Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Szerintetek miért írja ki ezt...

Szerintetek miért írja ki ezt a GYIK? "A regisztrációdat követő három napban, öt percenként maximum egy választ írhatsz! " Mármint, értem, hogy mit akar mondani, de ezt a szabályt miért hozták? Mi értelme van?

Figyelt kérdés

2019. máj. 22. 15:49
 1/5 2*Sü ***** válasza:
92%

Sok korlátozás van az új regisztrációkra. Pl. ha jól tudom kérdést sem lehet kitenni, értékelni sem lehet a válaszokat egy ideig és a privát üzenetküldés is korlátozva van. Az ok a hirtelen felindulásból elkövetett ámokfutások elkerülése. Ha valaki berág valamire, ne adj isten moderálnak valakit, törlik a regisztrációját, akkor ugye viszonylag egyszerű – akár IP váltással – csinálni egy új regisztrációt, amiről nem lehet teljes bizonysággal beazonosítani, hogy az valóban egy új ember, és nem egy már más címmel regisztrált régi felhasználó.


Lehet, hogy valaki egy ilyen új regisztrációval szanaszét akarna lepontozni valakit, de nem fog neki menni. Esetleg kérdések, vagy válaszok formájában hivatkozna valamelyik felhasználó, vagy a moderátorok kedves édesanyjára. Na ez az, ami a regisztrációt követő korlátozások miatt nem lesz túl hatékony. Viszont mire az új regisztrációnál megszűnnek ezek a korlátok, addigra valószínű az indulatok is elülnek, lecsillapodik az illető.

2019. máj. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
na, emiatt van, hogy a párom folyton az enyémről akar írni, mert amire lejár a korlátozás, addigra rég más érdekli :D kicsit szétszórt a lelkem, de hát ez van
2019. máj. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
29%

Itt pofára megy minden, és általában aki normális ember, nem ül itt egész nap...a szint nekem fura módon, hiába értek ahhoz, amiben járatos vagyok, letiltanak. Ha orvos lenne az ember, aki tilt, az nagyon rosszindulatú!


Ergo: Már alig válaszolok épp azért, hogy ne tiltsanak már le szinte állandóan, és, jó válaszaimmal.

2020. szept. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Általában a moderátorok cenzúrtrollok. 80% ban. Ilyen facebook politika.
2021. márc. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 Több mint tíz évnyi moderátori tapasztalatom van más oldalakon, én úgy vettem észre, a szabályokat soha nem ok nélkül hozzák. Van, ahol az egyes szabályokat egymás közt az ihletőjéről neveztük el, pl. "Jucika-szabály: X és Y témákban kötelező jelezni, ha offolsz" :D
2021. márc. 10. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!