Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » A viccekben önmagunkat látjuk...

A viccekben önmagunkat látjuk meg?

Figyelt kérdés

2022. aug. 9. 22:26
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
6 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
79%
Milyen viccekre gondolsz? A legtöbb pont azért vicces, mert mások "hülyeségén" nevetünk.
2022. aug. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Olyan is van, de az inkább a standup az életszerű helyzetekkel.
2022. aug. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Min nevetünk konkrétan? Mi a közös a viccekben?
2022. aug. 10. 16:10
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Hogy humorosak.
2022. aug. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy félre értelmezem a kérdést, de miután nem vagyok sem szőke, sem nő, nem hívnak Móricknak, vagy Jean-nak, és még a hivatásom sem rendőr, így esélyem sincs arra, hogy ezekben a viccekben önmagamat meglássam.
2022. aug. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
De egyszeri embernek hívnak.
2022. aug. 10. 19:17
 7/25 Dagadozó Agy ***** válasza:
100%

Szerintem nem magunkat alapvetően, bár olyan is akad azért.


Helyzeteket, képtelen dolgokat fedezünk fel a poénnál.


Vicc:

-Mi a legújabb favicc?

-Na mi?

-Nem tudom. Csak most faragják.


Ebben nem látom magam. De attól még vicces.


Írjsz olyan viccet, ahol magunkra ismerünk? Érdekelne, hogy mire gondoltál, Kedves Kérdező.

2022. aug. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a humorforrást látjuk meg, valami meglepő , frappáns végű/kicsengésű kis történet, párbeszéd; amire nevetve reagálunk.

Szerintem kizökkent minket pl a komolykodásból, meglep, rácsodálkozunk, majd röhögünk/ mosolygunk a szituáció humorán, furcsa fintorán, kicsavartságán, kicsavart/elképesztő gondolatmenetén.

Ja és szal ez szerintem reflexszerű, hogy valami (akár aranyos) furcsaság hirtelen meglep,és így tudjuk lereagálni. Pl hogy meglep, hogy nagyon furcsa gondolkodásmódja van a viccben szereplő embernek.

2022. aug. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
#4 Jó de mit takar az hogy humorosak? Azt hogy nevetünk. És miért nevetünk? Azért mert humorosak? XD Gondolom más is látja hogy itt van valami megválaszolatlan.
2022. aug. 14. 07:44
 10/25 A kérdező kommentje:

#7 Szia kedved Dagadozó Agy, amire gondoltam azt is kifogom fejteni, bár lehet hogy csak privátban, ha itt nem sikerül addig a pontig eljutni hogy aktuális legyen, mert az amire gondoltam az általános gondolkodásunkhoz viszonyítva úgy nevezik hogy "elvont", és tapasztalatból nem indítok azzal, mert kell némi vizsgálat mire az leírható anélkül hogy félreérthető legyen. Ráadásul magam sem vagyok biztos hogy jó helyen keresgélek-e, és itt végigvezethetem lassan amit eddig csak gondolatban tettem meg, és láthatom mások is úgy látják-e.

Azért kezdtem foglalkozni a kérdéssel, mert megfigyeltem hogy a viccek végén mielőtt nevetünk, mintha egy képszakadás történne, egy pillanatnyi "valami" ami mintha nem illene a többi pillanatokhoz bizonyos értelemben, ezt már jó ideje figyelgetem, és az az erős sejtésem, hogy valójában nem a vicc tartalma nevettet meg, hanem a vicc tartalma által kiváltott "szakadási pont" maga. Miután ezek lecsengenek úgy könyveljük el a vicc tartalmán nevettünk, de nem igazán tudjuk magyarázni az okát. Most még ennél az első feltevésnél maradnék hogy nem tudjuk kielégítően magyarázni a nevetés okát, tehát hogy konkrétan min nevetünk, te mit gondolsz (te azt nevezted meg oknak hogy képtelen a helyzet, tehát nem fordulhat elő a mindennapokban) azon mi a vicces hogy egy képtelen dolgot mondok?

Vagy te is úgy látod hogy a képtelen dolog okoz egy pillanatnyi "holt időt" és az nevettet meg?

2022. aug. 14. 08:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!