Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Ki a kedvenc humoristátok?...

Ki a kedvenc humoristátok? Miért ő/ők?

Figyelt kérdés

2019. dec. 7. 18:58
 1/7 2*Sü ***** válasza:
100%

Kőhalmi Zoltán, Bödőcs Tibor (korai éveit leszámítva), Szomszédnéni Produkciós Iroda (Bálint Ferenc és Tóth Szabolcs), Badár Sándor.

Tágabbra és régebbre nézve: Karinthy Frigyes, Romhányi József, Örkény István (már ha őket lehet még ide sorolni), Hofi Géza, Marton Frigyes, Nádas György, Boncz Géza, Galla Miklós (korai időszakában), L’art pour l’art (főként Dolák-Saly Róbert és Laár András).


Akinél viszont kikapcsolom a tévét, rádiót, videót: Fábry Sándor, Orosz György, Sas József.


Aki kakukktojás, mert minden kritériumnak megfelel, ami miatt én valamit nem tartok minőségi humornak, mégis valahogy számomra mégis azt tud belőle csinálni, egyszerre szórakoztat és irritál: Mogács Dániel.


Vannak még jobb-rosszabb humoristáknak jobb-rosszabb műsorai, de valahogy én őket már hajlamos vagyok összekeverni, mert nincs meg az karizmatikusság, egyediség bennük, amitől jól felismerhetővé válnak. (Illetve van, akiben megvan, csak én nem jegyeztem meg a nevét.)


~ ~ ~


A miértekről… Szeretem az intelligens humort. Pl. Kőhalmi azért a kedvenc, megy egy-egy még annyira nem is hű, de humoros alaptémát az abszurdig tud vinni, közben tudatosan kerül mindent, ami közönséges. Sajnos – számomra sajnos – van nem kevés humorista, akinek a humora öncélú altestiség, obszcenitás. Nincs bajom ezekkel különösképpen, nem tartom sem felháborítónak, sem gusztustalannak, csak az, ha valaminek *pusztán* az ad humorértéket, hogy pisi, kaki, kuki, ha az a vicces valamiben, hogy ki hogy rúgott be, hogy szart be, vagy apuka milyen tajparaszt módon válaszolt a gyerekének, az még egy kocsmában úgy egy sör mellett elmegy, de azért némileg az óvodás szintnek tartom, a humor magas szintjén én ennél többet várok el. (Ez a bajom pl. Fábry Sándorral és Orosz Györggyel is. Most tényleg az a humor netovábbja, ha a csattanó valamiben az, hogy valaki testi vagy szellemi szinten igénytelen?) Jó, valószínű erre is van igény, csak az nem az én igényem.

2019. dec. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Én a Bach Szilvián kívül mindenkit imádok és meghallgatok.

A stand up nagyon felhígult, így már egy közepes előadó is jónak tűnhet, de az is igaz, hogy nehezebb dolguk van, mint annak idején, mert már túl sok az inger.

2019. dec. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó volt #1 összefoglalója, bár én még Sándor Györgyöt is belevettem volna. ;)
2019. dec. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 2*Sü ***** válasza:
100%
#3: Megmondom őszintén, általában őt valahogy nem tartom számon. De most, hogy így említetted, méltán lenne ott a helye a listámon. Vissza is kellene hallgatnom pár művét…
2019. dec. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyjából 2*Sü-vel értek egyet. Nekem is nagy kedvencem Kőhalmi, Bödőcs és Badár, viszont számomra a Szomszédnéni Produkciós Iroda egyszerűen unalmas, erőltetett, és Mogács is olyan ellenszenves nekem, mint pl. Fábry. Megemlíteném még Dombóvári Istvánt, aki néha ugyan szintén elmegy kicsit alpári irányba, azonban általában tényleg szórakoztató, intelligens humort használ.
2020. jan. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Müller Cecília
2020. máj. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kőhalmi Zoltán, Benk Dénes, Csenki Attila


Akiket utálok: Szomszédnéni, Zsók Levente, Sas József, Fábry Sándor.


Egyszerűen nem tudok nevetni fingós-böfögős poénokon

2020. máj. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!