Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Mit jelent a "swag" és a "yolo"?

Mit jelent a "swag" és a "yolo"?

Figyelt kérdés
2012. júl. 18. 21:45
1 2 3
 11/30 Szofi :) válasza:
A yolo azt jelenti you only live once
2014. jún. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 Szofi :) válasza:
Yolo= you only live once
2014. jún. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim válasza:
0%
Elmondanám nekete,hogy a SWAG azt jelenti Divat,Stílus.A YOLO azt jelenti egyszer élsz.
2014. okt. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 Petercsák Csenge válasza:
0%
A yolo-t én sem tudom de a Swag azt jelenti hogy: menő cuccokra szokták mondani vagyis, " ez a cucc nagyon swag.
2014. dec. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim válasza:
10%

1/14

a yolo jól lopsz ot jelent?xDD úristen te mekkora egy nyomorék vagy+rasszista xdd

öldd már meg magad légyszíves:DD

2014. dec. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelt, meg is néztem:


Swag( melléknév ): kiejtése: "szveg". 2013 talán egyik jelszava volt itthon a swag. Több mindent jelenthet, de legtöbbet melléknévként használják. Definiálni nagyon nehéz, kísérletet mégis teszünk rá. A swag egy halmaz, melynek elemei: menő, laza, gizda, divatos, vagány, fasza, szép, cool, trúúú. Az szveg margójára pedig csak annyit, Amerikában a '60-as évek környékén egy tucat homoszexuális hívta magát így Secretly We Are Gay.


2013 jelszava a fiatalok körében, egyértelműen a YOLO ( ejtsd: joló ) volt. Eredete és jelentése mégis sokak számára homály. Hát akkor lerántjuk a YOLO-ról a leplet, megnézzük mi a legjolóbb manapság.

A YOLO az angol nyelvből származó mozaikszó, mégpedig You Only Live Once, azaz egyszer élünk. Mondhatjuk egy 2013-as változata a carpe diem mondásnak. Úgy látszik a latin közmondásokat is elérte a nyelvújítás és ennek a terméke nem más mint a YOLO! A jelentésén túl, a joló egy életfilizófia is. Bulizz, csajozz, pasizz, éld és élvezd az életed. Nem számít más csak a ma. Mi van még a YOLO-val kapcsolatban?


1, Amerikában van egy ilyen nevű település, CA államban. Igazából nekik halvány lila gőzük nincs, legalábbis a többségnek, hogy milyen YOLO őrület van a világban.


2, A cink.hu írta, hogy ennél YOLO-bb már nem lesz. Abszolut egyetértünk. Engedjétek meg, hogy bemutassuk Mr. YOLO-t! A férfi akinek a hivatalos aláírása a YOLO.


Visszakanyarodva a magyar YOLO kultuszhoz, idén, többek között a Balaton Soundonról tudosító 444.hu-nak köszönhetően, az addig is burjánzóban lévő, twitterről indult YOLO őrület a tetőfokára hágott. Nyugaton már rengeteg ilyen nevű, bár, club, pub van, és már nálunk is nyílnak a YOLO-k.

2014. dec. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim válasza:
én úgy ismerem hogy a swag az azt jelenti hogy titokban bu-zi!
2015. márc. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim válasza:
100%

"Mondhatjuk egy 2013-as változata a carpe diem mondásnak"


Szuper, én már csak azt nem értem a vén hülye fejemmel, hogy a fiataloknak miért kell maguktól elkezdeni megírni az "Újbeszél szótárat"? Mert ez annyira nem SWAG, vagy YOLO. Pff. Idióták! Mind, aki használja a közbeszédben ezeket a szavakat. Fogalmuk sincs, hogy mit tesznek!

2015. ápr. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim válasza:

Yolo: You Only Live Once

SWAG: Sorry We Are Gays/Secret We Are Gays.

De általában a SWAG-et stílusként szokták megjelölni (pl: Né má milyen SWAG-esen néz ki)

A Yolo pedig tulképpen azt jelenti, hogy csak egyszer élsz. Ezt npedig nem kell elmagyaráznom mit jelent.

2015. máj. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

A "secretly we are gay" jelentést egy humoroldalon találták ki és próbálták elterjeszteni, ezzel gúnyolva az ilyen embereket.


Gondolkozz: senki sem hívja magát nyíltan annak, amit titkolni akar. Ha "titokban meleg vagyok" akkor nem fogom ezt mindenhol hirdetni, hiszen akkor nem titok.


Egyszerűen ezt találták ki rá, mert ezek a szavak illenek a mozaikszóra.

2015. máj. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!