Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » A tarajos süntől ki vonta meg...

A tarajos süntől ki vonta meg a sünségét és nevezte el tarajos sülnek? Nooormááááliiis?

Figyelt kérdés

2022. szept. 4. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A sünöket és a sülöket – hasonló nevük miatt – hajlamosak összekeverni az emberek. A sün jól ismert állat, Magyarországon is honos, még a városi parkokban, kertes házas övezetben is gyakori, és olyan régóta ismeri a magyarság, hogy a sün neve nyelvünk szókészletének legrégebbi rétegébe tartozik. A sül viszont lényegében egzotikus állat, amelynek eredetileg nem volt magyar neve, hanem, miután különféle elnevezésekkel próbálkoztak, végül a sün egyik kiveszőfélben lévő, tájnyelvi nevét, a sült kapta meg hivatalos magyar névként.


Szívesen

2022. szept. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt nem gondoltam, köszi!
2022. szept. 4. 21:58
 3/9 A kérdező kommentje:
De miért nem maradhatott egyszerűen csak tarajos sün? Sün! Sün! Sün!
2022. szept. 4. 22:00
 4/9 anonim válasza:
100%
Különböző faj. Nem sün, tehát nem hívhatják annak. Ahogy a degut se hívhatják csincsillának, mert nem ugyanaz a két állat, hiába hasonlít.
2022. szept. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Nem is rokonok, igen távol állnak egymástól. A hasonlóság csak az, hogy tüskések.


A sünök a Eulipotyphla rendbe Erinaceidae (sünfélék) családjába tartozik. Rovarevő fogazata van.


A sül viszont rágcsáló! Rodentia (rágcsálók) rend, Hystricidae (gyalogsülfélék) család.

2022. szept. 5. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem vonta meg senki a sünséget. A keleti sün mifelénk védett, így hivatalosan sehol sem sül. Ha mégis sül, az rosszul is elsülhet. Mármint a sült sün. Sül viszont errefelé nem őshonos, ezért sok a sületlenség itt. De a sül nem sün, sün volt, sün van, sün lesz, ha sose sül!
2022. szept. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha tarajos sül, akkor valaki kakast vágott. A sün disznó, az más tészta. Akarom mondani jószág.
2022. szept. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A sün kutya.
2022. szept. 6. 22:33
 9/9 A kérdező kommentje:

Értem én, na, a fecske költöző madár. Olyan, mint a gólya. Csak sokkal kisebb és nem hasonlít rá. :)

Valahogy így van ez a sünökkel meg a sülökkel is. Csak nehezen barátkozom meg vele, hogy míg nekem a sül az ige, másnak meg főnév. :)

2022. szept. 6. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!