Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért írta ezt ki ezt az...

Miért írta ezt ki ezt az oldal, amikor értékelni akartam egy választ?

Figyelt kérdés
"Ezt a választ már értékelted(Vagy egy másik gépről értékelték)." Nem is értékeltem még,de ezt írta ki.
2019. febr. 20. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Vagy használja más is az oldalt a veled azonos hálózatban, vagy jelentés után akartad értékelni. A rendszer a jelentést egyben beküldött "nem hasznos" értékelésnek is veszi.

Ami már csak azért is hülyeség, mert ha troll válaszokat akarsz az oldalt segítve jelenteni, akkor azt lepontozásnak veszi, a rendszer pedig a többséggel ellentétesen pontozókat bünteti. Magyarul, ha te a trollokat jelented, a te értékelésed fog csökkenni tőle, mivel ellentétesen értékelsz az egymással összefogó trollokhoz képest.

2019. febr. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 TappancsMancs ***** válasza:
Ha az egér dupla kattintást csinál, ad le, akkor ezt írhatja ki a másodikra, de ez olyan gyors duplázás ami nem tűnik fel.
2019. febr. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 2*Sü ***** válasza:
100%

Egy választ egy IP-ről csak egyszer lehet értékelni. Ha ilyen üzenetet kapsz, akkor:

- Ha egy nagyobb helyi hálózatban vagy – kollégium, munkahely, iskola –, akkor az esetek többségében ezen üzenetnek az az oka, hogy valaki a lokális hálózatból – ami kifelé ugyanazon az IP-n keresztül csatlakozik az internetre – valaki már értékelte a választ.

- De akár egy kisebb, mondjuk egy otthoni hálózaton is lehet, hogy valamelyik családtag már értékelte a választ.

- A válasz értékelése és annak feldolgozása között idő telik el, ha véletlenül gyorsan egymást után kétszer nyomtad meg az értékelés gombot, vagy az egered valamilyen kontakthibája miatt dupla kattintásként kezelte az egyszeri kattintást, akkor is belefuthatsz ebbe az üzenetbe.

- Vannak internet szolgáltatok – leginkább kisebb településeken, falvakban jellemző ez –, akik úgy szolgáltatnak internetet, hogy az egy helyi hálózat, kifelé ugyanazon IP mögött látszódnak az egymástól független internet előfizetők is. Kvázi ilyenkor egy komplett utca, vagy egy komplett falu is úgy viselkedik, mint egy nagyobb helyi – kollégiumi, munkahelyi – hálózat.


Arra, hogy egy IP-ről csak egy értékelés érkezhessen arra a visszaélések miatt van szükség. Könnyen megcsinálhatja valaki, hogy szépen lassan, de 20 nevet is beregisztrál, és mind a 20 felhasználójával lepontoz valakit. Nyilván így a válaszok értékelése nem tükrözi a választ pozitívan és negatívan értékelő hús-vér emberek valódi arányát.

2019. febr. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy rosszul értem az első válaszban (2019-02-20 15:58) taglalt jelentés témát.


Az az üzenet, hogy „Ezt a választ már értékelted (vagy erről a gépről értékelte már valaki más)!” csak akkor tud megjelenni, ha valaki kéz-jelre kattint. Ha jelentette a választ, akkor azt valóban piros kezes értékelésnek veszi a GYK: azonnal megjelenik, hogy „Szerinted ez a válasz nem hasznos” szöveg, és eltűnnek a kéz-jelek; mint valódi értékelésnél. A választ jelentő utána már nem tud rájuk kattintani, mert nincsenek.


És a jelentés egyáltalán nem biztos, hogy beszámít a pontozásba. A pontok megállapítása naponta egyszer, éjjel történik. Ha törlik a jelentett kérdést, akkor senki sem kap pontot, sem (+1)-et, sem (-1)-et. Sem a jelentő, sem a feltételezett, ellentétesen értékelő, egymással összefogó trollok.


Néhány napja jelentettem egy igencsak rászolgáló választ. A válasz értékelése akkor 9%-on állt. A jelentés valóban nem hasznos értékelésként mutatkozott, néhány órányit ott is volt, aztán törlésre került a válasz.

(# 6-os volt, és elő is jött az a mókás dolog, hogy a törlés után a # 7-es válasz lett a # 6-os, és a # 6-osnak címezve írt elég kemény dolgokat.)

Olyan kategóriában volt, ahol nem volt pontom: a megelőző 30 napban nem volt ott sem kérdésem, sem válaszom, nem is értékeltem senki válaszát. Nem is szerepelt a kategória toplistámban az a kategória. És másnap sem, és azóta sem: tehát nem kaptam pontot. (A látott érték alapján +1 pontot kellett volna kapnom.)

2019. márc. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!