Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Többet ésszel, mint erővel,...

Többet ésszel, mint erővel, ezt mondogatták mindig. A szénbányákban a csille tologatók is ezt vallották?

Figyelt kérdés
Mikor hagymás velőt ettem fehér borssal, erős paprikával, akkor jutott eszembe.

#erős #ész #bors #csille #orángután #Többet ésszel #szénbányák #hagymás velő #erős paprikával
2020. jan. 27. 23:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, hiszen ha több eszük lett volna, többre vitték volna, minthogy szénbányászok legtenek.
2020. jan. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Az első hozzászólónak igaza van. De manapság sajnos nem ebben az értelemben használják ezt a kifejezést.


Dolgoztam olyan munkahelyen ahol a 20kg-os kémény fedlapot amikor fel akartam vinni a tulaj aki jól megtermett 120kg-körüli igazi munkás ember volt rámkiabált lenézően, hogy "hagyjad többet ésszel mint erővel" hiába mondtam hogy fél perc alatt felviszem, csak erősködött. A vége az lett hogy fél napba telt neki mire épített egy csigás köteles rendszert és felhúzta vele.


Több helyen is volt már ilyen hogy ha erővel akartam gyorsan megoldani valamit, még én voltam lenézve... Mert hát meg lehet azt "ésszel" is oldani nem kell erőlködni. Jahh.. csak ilyenkor a 2 perces munkából általában fél napos lesz...


Persze ezt a többet ésszel mint erővel mondást kizárólag csak gyenge emberektől hallottam még akik erővel nem tudják megoldani a munkát ezért gondolkodniuk kell más lehetőségen...


Ezért én ezt a mondást kibővítettem, és ahányszor hallom, mindig ki is egészítem:


Többet ésszel, mint erővel, mondják a gyengék...

2020. jan. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2 sok esetben igazad van, de van olyan példa, amikor nem lyukfúrással vágtak léket emberek a Balatonon és beszakadt alattuk a jég. Vannak esetek, amikor az erő mellett kell a tapasztalat is.
2020. jan. 29. 18:42
 4/4 anonim válasza:
Persze, az más ha valaki az erejével nem könnyebben és gyorsabban oldja meg a feladatot hanem kárt/balesetet csinál.
2020. jan. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!