Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » A liba (mint haszonállat)...

A liba (mint haszonállat) Líbiából származik?

Figyelt kérdés
Eléggé hasonlít a nevük, nem?

2021. aug. 27. 08:53
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
25 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Ez kb olyan mintha a románok a rómaiaktól származaznának, a szó hasonló, az eredet viszont más.
2021. aug. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Honnan származik a házilúd? [link]

"Egyiptomi és kínai gyökerek

A házilúd származása több, különféle vadlúd fajtára vezethető vissza. Háziasítása is egymástól függetlenül több országban is sikeres volt. Számos ábrázolás bizonyítja, hogy Egyiptomban pl. már i. e. 2400 körül is voltak háziludak, melyeket emberek társaságában, illetve bekerített területeken láthatunk. Ugyanígy ősi kínai feljegyzések is említik a ludat mint háziszárnyast. A ma is elterjedt fajtákat az adott területen őshonos vadlúd fajtáktól származtatják. Így az európai lúdfajták a Nyári lúdtól, az egyiptomi fajták a Nílusi lúdtól, míg az ázsiaiak a Bütykös Lúdtól származnak."

Itt [link] akár örökbe is fogadhatod. :)

2021. aug. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A liba latin neve ostubus libus libianus. Már az ősember is ismerte. Különösen a toltotus nyakus volt a kedvenc ételük.
2021. aug. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Wadmalac ***** válasza:

Csak amennyire a kardszárnyú delfinek innen származnak:

[link]

2021. aug. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Wadmalac ***** válasza:
100%
Ahonnan meg biztos nem származnak, az Liba-non?
2021. aug. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

kulcsszavak: #származás #Líbia #élelmiszer #liba #haszonállat #szárnyas


Azért így, hogy átkerült a kérdés a tudomány kategóriából a humor rovatba, egészen más a gyerek fekvése - a #1-2 még ott született válasz! (értse mindenki úgy, ahogy akarja - akinek nem inge, nem veszi magára) Nem is értem, akkor már miért nem az állatok közé tették?!

2021. aug. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Wadmalac ***** válasza:

"Nem is értem, akkor már miért nem az állatok közé tették?!"


Gondolom nem hitték, hogy ez komoly kérdés.

:)

2021. aug. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

@Wadmalac

Ezért emeltem ki a kulcsszavait: #származás #Líbia #élelmiszer #liba #haszonállat #szárnyas

Ezek alapján miért pont a humorba került?

Nekem végülis t°°k mindegy! :)

2021. aug. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Wadmalac ***** válasza:

Nem tudom, adminok hány tizedmásodperc alatt döntenek és ehhez hány sorig olvasnak.

Gondolom próbálnak minél kevesebbet, hogy ne őrüljenek meg a sok baromságtól...Különben mehetnek terápiára, mint a Facebook-filterezők.

2021. aug. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, lehet, hogy onnan, de csak abban az esetben, "mikor a róka volt a tyúknak a legjobb móka, mikor egy pálcán kézen állt a fácán, és mikor a récék voltak az észmércék." (Lázár Ervin után szabadon:)
2021. aug. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!