Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Miért mondják a csúnya emberek...

Miért mondják a csúnya emberekre hogy az oroszlán is sirva enné meg?

Figyelt kérdés
Az oroszlán honnan tudja hogy csúnya?
2008. dec. 7. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Ez csak 1 mondás, nem kell szó szerint érteni. Valójában úgy kell ezt értelmezni, hogy ugyebár az oroszlán ragadozó, imádja a húst. És hogy az a valaki annyira csúnya, hogy ugyebár a húsban nem válogat az oroszlán, de annyira kivételesen csúnya az a valaki, hogy már oroszlánnak sem lenne jó lakoma. Ahhoz már tényleg kivételes csúnyassággal kell valakinek rendelkeznie. De persze ez csak 1 mondás, mint pl. az, hogy aki korán kel, aranyat lel. Azt sem kell szószerint értelmezni, annak is meg van a maga értelme. Hiszen nem találunk aranyat. A közmondásokat is érteni kell.:)
2008. dec. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Te jó ég nem szószerint vettem a közmondást:)ennyire azért nem vagyok sötét:))))Csak hát miért pont oroszlán?Miért nem tigris vagy akármi és miért sirva?:DDDDD
2008. dec. 7. 18:49
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
De mégis ilyen sötét vagy, mivel az előző kommentedből úgy tűnik, hogy tényleg szó szerint veszed.
2008. dec. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nem úgy érti. Hanem h a köztudatba képletesen is miért pont oroszlán épült bele a közmondásba, és h miért pont sírva. Hát h miért pont oroszlán? Mert az egy vadállat, és elég gyakran szerepel közmondásokban. H miért? nyilvánvalóan ennek is meg van a maga története. Am azért sírva, mert az oroszlánnak ugye nem számít a külső, de annyira csúnya az ember, h az oroszlán még így is elsírja magát.
2008. dec. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jó mindegy lehet nem fogalmaztam elég világosan.Ez szimplán olyan kérdés volt mint pl. hogy a vasorrú bába miért vasorrú!A sötétséget illetően köszönöm de tisztában vagyok az értékeimmel!:)
2008. dec. 7. 19:12
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Felénk az a mondás járja a túlöltözött emberre, "ha megeszik a farkasok, egy hétig rongyot sz*rnak"!
2008. dec. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
ja és az miért van hogy bekötöt szemmel sem? jogos a kérdés szeretnék már látni egy ijen figurát:))
2008. dec. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!