Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért viselkedik a gyakori...

Miért viselkedik a gyakori ilyen furán?

Figyelt kérdés

Kifejtem:

1. Vannak olyan válaszolók, akiknek nincs a válaszuk mellett milyen "hasznos" válaszokat szoktak adni. (Kizárt hogy törölték magukat, mert kb. pár percre rá is láttam ilyen választ). Viszon ilyen beállítást nem látok itt az oldalon.

2. Miért van az hogy az esetek 90%-ban ha bejelölöm hasznos/nem hasnos a válasz, akkor a statisztikát nem frissíti? És most nekem ne jöjjetek hogy lassú aza adatbázisuk, mert van olyan amit fél éve sem frissített.

Volt má ilyen nektek is? Vajon miért lehet ez?



2019. jan. 27. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

1: Ha friss felhasználó és nincs elégválasza, addig nincs mögötte % sem...

2: Ezt nem értem, milyen statisztikát?

2019. jan. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1: csak egy bizonyos idő és feltételek után jelenik meg, hogy hány százalékban hasznos a felhasználó. Ha nem látod, még új regisztrálóról van szó.


2: van valami olyan feltétel, hogy bizonyos idő után csak akkor frissülnek a százalékok, ha új válasz érkezik. A fél éves kérdésnél ezért nem változnak, ha nem írt senki új választ.

2019. jan. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Na meg ha csak 1-2 ember szavaz, akkor nem jelenik meg a "hasznossági százalék".
2019. jan. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

N̲e̲m̲ ̲i̲d̲ő̲f̲ü̲g̲g̲ő̲ ̲a̲z̲ ̲a̲d̲a̲t̲f̲r̲i̲s̲s̲ü̲l̲é̲s̲,̲ ̲h̲a̲n̲e̲m̲ ̲f̲e̲l̲t̲é̲t̲e̲l̲f̲ü̲g̲g̲ő̲. Ha megvalósul valamelyik feltétel, akkor akár 12 éves válaszoknál (vagy régebbieknél) is frissülnek az adatok, ha nem következik be változást okozó feltétel, akkor sohasem.


• Így találtam ezt a kérdést (2007. évi): [link]

Az 1-es válasznál nincs látható értékelés, a 2-es válasz 83%-osnak van értékelve.

• Nyomtam egy zöld kezet a 2-es válaszra: [link]

Frissítettem a lapot, de maradt 83%-os. (A reklámok módosulása utal a frissítésre.)

Ha így hagytam volna, akkor így maradt volna örökre; szinte nulla az esélye, hogy más is éppen ezzel a kérdéssel foglakozott volna. És kérdezhetném, hogy "miért viselkedik a gyakori ilyen furán?" Nem frissíti a „statisztikát”. De, ehelyett

• nyomtam egy zöld kezet az 1-es válaszra is: [link]

- Az 1-es válasznál megjelent, hogy „A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.” Eszerint, ott lapult már egy értékelés, vélhetően több mint egy évtizede, ami nem okozott látható változást. Így most, az én értékelésemmel, teljesült a megjelenési feltétel (kettőnk válaszértékelési százaléka elérte a 125%-ot). Az eredményből az is tudható, hogy az előző értékelő is zöld kezet nyomott.

- Ettől, hogy változás történt az értékelésekben, a 2-es válasznál érvényre jutott az értékelésem: a 83%-os érték 86%-ra nőtt.

- A 4. válasznál maradt a 91%, eszerint ott nem lapult érvényre nem jutott értékelés. Volt már olyan kísérletem, amikor ilyen esetben más válasz értéke is változott, pedig ahhoz nem nyúltam. Ott, volt addig érvényre nem jutott értékelés.

A válaszadók százalékai sem változtak. Eszerint, most is annyi a százalékuk, mint akkor volt. (Vagy csak annyit változott, hogy az egész számra kerekítés után nem látszik.) Volt már olyan kísérletem, amikor válaszadó százaléka is változott.

Azokról a kísérletről is megvannak a képernyőfelvételek.

► Új válasz írása nélkül idéztem elő változást. Jónéhány olyan eset lehet, amiről írsz kérdező, mert teljesen véletlenül, és egyből akadtam ilyen, annak idején „nem frissült statisztikára”. ◄


N̲e̲m̲ ̲c̲s̲a̲k̲ ̲ú̲j̲ ̲v̲á̲l̲a̲s̲z̲,̲ ̲k̲o̲m̲m̲e̲n̲t̲ ̲é̲r̲k̲e̲z̲é̲s̲e̲k̲o̲r̲ ̲f̲r̲i̲s̲s̲ü̲l̲n̲e̲k̲ ̲a̲z̲ ̲a̲d̲a̲t̲o̲k̲. (A fenti kísérletem is bizonyítja.)


A̲.̲/̲ ̲A̲z̲ ̲a̲d̲a̲t̲o̲k̲ ̲a̲z̲o̲n̲n̲a̲l̲i̲ ̲f̲r̲i̲s̲s̲ü̲l̲é̲s̲é̲t̲ ̲h̲á̲r̲o̲m̲ ̲e̲s̲e̲t̲b̲e̲n̲ ̲t̲a̲p̲a̲s̲z̲t̲a̲l̲t̲a̲m̲. (Az azonnali frissülés látható a böngészőben történő lapfrissítés hatására.)


1./ Új válasz, vagy kérdezői komment megjelenésekor, minden válasznál azonnal frissülnek az adatok. Akárhány oldalnyi válasz van, minden oldalon.

Így, ha van(nak) olyan válasz(ok), amely(ek)nél van(nak) érvényre nem jutott értékelés(ek), akkor ott módosul „A válasz x%-ban hasznosnak tűnik.” szövegben x értéke. Aktuális értékre módosulnak „A válaszíró y%-ban hasznos válaszokat ad.” y értékei is.


2./ Ha értékelésre éppen megjelenik, hogy „A válasz x%-ban hasznosnak tűnik.”, akkor azon az oldalon – és csak azon az oldalon – minden válasznál azonnal frissülnek az adatok.

Így, ha az oldalon van(nak) olyan válasz(ok), amely(ek)nél van(nak) érvényre nem jutott értékelés(ek), akkor ott módosul „A válasz x%-ban hasznosnak tűnik.” szövegben x értéke. Aktuális értékre módosulnak „A válaszíró y%-ban hasznos válaszokat ad.” y értékei is.


3./ „A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.” válasznál kék, vagy piros kéz hatására az adott oldalon – és csak azon az oldalon - minden válasznál azonnal frissülnek az adatok.

Így, ha az oldalon van(nak) olyan válasz(ok), amely(ek)nél van(nak) érvényre nem jutott értékelés(ek), akkor ott módosul „A válasz x%-ban hasznosnak tűnik.” szövegben x értéke. Aktuális értékre módosulnak „A válaszíró y%-ban hasznos válaszokat ad.” y értékei is.


B./ V̲a̲n̲,̲ ̲h̲o̲g̲y̲ ̲a̲z̲ ̲a̲d̲a̲t̲f̲r̲i̲s̲s̲ü̲l̲é̲s̲ – ha nincsenek az A./-ban felsoroltak – csak n̲a̲p̲o̲k̲ ̲m̲ú̲l̲v̲a̲ ̲k̲ö̲v̲e̲t̲k̲e̲z̲i̲k̲ ̲b̲e̲. Úgy tapasztaltam, hogy ha egymást követő két éjszakai értékelés közt, legalább két választ értékelek egy oldalon, akkor néhány nap múlva megtörténik az oldalon az adatfrissülés. Több oldalnyi válasznál a többi oldal változatlan marad. (2 esetben is 4 nap múlva változtak.)

Lehet, hogy ez akkor is bekövetkezik, ha két egymást követő éjszakai értékelés közt egy választ értékelnek legalább ketten.


Persze lehet, hogy ezeken kívül is vannak adatfrissülést kiváltó okok.


H̲a̲ ̲i̲l̲y̲e̲n̲ ̲e̲s̲e̲t̲e̲k̲ ̲e̲g̲y̲i̲k̲e̲ ̲s̲e̲m̲ ̲k̲ö̲v̲e̲t̲k̲e̲z̲i̲k̲ ̲b̲e̲,̲ ̲a̲k̲k̲o̲r̲ ̲s̲o̲h̲a̲ ̲n̲e̲m̲ ̲f̲r̲i̲s̲s̲ü̲l̲n̲e̲k̲ ̲a̲z̲ ̲é̲r̲t̲é̲k̲e̲k̲.

2019. jan. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azta, köszönöm 4-es!

Nyomtam egy zöldet, és azonnal 100% lettél, ez akkor azt jelenti hogy nem csak én értékeltem.

A B) pontod lehet felesleges, mert lehet hogy az 1 nap alatt más is értékelt az adott oldalon, és ezért frissült az értékelés.

Minden esetre elég furcsa hogy nem minden értékelésre frissít, ez lehet valami optimalizálása az erőforrásoknak.

2019. jan. 28. 17:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogyan érted a B) pont esetleges feleslegsségét.

Amikor kisérleteztem, kizárt dolog volt, hogy más is értékelte. Sok évvel korábi kérdést választottam ki. Ha most végeznék egy ilyen kisérletet, mi az esélye, hogy más is annak a kérdésnek a válaszait értékeli?

A múlt év közepén végzett kisérleteimről megvannak a képek.

2019. jan. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogyan érted a B) pont esetleges feleslegességét.


Amikor kisérleteztem, kizárt dolog volt, hogy más is értékelt azoknál a kérdéseknél. Sok évvel korábi kérdéseket választottam ki. Ha most végeznék egy ilyen kisérletet, mi az esélye, hogy más is annak a kérdésnek a válaszait értékeli?

A múlt év közepén végzett kisérleteimről megvannak a képek; 5 kérdésnél végeztem kisérleteket. Igen változó időpontúak voltak, mind többéves. (Linkeltem is a képenyőfelvételeket az akkori válaszomban, de a képküldés csak egy ideig őrzi a linket, így azokon már régen nem látható semmi.) De, mi az esélye, hogy bármelyiket akár közelítőleg is meg tudod tippelni? Hogy más is épp akkor értékelt azoknál a kérdéseknél? Vagy, ha most kisérleteznék eggyel, akkor azt, akár te, akár más tudná, vagy akár véletlenül azt értékelné? Hiszen jóval több, mint 9-millió kérdés van.


Frissebb, élő értékelésnél meg nem baj, ha besegít más a frissítésbe.

2019. jan. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!