Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Miért szeretnek a humoristák...

Miért szeretnek a humoristák viccet csinálni az informatikusokból?

Figyelt kérdés

Csomó olyan humorista vam, aki megszégyeníti az informatikusokat, akár több fellépésén is.

Ez miért van?



2020. febr. 29. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Néztem párszor showder-t, de egyszer hallottam ilyenről.
2020. febr. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 2*Sü ***** válasza:
100%

Informatikus vagyok. Nyilván van valamiféle sztereotip kép az informatikusokról – mint sok más szakmáról is –, amelyek nyilván nem jellemzőek mindenkire, de még a többségre sem feltétlenül, de valamiféle magja mégis csak van. Az ezzel való viccelődést nem érzem az informatikusok megszégyenítésének. Viszont valóban vicces tud lenni. Ott van pl. az The IT Crowd. Nekem nagyon tetszett, annak ellenére, hogy sem én, sem az informatikus ismerőseim nem ilyenek, és ha nagyon komolyan akarnánk venni, akkor a sorozatban lefestett kép adhatna okot felháborodásra. De miért akarnánk komolyan venni, ha vígjátékról van szó?


Anno talán Dolák-Saly Róbert mondta: „Az a szőke nő, aki nem tudja, hogy ő nem az a szőke nő, akiről a vicc szól, az pont az a szőke nő, akiről a vicc szól.”.

2020. febr. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazért amiért viccet csinálnak a politikusokból, szőkékből, pasikból, nőkből, cigányokból, papokból, pimasz gyerekekből, tanárokból- akár mindenkiből. Mert vannak sztereotípiák amikkel meg lehet fogni a figurákat.
2020. febr. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert az informatika vidám, jó vicceket lehet belőle gyártani.
2020. márc. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :3
2020. márc. 1. 07:49
 6/8 anonim válasza:

Az informatikusok egymás közt egy kívülálló számára olyanok, mintha valami idegen nyelven beszélnének. Gondolom, ez az egyik fő kiváltó oka ezeknek a sztereotípiáknak. (Ez igaz egyébként a jogászokra, orvosokra is, de ők nem vegyülnek a pór néppel olyan mértékben, mint az informatikusok, egyébként róluk is számos viccet sodort partra a víz.) Nekem úgy tűnik, hogy az informatikusokkal kapcsolatos viccek nem rosszindulatúak az informatikusokkal szemben, legalábbis olyat még nem hallottam.


Például:


- Hány ujja van az informatikus gyerekének?

- Kilenc.

- ???

- 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9.


Vagy:


Két informatikus találkozik:

- Tudnál kölcsönadni egy ezrest fizetésig?

- Persze, de inkább adok 1024-et, hogy kerek legyen.


De az egyik kedvencem az NCIS 2. évad 12. részében, amikor McGee tolmácsol egy informatikus és Gibbs ügynök között, mondván: "Én beszélek, te fordítasz".


Gibbs: - Mi volt Lambert altiszt munkája?

Informatikus : - Egy új kódrendszert fejlesztett ki az adattárolás számára. Az alkalmazásnak támogatnia kell a multiprocessing feldolgozást, maximum 8 terrabájtnyi adatig.

McGee: - Húú. Huh.

Gibbs kérdő tekintettel néz McGeere.

McGee Gibbsnek: - Egy új számítógépes programot írt, amivel modernizálták volna a Haditengerészet orvosi számítógépes rendszerét.

Gibbs értőn bólint: - Hm. Titkos adatok?

Informatikus: - Egy ember egészségügyi adatai titkos adatok, uram.

Gibbs: - Nemzetbiztonsági szempontból, Wilson altiszt...

Informatikus: - Egy olyan átjárónk van, amely beindít egy ellenőrző mechanizmust, amikor egy USD-TCP kapcsolatot alakítanak ki. Ha egyszer megvan ez a kapcsolat, a pakettek ellenőrzés nélkül mozognak a host gépek között.

Gibbs McGeere néz.

McGee fordít: - Nem.

Informatikus: - Lambert altiszt teljesítménye az átlag fölött volt, uram. Rendes pasas volt.

Gibbs: - Lehet, hogy nem ugyanazt értjük rendes alatt.

Informatikus McGeere néz.

McGee: - Egy ember Linuxa, egy másik OS/2-ese.

Informatikus vigyorogva: - Az biztos.

McGee: - Hát igen - majd Gibbsre néz: - Elnézést.

Gibbs: Hm. Mostanában nem változott meg a viselkedése?

Informatikus: - Nem, uram...ööö...vagyis ezt visszavonom. Néhány nappal ezelőtt nekem jött. A vállára vertem, hogy beszéljünk a teljesítménycsökkenésről az alkalmazásátjárójában, és majdnem felmászott a tűzfalra.

McGee Gibbsnek: - Úgy érti, ideges volt.

Gibbs: - Igen. Ezt értettem, McGee.

McGee: - Rendben.

Gibbs az informatikusnak: - Erről az egész cuccról kérek egy másolatot.

McGee: - A forráskódokhoz való hozzáférésről, a folyamatábrákról és hogy milyen logikai megoldások vannak az alkalmazásban.

Informatikus : - Máris megcsinálom, uram.

2020. márc. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A programozó felesége c. írást mindenkinek ajánlom figyelmébe.
2020. márc. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A humorista minden általánosan elterjedt jelenségben meglátja a fonákságot, karikírozza, hogy szembesítsen.

Így a számítástechnikával kapcsolatban is, ami már az életünk minden szdmféráját áthatja.

Ahogy a rendőr, a katona, a tanár, orvos, politikusok, szamos foglalkozás végtelen sok poént kínál, úgy a "kockafejű" számítástechnikusok is.

2020. márc. 2. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!