Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Itt a GYIK-en, mit változtatná...

Itt a GYIK-en, mit változtatnátok, pl. a pontozáson?

Figyelt kérdés

A pontozási módszer zavar engem. Hiszen, ha valaki egyetlen egy választ ad, amire pozitív szavazatokat kap, akkor ő 100 százalékosan hasznos válaszadó lesz. Aki viszont rendszeresen írogat, van 50-100 vagy akár több hozzászólása, annak nagy esélye van a lepontozásokra is. Tehát egy régi, gyakorlott GYIK látogató biztos rosszabb százalékkal van itt, mint egy új vagy alkalmi felhasználó. :-( Magyarán, ez nem tükrözi a valós minősítést!

Valamilyen módon fel kéne tüntetni, mióta tag, mennyi válaszból érte el az aktuális értékelését. Pl.: 200 válaszból 175 pozitív értékelt választ adott. Hol van ehhez képest az, aki 10 hozzászólásból 9 hasznosat? Mégis utóbbinak lesz jobba a százalékos aránya. :-o :-(


/Remélem, nem cenzúrázzák ki a kérdésemet!/



2019. jún. 15. 15:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
81%

Biztos, hogy érted a matekot? Minél több választ adsz és abból minél többet értékelnek hasznosan, annál jobb lesz az értékelésed. Te azt vitatod és sérelmezed, hogy a 90% miért magasabb mint a 87,5%. Azért, mert nagyobb szám, és te ezt a törvényt nem fogod felülírni semmivel. Pont, hogy ez tükrözi a valóságot.

Az is törvényszerű, hogy minél több szubjektív választ adsz, annál több embernek nem fog tetszeni. Ne válaszolj ilyen kérdésekre vagy ne adj szubjektív választ, ha ezt nem tudod elfogadni.

2019. jún. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
80%

És az miben is számít?? Ha valaki új, de jó dolgokat mond legyen nyugodtan 90% ja. Ha valaki akár 5 éve van itt, de szinte végig baromságokat ír ne csodálkozzon a 14% on.

Nekem is volt 85%om 2 év után is, hiába voltam aktív.

Utána mentek ezek a lapos földes, fideszes, 14 éves lány, 30 éves fiú stb stb.... És egyéb ilyen vitás ügyek, vagy ha pl kiállsz valaki mellett, hogy ezért mégse kellene bántani a másikat és lepontoznak, hát istenem.

Nem a százalék számít szerintem, hanem, hogy mennyire őszintén írod a dolgot és hogy tényleg segítő szándék legyen mögötted.


A kérdésre is válaszolva, play áruház jellegel. A válasz adó értékelése látszgat éppen, de menjen esetleg itt is csillagra ne százalékra. Sokszor egy pozitív értékelés nem elég szerintem. Mert jobban lehetne értékelni a tartalmi mondandóját, ha nem csak hasznos, nem hasznos, meg részben hasznos. Lehetne pl 10 csillag. Ha rá kattintasz akkor mutatná, pl az én esetemben, hogy "anonim felhasználó" ennyi választ adott: x

Értékelések

10 *: x db

9 *: x db

....


És már egyből lenne egy jobb viszonyítási alap azok számára akik a pontra hajtanak vagy éppen a válaszoknál nem a mondanivalót, hanem azt nézik, hogy hány százalékja van az illetőnek.

Bár ez az oldal fejlesztőinek sok munka lenne és szerintem felesleges megoldás lenne, hiába szemléletesebb lenne.

2019. jún. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
89%

Nekem úgy rémlik, hogy csak x válasz után kapsz százalékot. Előtte nem látható.


Én bizonyos százalék alatt nem engedném pontozni az embereket. Ha valaki a 25-öt sem üti meg az vajon mennyire lehet épeszű. De akkor is inkább legyen 50% a határ.

Meg pár felhasználót teljesen bannolnék. Tele az oldal visszatérő fétisesekkel és zaklatókkal.

2019. jún. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
66%
Na ja. Balázska, bacilusos, ver az anyám, első autónak mit ajánlotok, stb. Kihalna az egész oldal.
2019. jún. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
84%

"ha valaki egyetlen egy választ ad, amire pozitív szavazatokat kap, akkor ő 100 százalékosan hasznos válaszadó lesz"

nem, van egy minimum válaszszám, ami előtt nincs átlagos értékelés. nem láttál még ilyet? nekem mindig fel szokott tűnni ha valakinek csak az adott válaszának az értékelése van kiírva, az általános meg hiányzik. ez azért van, mert még nincs elég értékelt válasza, amiből ki lehetne számolni egy informatív átlagos százalékot.

2019. jún. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ezen a témán fölös rugózni, inkább a kérdések, és a közösség számítson ebben az egészben.
2019. jún. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
78%

Hát nem tudom. Én közel 10 éve vagyok az oldalon, és elég sok kérdésre írtam már választ.

De kerülöm az olyanokat, mint pl. a "Tetszik nektek az Orália név?" és hasonlókat.

Ahogy előttem is írták, a szubjektív tetszik-nem tetszik kérdésekre nem érdemes felelni, mert biztos 30-ból 20-nak más lesz a véleménye.

2019. jún. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
91%

Egyet azért változtatnék. Ha a kérdéseket nem is lehet pontozni, a feltevő válaszait pontoztatnám.

Mert néha olyan bunkó kommentek érkeznek egy-egy jóindulatú feleletre is azon a címen, hogy a kérdés feltevője "immunitást" élvez, hogy az embernek elmegy a kedve újra válaszolni. (Előző vagyok.)

2019. jún. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
84%
#8 egyetértek
2019. jún. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
71%
Nekem jobban tetszene, ha nem lenne százalék sehol, és a válaszoknál annyi lenne csak írva, hogy "x emberből y szerint hasznos ez a válasz".
2019. jún. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!