írtam 100%-ig hivatalos, hiszen abból élek, a munkám része!

2019. jan. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ezt felvázolhatnád az egy moderátoroknak címzett leveledben.


Hogy mi értelme van? Hogy lásd, az illető tényleg hasznos válaszokat ad e vagy sem...


Hogy Mi látszik ebből? Hogy hány troll és hisztis 3,14csa olvasta idáig a válaszát.


Személy szerint a pontozást leszedném; a piros-kék-zöld kezek helyett egy zöld pipát tennék; mint, ha egy LIKE gomb lenne. Ha a választ hasznosnak találtad, akkor rákattintasz; és annyit látsz, a válasz alatt, hogy hány ember kattintott rá arra a pipára.


A gond ott kezdődik, hogy míg egyeseket hidegen hagy, másokat szíven üt, ha lepontozzák a választ és a felháborodást, a rossz érzéseket, stb. el lehetne a fent említett ötlettel kerülni.


"Az állat később elpusztult. Pedig..." - ez miért abból következik, hogy a GYIK-ról töröltették a hozzászólást? Ha a kutyám, macskám, gyerekem, férjem, akárkim rosszul lesz, nem mondom azt, hogy sajnos meghalt, mert a GYIK -en nem kaptam normáli választ a kérdésemre.

2019. jan. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 kreténpali ***** válasza:
0%

Jaja, nekem pl ezóból van 50% körüli, ami nagy dolog.


Egy valamire jó a %, ritkán van két azonos, így nagyjából el lehet különíteni a felhasználókat. Egyébként egy régről megmaradt szar. Redditen pl lehet kérdést is pontozni, szóval a troll kérdések, provokációk, reklámok gyorsan eltűnnek, de itt...

2019. jan. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Személy szerint nem politikai válaszokat, hanem állatkategóriában a vadászat pártján vagyok, és így kapom a lepontozást. Amikor annyi a különbség köztem és a zöldek között, hogy más a világnézetem....
2019. jan. 25. 17:19
 7/10 anonim ***** válasza:
Az lehetne a megoldás, ha csak a kérdező pontozhatna. Így azokat pontozná, amik számára tényleg hasznosak, mivel ő tette fel a kérdést, neki van szüksége a válaszra.
2019. júl. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kivéve amikor troll a kérdező és szándékosan lepontoz mindenkit. Kivéve, amikor inkompetens a kérdező, és a jó vagy rossz válaszról sem tudja eldönteni, hogy hasznos-e, és senki más nem értékelhet hogy ezt megerősítsék. Kivéve, mikor a kérdező meggyőződéses hülye, és az amúgy jó választ sem fogadja el.


Itt van két kérdés tanulságul, hogy bízd a kérdezőre az értékelést, ha már helyette megkeresed a választ:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__filmek-sorozatok_..

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__humor__992474..


GYK-n az már alap, hogy köszönetet ne várj semmiért. De ha még köcsög is vagy ignoráns/hülye is a kérdező, az a halál.

2019. júl. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én olyan dolgokhoz szoktam kommentelni, amihez van szakértelmem, (a politika csak példa volt) leggyakrabban állatok témakörben kommentelek, az évek során kb 1000-1200 kérdésre válaszoltam ami úgy 2000 válasz. Már elég rég megakadtam 63% on, és max 1% ot fog változni. De azért idegel fel a dolog, mert ilyen témakörben a válaszaim 99%-a teljesen biztos, hogy hasznos. Mivel ezek 99% ban biztos dolgok, mert tudomán
2019. júl. 3. 18:23
 10/10 A kérdező kommentje:
Tudományon és tapasztalaton alapszik. És a sok hülye lepontoz, mert mittudom én mondjuk mást írok mint a wikipédia.... Az mindegy, hogy én 8 félévig tanultam, meg tapaszalatom is van... De a wikipédia mást ír...
2019. júl. 3. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!