Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Miért talál ki mindig kifogáso...

Miért talál ki mindig kifogásokat mindenre?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm aki minden negatív visszajelzésre kitalál valami kifogást. Nagyon zavar és nem hiszem el, hogy ő maga nem veszi észre, hogy ezt csinálja. Amikor a gyereke például rossz jegyet hoz akkor a tanárt hibáztatja, vagy bármilyen más körülményt. Ismertek ilyen embert? Hogy kezelitek?

2020. márc. 4. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudsz mondani egy példát? Én sem hagyom magamat. Lehet, hogy ismersz....
2020. márc. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

pl.:


Én: Csúnyán beszélt velem a gyereked!

Ő: Ne bántsd, fáradt!


Amúgy egyszer kétszer elnézném a dolgait de nagyon gyakori az ilyen eset.

2020. márc. 4. 20:55
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Fél magának is beismerni, hogy hibázott, vagy büszkesége nem engedi meg, hogy saját maga hibázzon ; alacsony az önbecsülése, önértékelése, nem szereti saját magát , így a saját meg a gyereke hibáiért másokat okol, másokat tesz felelőssé; így egyszerűbb -gondolja ő -mert minek haragudjon (saját)magára, hát nem ellensége ő saját magának. Elég nehézkes tudhat lenni még így is az élet, nem szükséges, hogy még saját magát is "szidalmazza". Van elég akadály, gát, nehézség, nemszeretés, versengés, meg satöbbi enélkül is az életben, akkor minek nehezítené ő is a saját dolgát; így könnyebb elfogadni, ha valami rossz.
2020. márc. 8. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
*szal könnyebb elfogadni,ha vmi nem jött össze; hogy biztos nem ő tehet róla,hanem valami rajta kívül álló ok; tehát saját magát minek hibáztassa, minek fájdítsa még ezzel a saját szívét, az élet kellőképpen nehéz, ne tegyen már még keresztbe ő is saját magának,hogy saját maga ellensége lenne; akkor biztos más volt a felelős; mert ő sohasem ártana magának; sohasem akarna ártani magának.
2020. márc. 8. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokan nem hajlandók beismerni mások előtt hogy hibáznak. Vagy azért mert kompenzálni akarnak, vagy azért (én inkább ilyeneket ismerek) akik tényleg elhiszik hogy ők mindent jól csinálnak. Ők tényleg nem értik hogy az emberek miért kritizálják őket, és a hibákat sem hajlandók elismerni, mivel nekik nincs. Ezzel nem lehet mit csinálni. Ha lehet kikerülni őket, ha nem lehet akkor... hát elviselni arra az időre amíg egy térben vagy velük. Van ilyen családtagom, a mellett hogy egoista még malipulatív is. Biztos hallottad már a nárcisztikus szót, ha nem akkor nézz utána. Amióta rájöttem hogy nem velem van a baj, sokkal nyugodtabb vagyok.
2020. márc. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem az összes munkatársam ilyen és egymásra licitálnak, hogy kinek rosszabb az élete.


https://www.youtube.com/watch?v=VqyLZfZHbgU

2020. ápr. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!