Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Szerintetek honnan származik...

Szerintetek honnan származik a mondás, hogy "Állj a sarkadra! "?

Figyelt kérdés
Én akár hányszor a sarkamra álltam mindkét lábammal, akkorát zuhantam,és néha hanyatt, hogy ezt a mondást hülyeségnek tartom azóta.

#mondás #Állj a sarkadra #hanyatt zuhantam
2019. dec. 24. 02:37
 1/6 anonim ***** válasza:
9%

Állj a sarkadra=Ne hagyd magad. Hasonlatkép némely állatoktnàl, különösen a sasnál mely egészen hátuljára nehezkedve védi magát.


szerintem butaság lenne minden szólás mondást szoszerint értelmezned...


Pl: ki korán kel aranyat lel.

Gondolom keltėl már korán,-és nem találtál emiatt aranyat.. 🤣

2019. dec. 24. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Próba:

Állj arasznyira lévő lábakkal, kissé megrogyasztott térddel, görnyedten, szóval alázatos tartásban, ahogy egy jobbágy állhatott egykor a földesura előtt. Ekkor elöl van a testsúlyod.

Most húzd ki magad, büszkén, mintha a fejtetőddel el akarnád érni a plafont. Akkor azt érzed, hogy a testsúlyod a sarkadra helyeződött.

2019. dec. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor találták ki a mondást a (félre)értelmező szótár szerint, amikor a felfedezők megrohanták az északi, meg a déli sarkokat, de olyan sokan voltak, hogy állandóan lelökdösték egymást, legtovább Scott, meg Amundsen huzakodott és így azt jelenti - védd meg, ami a tied!

Egyébként a mondás szerepel a 'ki nevet a végén' nevű társasjáték használati utasításában is, amely elnevezés kicsit huncut, mert a sokszögletű pályán a saroktól sarokig tartó verseny során általában sírás, zokogás következik be, ha valakinek egy igen előrehaladott pozíciójában lévő bábuját kiütik és a játék arról nevezetes, hogy még soha, senki nem fejezte be teljesen, mert az utolsó(k) állandóan dühösen felborítják az egészet, súlyos becsületsértések közepette.

Futballkapusoknak is szokta mondani az edzőjük a harmadik bekapott gól után, mert azok csak pipiskedve ugrabugrálnak és ilyenkor úgy idomítják őket, hogy kukoricát szórnak a kapu elé, hogy jobban fájjon cipő nélkül az álldogálás és ilyenkor mindig jó messzire, meg magasra ugranak a kapusok, a módszer szerint, amely néha beválik, néha nem, mert ugyanolyan gyakran sikerül a labda elé ugraniuk, mint előle el, de ez egy trénert soha nem ingat meg a kukoricázásban.

Ez még nem is túl brutális módszer a kapusok teljesítményének a fokozására, mert a legjobb edzők rettenetesen erős chili paprikát dugnak a ..., hm, majdnem eljárt a szám, pedig a módszer titkos, csak kevesen ismerik, ezért én sem fogom itt elfecsegni.

2019. dec. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Honnan, honnan! Hát sarkadról.
2019. dec. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mindenki bezöldült.👍

#1

Korán kelés után már volt ilyenem, mármint a reggeli kötelező után aranyér... Amikor az orvos megkukkolta, akkor se kellett a sarkamra állni.

2#

Ettől a próbától jobb lett a bélműködésem, ez is valami.

3#

Végigolvasva a disszertációdat, több kérdés felmerült bennem. Milyen jó lenne látni buddhista szerzeteseket, lámákat játszani egy ilyen sarok izé játékban, hátha száz év alatt befejeznék. Már mint nyugiban. A másik, te valamelyik nyugati szupercsapat kapusedzője vagy, és most itt majdnem kifecsegted a titkokat, a kukoricáját neki!


Egyébként én azt hittem, hogy az egyik legősibb foglalkozást végzőknek, a prostiknak a munkára fel helyett ezt mondták.

2019. dec. 24. 17:57
 6/6 anonim ***** válasza:
A k#rváktól! :D Azok is sarkon állnak, ott a helyük. Te is tudd, hol a helyed az életben, mire születtél, mit akarsz csinálni, és ne hagyd, hogy ezt helyetted mások akarják eldönteni, ne hagyd, hogy irányítsanak!
2019. dec. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!