Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mi a véleményetek azokról a...

Mi a véleményetek azokról a kérdezőkről, akik a kérdéseikben törvényszegő dolgok elkövetéséhez kérnek tanácsot?

Figyelt kérdés

Pár napja volt itt valaki, aki azt kérdezte, hogy miképp törhetné el úgy a lábát, hogy ne legyen komoly, maradandó sérülése, de minimum egy hónapig be legyen gipszelve. Meg régebben láttam olyat is, hogy a személyes, biztosított holmijait akarta elrejteni valahova lopásnak álcázva úgy, hogy soha senki ne jöjjön rá. Ezek ugyebár biztosítási csalások.

Meg valakinek elege lett abból, hogy folyton ellopják a biciklijét, úgy döntött ezentúl nem vesz újat, mostantól ő is ellopja másét, hogy csinálhatná, hogy ne bukjon le.

Azok a kérdezők csak habok a tortán, akik irigyek a náluk jobban élő ismerőseikre, és valamiképp keresztbe akarnak tenni nekik úgy, hogy rájuk nézve ne legyenek jogi következmények.

Hogy süllyedhet valaki odáig, hogy itt ilyen dolgokra kérjen tanácsot? (Én már csak azért sem tenném, mert elvileg, amit a netre felrak vagy kiír az ember, az valamiképp örökre ott marad, mégha ki is törlik vagy moderálják.) Már azon se lennék meglepődve, ha valaki gyilkossághoz kérne tanácsot, hogy miképp kövesse el úgy, hogy ne terelődjön rá gyanú. Nem kizárt, hogy néha meg is teszik, csak az ilyen kérdések nyilván hamar törlésre kerülnek.


2019. júl. 19. 11:20
1 2
 1/12 anonim válasza:
87%

Tele van ilyenekkel az oldal. Egyetlen egyszer tettek lépést, az az ominózus ISIS eset volt...


[link]

2019. júl. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1: Ezek is jó nagy idióták voltak. Egy publikus oldalon terrorra buzdítani. Mellesleg, ha valaki bűnözni akar, és ehhez keres társakat, arra is megvan a megfelelő hely, úgy hívják: darkweb.
2019. júl. 19. 12:55
 3/12 anonim válasza:
27%
Az miért lett kitörölve, hogy a testépítés rovat látogatói privátban szteroidokkal dealerkednek? Meg adják a tanácsokat? Miért lett törölve????
2019. júl. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Z ***** válasza:
100%
Szerintem nem csak az a gáz, hogy valakiben felmerül egy ilyen kérdés, hanem hogy valaki ad is neki tanácsot. De az tény, hogy az ember anoním módon az interneten bátran megtesz akármit, mintha semmi következménye sem lenne, legfeljebb törlik a profilját vagy bannolják az ipcímét. Túl sokmindent nem tudnak tenni. Mivel magát a kérdés feltevését a törvények nem tiltják, marad az ember erkölcsi nézete, lelkiismerete. De ilyen világban már az is alig van.
2019. aug. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
8%

Egyrészt, nem érek rá ennyit rágódni azon, mások miért milyen kérdéseket tesznek fel.

Másrészt, iskolás korból is ismert, hogy valaki direkt meg akar betegedni, hogy ne kelljen bemennie. Ilyen felmerülhet munkahellyel kapcsolatban is sokakban. Lehet, csak felmerül, lehet, tényleg megcsinálnák, nem tudom. Másrészt, nem tudni, miért akarja valaki direkt eltörni a lábát, mi a pontos oka. Amíg ezt nem tudjuk, nem kellene ítélkezni.

A biciklilopásnak is van más oldala is, nem csak az, amit te látsz, hogy micsoda gazember, el akarja lopni mások biciklijét, bár akik az övét lopták el, az ellen semmi kifogásod. Nem tudom, ha a te biciklidet lopnák el mindig, te hogy reagálnál. Olyan oldala is van ennek, hogy nincs rendesen megoldva szinte sehol a bicikli biztonságos lehelyezésének lehetősége. Lehet, inkább ezzel van a probléma, és ezt kéne megoldani országos szinten.

Nem tudom, ha neked lennének olyan ismerőseid, akik nálad jobban élnek vagy jobban megy nekik,te mennyire tűrnéd.

TÖmören, nem ismered azokat az embereket, akik felett ítélkezel, nem tudod, min mentek keresztül. Lehet, ezerszer nehezebb életük volt, mint neked. Lehet, ha neked nehezebb életed lett volna eddig, belőled még rosszabbat hozott volna ki mindez.

Ettől még nem támogatom se a biciklilopást, se azt, hogy keresztbe tegyen valaki másoknak úgy, hogy jogilag kijátssza a dolgot. Csak próbálom megérteni is ezeket az embereket.


Amit a netre kiírnak, az örökre ott marad ugyan, de ez az oldal anonim. Csak rendőrség kérésére árulják el, ki írta X hozzászólást. Nem mintha ez itt most lényeges lenne.

2019. okt. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5: Hol írtam én olyat, hogy nincs kifogásom az ellen, amikor az ő biciklijüket lopják el? Valótlan dolgokat ne állítsál már! Nekem is lopták már el a biciklimet többször is, de egyszer sem jutott eszembe, hogy ezt úgy kompenzáljam, hogy én is ellopom valakiét.

Mégis mi másért akarná valaki eltörni a karját, mint csalás végett? Talán tanulmányozni akarja a törést?

És képzeld, vannak nálam jobban élő ismerőseim, dupla annyit keresnek mint én, és a világnak olyan helyein jártak, ahova én valószínű sosem jutok el. Mégsem fújok rájuk, próbálok alájuk tenni, vagy ilyesmi. Ők tanultak, és képezték magukat, hogy ilyen életszínvonaluk lehessen. Én elhanyagoltam a tanulást, ezért minimálvégzettségemből kifolyólag minimálabb életem van. De ezt magamnak köszönhetem.

Attól meg egyenesen a falra mászok, amikor a bűnöző életmódot a nehéz gyerekkorral akarják magyarázni. (Hasonlóan attól, amikor valaki meg akarja ideologizálni az irigységet.) Nekem sem volt könnyű, általánosban, szakmunkásban, és még a legelső munkahelyemen is piszkálásoknak, szívatásoknak, és megalázásoknak voltam kitéve. Most akkor ezt nekem is úgy kellene kompenzálnom, hogy kicseszek másokkal?

Nézd el nekem, öreg hibám, hogy én nem tudom proli szemmel nézni a dolgokat.

2019. okt. 20. 18:33
 7/12 A kérdező kommentje:
Na meg akkor ennyi erővel a pedofilokra, sorozatgyilkosokra és tömeggyilkosokra is nézhetnénk úgy, hogy meg kell próbálnunk megérteni őket, mi nem tudhatjuk, miken mentek át.
2019. okt. 21. 08:13
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

Tudom a kérdésre kell felelni, de az egyik válaszban az áll, hogy kérdezni szabad.

Igen, de megfogalmazásától függően kehet előkészület bűncselekményre.

Pl. Le akarom szúrni a szomszédomat. A kenyérvágókés jó hozzá? Már ilyen.

Ha a cél ugyanaz, de a kérdésben csak annyi van, higy kenyérvágókés veszélyes? Tényleg lehet ölni vele ez nem tetten érhető.

2019. okt. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ezek a kérdések megszegik az oldal szabályzatát, a moderátorok úgyis törlik őket.

Attól még, hogy ez egy anonim oldal, itt sem lehet bármit megkérdezni. A rendőrség utasítására nagyon gyorsan ki lehet nyomozni, hogy ki is írta ki az adott kérdést vagy választ.

Sajnálom azt az embert, aki annyira ostoba, hogy kiírja ide, ha illegális dolgot akar tenni.


Azt az egyet viszont nem értem, hogy miért kellett azt a kérdést törölni, amiben valaki a saját lábát akarta eltörni.

A SAJÁT testével azt kezd mindenki, amit akar. Az ő döntése, joga van hozzá. Nekem is lennének ehhez hasonló vágyaim, de ki sem merem írni őket.

A saját lábát bárki eltörheti magának, az nem bűncselekmény.

Ha neki ez a vágya, miért ne teljesülhetne?

Ennyi erővel azokat a kérdéseket is törölhetnék, amikben valaki azt kérdezgeti, hogy hogyan lehetne beteg.

Sokat nem töröltek azok közül sem.

Mi ez a kettős mérce?

És miért kell ítélkezni?

Értelmes válasz úgysem nagyon jön az ilyen kérdésekre, csak olyan, hogy "Hülye vagy, ne akard eltörni a lábad!", "Nekem is el volt törve, azt sem tudod, milyen rossz!", stb.

Most pedig lehet, hogy ez a kommentem is törölve lesz, de nekem nem számít.

Nem értem, hogy ezzel hol sértettem szabályt, a lelkem mélyén pedig tudom, hogy úgyis nekünk van igazunk.

2021. márc. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9: Ahogy fent is írom, aki direkt eltöri a vegtagját, az alapjában véve biztosítási csalás követ el, hisz jogtalanul veszi fel a táppénzt. Ez szerinted rendben van?
2021. márc. 5. 10:53
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!