Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Ti hisztek a nyírségi homokjet...

Ti hisztek a nyírségi homokjetiben, aki a fogával kapál s a farkával sepreget, s ha elkap, akkor hatszor nagyon keményen megcsikol?

Figyelt kérdés
Tudjátok,homokszínű a szőre, a bőre alatta kék, kedvenc tápláléka te vagy, bár minden más is megteszi, ha éhes. először csak hátulról elkap, hegyes szemfogaival beleváj a válladba s szív egy kis vért étvágygerjesztőnek. aztán pedig agyoncsikol. s kész a vacsi.
2013. nov. 14. 00:13
 1/9 A kérdező kommentje:
és azt senki se mondja, hogy már látta, mert akkor most nem lenne itt. rejtőzködő életmódja s ragadozó volta miatt hangját sem ismerni
2013. nov. 14. 00:15
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én hiszek benne, a nyírségben lakom, és hát eléggé be vagyok szarva főleg esténként.
2013. nov. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vree ***** válasza:
100%

Nekem a 80as években volt egy élményem, a Nyírségben voltam vakáción és lefekvés után hallottuk, ahogy odakint a homokjetik rágják a ház tartóoszlopait. Tudtuk, hogy szeretnének bejutni, hogy minket is megrágjanak, de nem tudtak ezért helyette inkább megették a házat. Amikor reggel kimentünk (a házból addigra már csak a tető maradt meg), láttuk a szétrágott falak mellett a farkuk nyomait a homokban.


Egyszer pedig 3 éve találkoztam vele, Pesten, dörömböltek a lakásom ajtaján és valaki beszólt hogy "nyissák ki, adóhatóság", de én tudtam, hogy a homokjeti az, csak elváltoztatja a hangját. Nagyon trükkös állatok ezek.

2013. nov. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

megcsikol :D

Kíváncsi vagyok, hány nem-kelet-magyarországi tudja, hogy mit jelent. Az én párom se ismerte a "megkuszkolni" meg a "lábtó" szavakat, amíg nem találkoztunk. :)

Amúgy én vagyok a homokjeti, jobb is, ha féltek, IP cím alapján most már könnyen megtalállak.

2013. nov. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
de mit jelent a megkuszkolni és a lábtó? életemben nem hallottam. am nem keletmagyaországi vagyok, hanem romániai magyar, de közel a magyar határhoz, s persze a nyírséghez.
2013. nov. 14. 13:58
 6/9 anonim ***** válasza:

Kuszkolni=csikolni, lábtó=létra

Meglepődtem, hogy nem ismered :)

2013. nov. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
pedig különben jó a szókincsem(így nagy szerényen kijelentem), de ezt a két szót soha életemben nem hallottam eddig...de hála neked, már ezt is tudom.
2013. nov. 14. 17:23
 8/9 The magic of banana ***** válasza:
O_O...most örülök igazán,hogy nem lakok közel a nyírséghez
2013. nov. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én nyírségi vagyok de én sem hallottam még ezeket a szavakat
2013. nov. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!