Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » A Titanicon miért nem kapcsolt...

A Titanicon miért nem kapcsolták be a GPS-t, akkor észlelte volna a jéghegyet? Vagy a kapitány ott is menőzni akart egy nőnek, mint a Costa Concordián?

Figyelt kérdés

A titanicról kevesebb infó maradt fenn, de nem értem miért nem használták a különféle helymeghatározós rendszereket, elkerülhető lett volna a baleset.

A costa concordia ugyanez, de ott a kapitány elismerte a mulasztását, hogy direkt kikapcsolta a rendszereket, hogy a part közelében menőzzőn egy női utasnak.

Elkerülhető lett volna a titanic katasztrófája?



2017. márc. 29. 22:19
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
96%

Mert a GPS rendszert 60-70 évvel a katasztrófa után kezdték fejleszteni...

Meg egyébként a GPS-szel nem lehet észlelni a jéghegyeket.

Ha radarjuk lett volna, azzal észlelhették volna. Sajnos azt is csak 30 évvel később találták fel...

2017. márc. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
72%
Azért, mert a kapitány nem a szextánsra figyelt, hanem a szextársra, így nem vette észre hogy letértek a kijelölt útról.
2017. márc. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
De be volt kapcsolva, csak nem működött, mivel még nem voltak fellőve a Föld köré a GPS múholdak.
2017. márc. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 Mojjo ***** válasza:
90%
Az a szomorú, hogy bármennyire egyértelműnek tűnik, hogy troll, mégsem lehetünk benne teljesen biztosak, mert sajnos valóban vannak ilyen szinten hülye emberek.
2017. márc. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
80%

Miért lenne hülye. Tegyük fel hogy 10 max. 15 éves. Ha így van, neki már a GPS olyan magától értetődő dolog, amibe beleszületett. Honnan kéne tudnia, hogy 1912ben még nem voltak ilyen dolgok?

A Titanicon az akkori csúcstechnológia volt kiépítve, ami akkoriban a vízvezeték hálózatot, a villanyvilágítást és a morse távíró készüléket foglalta magában.

2017. márc. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 Mojjo ***** válasza:
87%
@5: az írásképe, az általa használt szavak alapján biztosan mondhatom, hogy nem 10 éves. Mellesleg én 10 évesen felfogtam már, hogy a technika halad előre, és sok minden nem volt régebben, szóval még az sem lenne mentség. 15 évesen meg aztán... Szóval nyugodtan maradhatunk abban, hogy vagy troll, vagy döbbenetesen gyenge értelmi képességekkel rendelkezik - amit egyszerűen, köznyelvi módon hülyének szokás nevezni.
2017. márc. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
97%

Minden működött már, kipróbálták, de csak a katasztrófa utáni héten kezdték volna a jéghegyeket GPS adóval felszerelni.

Sajnos, a Titanic vitte ezeket az adókat, így azok is elvesztek mind egy szálig.

2017. márc. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
84%

#6 az is lehet, hogy csak éppen ehhez nem ért annyira.

én például a Titanicról elég sokat tudok, mert utánaolvastam. De egy korabeli repülőről vagy akár egy korabeli autóról azt hiszem, csak nagyon vázlatosan tudnám felsorolni, miben különböztek a maiaktól - mert nem vagyok otthon a témában. De ettől még nem vagyok én sem hülye, csak pusztán más dolgokban vagyok jó, ezek éppenséggel kívül esnek az érdeklődési körömön.

Lehet, hogy a kérdés írója egyszerű ember, de nem feltétlenül hülye...

2017. márc. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
83%

#8 Nem kell szépíteni.

A kérdező vagy troll vagy hülye. Egy 10 éves is tudja, hogy 100 éve nem volt GPS.

2017. márc. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Egy egyszerű ember vagyok, nem stupid:)

Amúgy csak a filmet láttam(titanic).

nem vagyok történész, hogy tudjam mikor mi történt, mit találtak fel.

Azért tényleg rakhattak volna rá radart, vagy gps-t, mert nem volt szép, hogy elsüllyedt az a nagy hajó.

2017. márc. 29. 23:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!