Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért olyan negatív ez az oldal?

Miért olyan negatív ez az oldal?

Figyelt kérdés

Egy bő két hónapja kezdtem el újra használni a gyik-et, akkor még 86%-al, és azóta 7%-ot estem, pedig mindig hasznos és nem bullshit válaszokat adok. Ezt nem csak azért gondolom, mert az én válaszaim, hanem mert a kérdezők is mindig nagyon hasznosnak tartják. Legalábbis ezt akk tudom amikor válaszolnak is :D

Olyan mintha a használók nagyja nem a kérdés hasznosságát néznék, hanem h őnekik tetszik-e vagy sem, és ez akkora baromság. Egy vélemény kikérő kérdésnél nem azt nézik h rendes választ ad-e a válaszoló, hanem h ők egyetértenek-e vagy sem.

Az értékeléseket meg úgy használják mintha egy facebook like gomb lenne. Valaki mondd vmi vicceset, gúnyosat a kérdezőről, ami am semmi választ nem ad a kérdésre, akkor az "100%-ban hasznos válasz"...


2019. márc. 19. 08:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%

Amióta bezárt az OPNI, szabadon kóborolnak az elmebetegek, és ez itt a dühöngőjük.

Sok embert pl. irritál, ha képes vagy fél oldal összefüggő, értelmes mondatot leírni.


De még mindig jobb, mintha az utcán jönne veled szembe, és köpne le.

[link]

2019. márc. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"Ne írd be még egyszer ugyanazt, amit egyszer már előtted valaki beírt! Ha egyetértesz a véleményével, értékeld válaszát!"


Ha most valaki kiírja, hogy megöli magát, mert anya meg apa nem vettek neki iPhone-t és valaki beírja, hogy ne rinyáljon, másnak ezerszer rosszabb, én pedig egyetértek, az zöld gomb. (Már az is szomorú amúgy, hogy ilyen kérdésnek álcázott hisztirohamok is kiíróndnak, de ez most egy másik téma)


Ebből adja magát, hogy, ha nem értesz egyet vele, akkor piros gomb, utána pedig illik odaírni, hogy ugyan miért nem hasznos az a válasz, mert ez a kérdezőt is összezavarhatja. Pl, ha megkérdezem, hogy a kutyát hogyan szállíthatom tömegközlekedésen és valaki leírja, érvényes jeggyel, szájkosárral, pórázon vezetve és látom, ez csak 40 vagy 75 százalékban hasznos, nem fogok érteni, hogy csak troll-áramlat volt vagy tényleg helytelen az infó.


Megint más, hogy egy válaszban pontosan mivel nem értesz egyet; a helytelen információval vagy más tartalommal.

2019. márc. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Azt is észrevettem, hogy sok az elkeseredett ember. Tegnap az egyik kérdés alatt leírtam, hogy én szeretem a munkahelyemet és 53%-ra pontozták le a válaszomat :D
2019. márc. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Poccok, nem értek veled egyet, de így is zöld kezet adtam neked, mert a kommented építő jellegű, hasznos, egy teljes értékű vélemény ami választ adott a kérdésemre. Nem a véleményedet pontoztam, hanem a tartalmat.

Amikor a kérdező véleményt kér, akkor egy válaszolónak nem azt kéne néznie, hogy ő egyetért-e vele, hanem azt, hogy a válasz hasznára lehet-e a kérdezőnek. Ha nem ért vele egyet, akkor azt nem abban kéne kifejeznie, hogy lepontozza, hanem hogy ő is válaszol, kifejti a saját véleményét és esetleg fel is szólíthatja benne a másik válaszolót. Mert attól függetlenül, hogy nem tud azonosulni a válaszolóval, a komment maga hasznos.


De persze ezzel meg túl sokat kérnénk az oldal használóitól :D nem fikázásként, de ezen az oldalon nem a legértelmesebb emberek gyűlnek össze xd

2019. márc. 19. 14:24
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Én úgy ahogy van elhagynám a pontozást. Lenne ott egy zöld pipa; ha a válasz hasznos, akkor rá lehet nyomni. Mellette pedig lenne egy szám, hogy hány ember találta ezt hazsnosnak.


Dislike gomb nem lenne mellette. Ha a válaszadó orbitálik ökörséget írt akkor maradna 0-án a szám.


Max egy olyan opció lenne még ott, hogy "Kiegészítés", ahol javíthatok vagy plusz infókat írhatok a válaszba, így azt is el lehetne hagyni, hogy ismételünk (értsd, idézünk) a válasznál meg ezt az #5 válaszolót kiegészítve - ami úgyis követhetetlenné válik, ha pár komment törlésre kerül.


Ebben az esetben a pontozás miatti rossz érzések megszűnnének; nem lenne az mindenkinél, hogy "egy kérdés megválaszoláására időt és energiát szánok, kutatok utána, linkkel támasztom alá, saját élményemet is őszintén leírom és kapok rá egy kerek nullát, amitől rosszul érezném magam".


Az előző kommentemben a szabályzatból idéztem, most megint idézek.


"Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre! Mások válaszáról a véleményed a lefelé és felfelé mutató nyilak segítségével (azaz a válasz értékelésével) közölheted!" - itt a hátránya, hogy ha én megnyomom a piros kezet és kimutatja, hogy a válasz nem 100%-ban hasznos, továbbra sem fogja érteni a kérdező, hogy miért, ha a kérdése olyan, ahol a kért információ teljes mértékben ismeretlen (ergo nem véleményt kér).

2019. márc. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A teljes elhagyás helyett esetleg úgy lehetne átalakítani, hogy a lepontozás csak feleannyit számítson.

Tehát akkor legyen 50%, ha egy felpontozta, kettő pedig le.

2019. márc. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

A teljes elhagyás helyett esetleg úgy lehetne átalakítani, hogy a lepontozás csak feleannyit számítson.


Tehát akkor legyen 50%, ha egy felpontozta, kettő pedig le.


***


Jó ötlet, csak abban az esetben is ott tartunk, hogy kitesz valaki egy kérdést, Icuka (vagy a Kasszás Erzsi :) ) meglátja, tudja a választ, amit megfogalmaz. Utána keres egy linket, ahol a kérdező még jobban utána tud nézni. Végül egy személyes élményét is leírja részleesen. És tényleg HASZNOS választ adott, hibátlanul szolgált infókkal, semmi sem maradt ki; ezért keserítené el, hogy időt és energiát feccölt egy alapos munkára, ami 50%-ra lett értékelve és meg sincs fogalmazva attól a (minimum) 2 embertől, hogy miért (mert a honlap szabályzata szerint "Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre! Mások válaszáról a véleményed a lefelé és felfelé mutató nyilak segítségével (azaz a válasz értékelésével) közölheted!" ).


Én ezért hagynám el teljes mértékben (és cserélném le pl a pipás módszerre); ,mert ez sok felhasználóban kelt rossz érzést és megy el később a kedve attól, hogy írjon akármit is. Bár mondjuk akkor lehet azon keserednének el sokan, hogy az egyes felhasználó trollkodásánál miért nyomtak 10-en a pipára és az ő hasznos válasza miért csak 1 embernek tetszett.

2019. márc. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A te használati utasításod: „egy válaszolónak nem azt kéne néznie, hogy ő egyetért-e vele, hanem azt, hogy a válasz hasznára lehet-e a kérdezőnek. Ha nem ért vele egyet, akkor azt nem abban kéne kifejeznie, hogy lepontozza, hanem hogy ő is válaszol, kifejti a saját véleményét és esetleg fel is szólíthatja benne a másik válaszolót.”

A GYK használati utasítása: „Milyen szabályokat kell betartanom a válaszíráskor? • Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre! Mások válaszáról a véleményed a lefelé és felfelé mutató nyilak segítségével (azaz a válasz értékelésével) közölheted!”

2019. márc. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Jó, de ez a vélemény is arra vonatkozhat, hogy hasznos-e a válasz!

Nem arra, hogy teszik-e a válasz!

2019. márc. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#8

Igazad van, én igazából sosem olvastam el a GYIK szabályzatot, szóval itt akár a hitelemet is veszthetem :P

2019. márc. 19. 17:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!