Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Az a benyomásom, hogy a...

Az a benyomásom, hogy a Gyakori Kérdések -en a hangnem mindinkább eldurvul. Nem lehetne ez ellen a fórum gazdáinak tenni valamit?

Figyelt kérdés
Van olyan nemzetközi kérdezz-felelek fórum, amelynél alapszabály, hogy kedvesnek és udvariasnak kell lenni. "Be nice!" az alapszabály. Ilyen szabály a Gyakori Kérdések-en nincs, símán leanyázzák az embert vagy durva, lehülyéző, szemrehányó választ kap. Ha ezen a nemzetközi fórumon valaki "tahó", akkor letiltják egy hétre. Nem lehet valami hasonlót ezen a helyen is bevezetni? "Én sem vagyok hibátlan" jeligére választ várok.

#udvariasságiszokások
2019. febr. 6. 13:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Ha valaki provokatív, trágár választ ír, jelentsd és törlik!
2019. febr. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%
Ha valakinek sokszor törlik a kérdéseit vagy válaszait, akkor egy ideig figyelmeztetik, majd tiltják. A kisebb fricskákat nem törlik, mert akkor a válaszok fele eltűnne, az meg már kemény pénzkérdés. A válaszadó százalékából azért némileg látszik, mennyire érdemes figyelmbe venni a véleményét. Ezt a vonalat lehetne fejleszteni. Például jó lenne látni, hogy az illető hány választ adott. A 80 százalék 20 vagy 20 ezer válaszból jött össze.
2019. febr. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
63%

Be lehet vezetni, de nem te, vagy a kérdésedre itt válaszolni tudó felhasználótársaid vezethetjük be.

Írd meg észrevételed, javaslatod az üzemeltetőnek; nem biztos, hogy megvalósítják, de legalább illetékes helyen vetnéd fel.

2019. febr. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
45%

Lehetne, csak dolgozni kéne vele, sokat.

Valamilyen szinten most is dolgoznak, de jóval kevesebbet, és sajnos aki csinálja, az is ember, hibákkal.

Aki utasítja, ellenőrzi és fizeti őket, az is ember, szintén hibákkal, és elvárásokkal.

Ez itt egy magánoldal, pénzkereseti céllal. Nem fognak olyanra pénzt költeni, ami nem térül meg. Ezzel is számolj.

2019. febr. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%
én inkább azt látom hogy egyre több a kivagyi kérdés és hozzászólás , a válaszadók másik része meg burokban nevelkedett. lekamuznak mindent, meg tt mindenkinek illene tudni mindent. Túl hivatalossá vált az oldal, nem ennek indult.
2019. febr. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Mit értesz te azon, hogy "kivagyi" kérdés? Mert én ilyesfajta kérdést nem ismerek. Inkább vannak felesleges kérdések, amikor látszik, hogy az illető, aki kérdez, kicsit lusta. Nem baj, azért vagyunk, hogy segítsünk, ha tudunk. Változatlanul az a véleményem, hogy a hangnem durvul tendenciáját tekintve és az is, hogy a segítőkészség hanyatlik, például azért, mert sokan azt gondolják, hogy "menjen az a majom a szervízbe, ott kérdezzen..." és még efféléket. Azt nem is mondom, hogy mennyi a rossz és káros tanács, például lelki ügyekben. Ott sokkal nagyobb felelősséget kellene a válaszolóknak mutatnia.
2019. febr. 10. 11:16
 7/18 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező, nézd meg a pontozást.

Ilyen pontozással a jó és hasznos válaszolók egy idő után szépen abbahagyják.

A trollokat meg nem érdekli, ők maradnak.

2019. febr. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ami az obszcén szavakat illeti, ott a szűrő, amit könnyű kijátszani (egy betű kipontozásával).


Lehet jelenteni, de, ha a hozzászólás tartalmazza a kérdésre a választ, csak a felhasználó kissé durvábban fogalmazta meg , nem kerül törlésre.


A gond ott kezdődik, hogy sokan a honlapot másnak gondolják. Mivel anonim és bármit megkérdezhetnek, így ezt egyfajta panasz kuckónak és dühöngőnek kezdték használni... Ergo egy "Ti mit gondoltok erről?" kérdésben kisírhatja a bánatát magából Juliska, Petike meg alatta kiadhatja a felgyülemlett stresszt egy vadidegen anonim akárkinek pár anyázós kommentben.


Ha a honlap remdeltetésszerű használata tisztázódna az emberekben, a kérdésedben feltüntetett probléma is megoldódna.

2019. febr. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Még arról vitatkoznék, hogy lusta e a kérdező néhány alkalommal.


Volt egy kérdés, Dancsó Péter életkorát szerette volna megtudni a kedves kérdező - ez a Google első találata. Oldalakon keresztül szidták a felhasználót, aki felkapta a vizet. Az egész balhé azzal elkerülhető lett volna, ha leírják a választ és csókolom. Nem vagyunk egymásnak a tanítói, szülei, testvérei, stb., hogy a helyes, önálló útra tereljük az életképteleneket. Ez egy kérdezz-felelek honlap. A kérdés születhet lustaságból, a mi dolgunk, hogy információval szolgáljunk.


Amúgy én nemrég tettem ki egy kérdést Polgár Judit magassága felől érdeklődve. A Google-ben hiába kerestem, de lehet, majd egy felhasználó a Google segítségével talált honlap linkjét elküldi, amin rajta van az infó.


Van, amikor nem találjuk meg a választ a Google-ön sem, hiába van ott. Pl egyszer az Oreo fánk kalória tartalmát kerestem; oldalakon át lapozgattam a Google-t. Egy ismerőstől megkérdeztem; két pillanat alatt megtalálta Google-ön. Elmondta, hogyan keresett rá a sikeres eredményért. :)

2019. febr. 11. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
inkább a trollok mentek el az oldalról. sajnos épp a lélek hiányzik innen lassan.
2019. febr. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!