Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » A szlovákok mit tanulnak...

A szlovákok mit tanulnak történelem órán?

Figyelt kérdés
A szlovákok mit tanulnak történelem órán? És milyen híres szlovák írókról és zeneszerzőkről irodalom és ének órán?

2012. szept. 20. 15:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
azt amit mi,egyetemes törit meg szlovák törit
2012. szept. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Láttam néhány atlaszt, térképet, és nem létező entitások szerepeltek rajta a középkorban.
2012. szept. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
A múltheti újságot
2012. szept. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
A Burger King-es koronázás óta mindent!
2012. szept. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Azt a két oldalt ismételgetik állandóan.
2012. szept. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Napkiraly ***** válasza:
100%
"Az első napon Meciar kettéválasztotta a fényt és a sötétet..."
2012. szept. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
31%

Azért mert te nem ismered az ő történelmüket, az miatt még van nekik is saját történelmük.


Ugyanúgy vannak költőik és zeneszerzőik is.

Tessék.


[link]


Ha jobban megnézed, még ismerősöket is találsz közte.

2012. szept. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%

Ezt az általános iskolai töritanárom olvasta még fel egy barátjától kapott szlovák történelemkönyvből:

"(896 körül) a magyar barbár nép betört a Kárpát-medencébe, és rátámadt a védtelen Szlovákiára"

Nem csoda, hogy mindenki utál minket..

Pozsony az ősi szlovákok nemtommije, ilyen hülyeségeket.

Mellesleg a "magyar barbár nép" kifejezés is ki volt fejtve valahogy úgy, hogy emberevő vérivó vademberek, akik sem az állattenyésztést, sem a földművelést nem ismerték.

És tudnék Neked mondani undorító dolgokat, amiket a szlovák és román állam tesz a nép agymosására..

2012. szept. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Pl.: Szvatopluk, M.R. Stefánik...

Szlovákok már nagyon régóta élnek, csak nem volt országuk

2017. febr. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Én Szlovákiában lakom, pontosabban felvidéki magyar vagyok és nekem is van szlovák nyelv/irodalom órám.


Irodalomról csak annyit, hogy főleg az 1990es évektől (napjainkig) létező 'szlovák' írókról/költőkről tanulunk, amely messze nincs olyan érdekes mint a magyaré. Sok számos író szoros kapcsolatot is tartott magyar írókkal (vajon miért) és a nevek alapján az a sok szlovák író egy része szerintem magyar volt.


Történelem... Fuuhaa.. :D

OSTOBASÁG! Nekem volt szerencsém Magyaroszágon fél évig tanulni.. Közel nem olyan az itteni oktatás mint ott (nálatok)!

Ezt nagyon fontos tudni!!!

A szlovákok hamisítják a történelmünket és bár én magyarul tanulok egy félig szlovák félig magyar suliban, ennek ellenére egy szlovák tanár tanítja nekünk a törit és max minden órán a vikipédiáról szed össze néhány mondatot és azokat diktálja le nekünk. Tapstaps!

Egyszer oszt.társakkal megfigyeltük... szóról szóra PONTOSAN ugyan az a szöveg volt a füzetben mint a wikin.


Idén leszek végzős és felvettem a szlovák szakot, abból is fogok érettségizni (jaaj de jó) és 3 részből áll: magyar töri (rettenetesen dióhéjban és 'hamisítva'); SZLOVÁK TÖRI és végül világ töri.

Milyen érdekes, hogy a szlovák történelmet az első világháború utántól, vagyis Trianontól kezdik, de imádják a második világháborút is darabjaira szedni - látni, hogy mivel nincs nagy múltul, próbálják szétnyújtani, mintha attól hosszabb lenne.


Ami meg a régebbi időket illeti: rettenetes!

Egyszer voltunk egy előadáson, ahol nagyon tömören, színészek eljátszották szlovákia történelmét. SOHA NEM VOLTATOK ILYEN ROSSZ, SZEMTELEN ÉS HAZUG ELŐADÁSON amit ők akkor ott előadtak!!!

Csak egy példát emeljek ki - a szlovákok szerint ők adták nekünk a szent koronát. :DD


Naah ennyi elég is! Így is túl hosszú lett. :D

Mellesleg hogy a szlovákok mit tanulnak, fogalmam sincs. Mivel magyar osztályba járok, nem tudom, hogy a szlovákok MIT és HOGYAN vesznek át.. de gondolom ugyan ezt és ugyan így mint mi.


Ui.: írás közben vettem észre, hogy már jó régi a kérdés, de sebaj!:D:)

2017. aug. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!