Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Szerintetek ez jó ötlet?

Szerintetek ez jó ötlet?

Figyelt kérdés

Most tanulok angolúl és indítanák a blogot ahhól híres magyar mondatokat fordítanák le. Pl. boltba vagy és megkérdezi az eladó hogy más lessz?

Akkor azt lefordítom hogy jobban lehet tanulni! Tudom hogy van már szótár meg ijenek de ijen hétköznapi kifejesék csak nagyon körülményesen vannak leírva. Pl más lesz az gondolom valahogy így néz ki a szótárba h woud you like somethin else to buy woudnt you? de én ezt inkább úgy forrdítanám h different will????

vagy: amikor bemész a terembe edzeni és megkérdezed a biotekes arcot h van e szterkó. akkor se finomkodsz ijyen ojyan szerkezetekkel 1szeruen mondod h drop me sm gymcandy bitch


Na ijenekre gondoltam h inditanák eből egy blogot. Vélemény?



#magyar #edzés #angol #normál beszéd
2021. jan. 17. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Van a tükörfordításos humornak létjogosultsága, valószínűleg mások is kitalálták már ezt, és van rá vevő közönség is. A kérdés, hogy mennyire vagy kreatív és milyen szövegeket tudsz kitalálni, meg reklámozni, hogy az eljusson másokhoz. Blogon nem fog, ilyen minimális 1-1 mondatos poénokra elég egy mikroblog, pl. Tumblr.


(a magyarod viszont tragikus, akkor sem lesz soha vicces, ha szándékosan írtál így).

2021. jan. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez olyan jó, mintha én találtam volna ki. :)
2021. jan. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 hun_74 ***** válasza:
Javasolom, hogy előbb magyar nyelven bróbálj meg, helyesírási hibák nélkül írni
2021. jan. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mit szóltok be a magyar tudásomra! Tudok helyesen írni ha akarok csak nem szoktam akarni! Tehát az átkozodó komenteket leszámolva ugy vettem ki h lene eggy iyen blogra igény...
2021. jan. 18. 18:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Nincsenek átkozódó kommentek. Ha így írsz, saját magad ellen dolgozol, mert nem fogják az ilyen igénytelen szövegeket olvasni.
2021. jan. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudom mer it a gyíkon mindenki egy szent azer törlik fojamatosan a jobbnál jobb kérdéseimet! Most is feltetem egy kérdést arrol a nagy becsű magyar himnuszról és már le is törölték. Hát enyit a kulturáról!
2021. jan. 18. 20:44
 7/7 anonim válasza:
Osztom az előttem szólok véleményét. Szerintem létezik már elég blog és tanulásra alkalmas egyéb angol nyelvű oldalak. Ne okozza másoknak kárt szerintem azzal, hogy te kezdesz el gyártani egy angol blogot :D előbb a magyarra gyúrj rá, abból viszont nagyon, és ne akarj tükörfordítást alkalmazni angolból,mert ezt így senki sem használja. A puszta jóindulat szólt belőlem!
2021. febr. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!