Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Elon Musk tud kéttámaszú...

Elon Musk tud kéttámaszú tartót méretezni?

Figyelt kérdés
Ha mérnök szakon végzett, elvileg tudnia kéne neki.

2023. márc. 29. 19:48
 1/3 anonim ***** válasza:
24%
Aszú tartót csak a tokajiak tudnak méretezni. Hogy két tám tartja vagy több, az mindegy is.
2023. márc. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerinted egy mérnökinformatikusnak vagy például egy villamosmérnöknek kell tudnia kéttámaszú tartót méreteznie? Mert, hogy ők is mérnökit végeztek.


Megjegyzem, nem valami nehéz művelet. Technikumban, 15 évesen már kellett méreteznünk nem csak kéttámaszú tartókat, hanem rácsos szerkezeteket, statikailag és szilárdságtanilag is.


Egyébként sem értem a kérdés motivációját (bár, ez legyen az én bajom), mert ez olyan kicsit, mintha azt kérdeznéd, hogy egy nehézsúlyú, profi box világbajnok tud - e kézenállni. Nem mindegy? Ő világbajnok. És, ha nem tud, de te tudsz, akkor megnyugtat, hogy van valami, amit te tudsz, de bezzeg a vb győztes nem, így nem érzed magadat annyira értéktelennek? Tényleg nem értem.

2023. márc. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
81%

Villamosmérnök vagyok. Tanultam ilyet, de soha nem kellett ezzel foglalkoznom a ZH után. FPGA-zok, szóval közöm nincs ilyenekhez. Ha elővenném, és felfrissíteném a tudásom, akkor valószínűleg menne megint.

Menne úgy mint egy gépésznek, építésznek, építősnek? Nem. De nem is ez a szakmám.

Menne Elon Musknak? Ha tanult róla, akkor felfrissíti a tudását és igen. Ha nem, akkor meg kell tanulnia, és menne neki.


Egy mérnöknek nem kell mindig mindent tudnia. De van esze ahhoz, hogy megtanuljon új dolgokat, frissítse a meglévő tudását és használja őket.

2023. márc. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!