Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Honnan tudom ha lepontoznak...

Honnan tudom ha lepontoznak gyakori kérdéseken?

Figyelt kérdés

Még új vagyok itt, és láttam több helyen, h írták válaszba, h nem tudja ki pontozta le a válaszát és miért.

Volt kérdés amit megválaszoltam, viszont ott nem látok a saját válasznomnál semmi %-ot, és a menüben sem találtam semmit ahol kiírná a válaszaim pontozását.

Hol tudom ezt megnézni vagy h?


2019. jún. 21. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ott lesz a válaszod jobb alsó sarkában, csak van egy minimum pontozási mennyiség ami alatt nem jelenik meg. Vagy nem értékelték a válaszod, vagy nem elégszer értékelték hogy ki lehessen számolni a hasznosságát.
2019. jún. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:) Ment a zöld pacsi
2019. jún. 21. 17:53
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Elterjedt képzavar az, hogy a gyakorikérdéseken bárki (bármerre, például, le) pontozhat. (A rendszer oszt pontokat, de az más. Például, a kérdésed kiírásáért kapsz 3 pontot, amihez semmi közük a felhasználótársidnak.)

Azt lehet a színes kézjelekre kattintással jelölni, hogy az illető értékelő számára a válasz hasznos (zöld kézjel), félig-meddig hasznos (kék kézjel), vagy nem hasznos (piros kézjel). Nem tudom mennyire vagy új, lehet, hogy számodra még nem jelennek meg a válaszértékelésre alkalmat adó jelek.


Az, hogy a válasz hány százalékban tűnik hasznosnak, csak akkor jelenik meg, ha adott feltétel teljesül az értékelőknél (az összesített válaszértékelési százalékuk legalább 125%. Ez, egy értékelőnél biztosan nem teljesül, kettőnél már teljesülhet.). Az hogy hány százalékban tűnik hasznosnak, az a különböző kézjelekkel értékelők arányától függ.


Nem minden választ értékelnek, vagy nem biztos, hogy annyian és olyanok, hogy megjelenjen, hogy a válasz hány százalékban tűnik hasznosnak. Így, vagy látsz értékelést az egyes válaszaidnál, vagy nem. Ha látsz, az 0% -tól 100%-ig bármennyi lehet. (Az alacsony értékelési %-ot szokták lepontozásnak nevezni.)

Baloldalon, viszonylag fent, a „Saját menü”-ben a „Megválaszoltjaid”-ban gyűlnek az általad megválaszolt kérdések. Rájuk kattintva, és a válaszod kikeresve, tudod megnézni, hogy értékelték-e, vagy sem; ha igen, akkor milyen hasznosságúnak.


Aki azt írja, hogy tudja ki „pontozta le” a válaszát, az csak tippel. Általában az ellenvéleményen levő(k)ről szokták feltételezni.

2019. jún. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm szépen, ment neked is a zöld pacsi😊
2019. jún. 21. 20:12
 5/5 anonim ***** válasza:
24%
Viszont...ez 👍 nem pacsi! :D
2019. jún. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!