Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Honnan származik az Automatiku...

Honnan származik az Automatikus Tárgyeset, mint humor?

Figyelt kérdés
Régóta hallok ilyen mondatokat (Használd te is az automatikus tárgyeset), de nem tudom hogy honnan származik ez. Valaki tud valamit róla?

2017. ápr. 23. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:
55%

Hallani sík mindent lehet. Majd ha leírva látod, az lesz valami!


És mivel a valami az tárgy. Na, így már leesett?

2017. ápr. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A működését értem, csak azt nem tudom hogy ki kezdte el :D
2017. máj. 16. 11:59
 3/3 anonim ***** válasza:
83%

Nyelvtanóráról származik.


AZ ISTENÉRT, honnét máshol származna!! >( Alap.


Nyelvtanóra aranyköpés, amit átvettek mások is... mert általában a 4-8 évig ott ülő és körmölő 30-35 főből 1 SE lesz masszív irodalmár, vagy olyan, aki esetleg IBM gépek mellett formális nyelvekkel foglalkozik, és 5-10 év után vissza kell nyúlnia azokhoz, amiket nyelvtanórán magolt.

Ellenben viszont titkon gyűlölik, mint a rossz pénzt, mert már rég mindenki a saját szakterületét, érdeklődési körét akarná fejleszteni, csinálni, de a fölnőttek megmondták neki, hogy "ÉRETTSÉGI", és onnantól nem menő nyilvánosan lázadni.


Viszont amikor lehet, a "sorok közt" kifejezik a nemtetszésüket, cinizmusukat e kelletlen tudomány (mármint a nyelvtan és az irodalom) felé.

És ez az aranyköpés is egy ezek közül.

2017. máj. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!