Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » A tarhonyát mikor kell elültetni?

A tarhonyát mikor kell elültetni?

Figyelt kérdés
Vettem a boltban tarhonyát, mert el szeretném ültetni és termeszteni szeretnék, de az nincs rajta, hogy mikor kell elültetni. Valaki tudna segíteni?

2018. ápr. 6. 15:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
😂😂😂
2018. ápr. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Teliholdkor hajnal 1 és 2 között.
2018. ápr. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
100%
Pontosan, ahogy az utolsó mondja! Én is akkor szoktam, és mindig fürtökben lóg a tarhonya rajta😉👌😂
2018. ápr. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Gazda boltban vegyél, vagy veteményes boltban, mert amit az élelmiszerboltban veszel az steril. Nekem sem kelt ki tavaly, pedig elvetettem jó pár zacskóval. Van viszont tarhonyafa, vagyis inkább cserje, én most azzal fogok megpróbálkozni, mert a terméséből pálinkát akarok majd főzni. Sok sikert! ÉS ne add fel az első kudarc után...
2018. ápr. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
100%
Én tavasszal szoktam, őszre már hatalmas tarhonyák szoktak lenni. 😂😂
2018. ápr. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%

Az őszi az csak tarhangya, a nyári termés az igazi.

Ott szokták a hibát elkövetni, hogy nem meztelenül vetnek guggolásban, Mekka irányában.

Egyesek szerint sokat javít a termés állapotán, ha a következő versikét dünnyögi közben a jámbor földműves, hogyaszonygya:

Hollahúmahú Rakbár

Legyen tele a raktár

potyogjon a tarhonya

ne vigye el a hangya

ágyem bugyem fakereszt

törököt fogtam, de nem ereszt

teremjen hét izibe

a Julcsa lába közibe

sok sok apró tarhonya

kell paprikás krumpliba...

Na szóval nem kezeskedem a biztos sikerért, ezt egy török származású bolgárkertész tanácsolta, még mielőtt felrobbant volna és ezáltal nem tudta teljesen befejezni a versikét, de talán így is hatásos.

Szóval

Éjfélkor - teliholdkor, mikor süvít a szél és hajladoznak a fák, megmozdulnak az árnyékok a falon, sejtelmes hangulat árad a falakból, lassú mozdulatokkal felkelsz az ágyból, de szigorúan bal lábbal előre, majd halkan, egy apró neszt sem csapva, elkerülve a gyufa sercenését, meggyújtod a csonkig égett gyertyát, óvatosan a hátadra kanyarítod a tarhonyás tarisznyát, majd kilépve a pitvarajtón, a legnagyobb vigyázattal átlépsz a szörnyűséges, villogó fogsorú, álmában is vicsorgó kuvaszon, amelynek minden szőrszála az égre mered...

Bocsi, reklám...

2018. ápr. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Sokan ezt a kérdést viccnek fogják fel (persze vannak kivételek), de én ÉRTELMES válaszokra vagyok kíváncsi.
2018. ápr. 7. 09:03
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igaz!

Magam is gyakran szoktam mondani:

- Fel, fel tarhonyák a csatára! -

Viszont ha jobban belegondolok, nem is biztos, hogy török származású volt az a bolgárkertész, mert lehet, hogy bolgár származású törökkertész volt, de ilyen apróságokon ne akadjunk fel.

A lényeg az, hogy mikor a legnagyobb óvatossággal átléptük az édesdeden szundikáló szörnyűségesen vicsorgó, szőrét égnek meresztő eben, akkor a pislákoló gyertya fényében, ami lágyan vibráló árnyékokat vetít a halkan susogó, és lombjait zizegtető komoran hajladozó fákra, apró, de szabályos léptekkel elindulunk a hívogatóan várakozó tarhonyamező felé.

Nem kell ám megijedni, sem rettegni, vagy fogainkat összeszorítani a páni félelemtől, ami ilyenkor minden becsületes halandóban óhatatlanul eluralkodik, mert a jövendő bőséges ígéretének a reménye már kecsegtetve bújik meg hevesen dobogó szívünk lüktetésében.

Vár ránk a nagy kaland, a harc, a küzdelem, egy jobb jövőért, amit a Nemzetközi Tarhonyavető Szövetség (NTSz) fő, al, és mellék titkárának helyettese szerint, aki mellesleg első éves pót ipari tanuló alpótpótló várományos is ebben a szakmában és így halhatatlan nevet, rangot és érdemeket szerzett - határozottan megerősített.

rövid választási tájékoztató...

2018. ápr. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
53%

Ajánlom figyelmedve a cikket,pár apró de hasznos tanács van bent..


[link]

2018. ápr. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%
A tarhonyát nem ültetjük, hanem tenyésztjük. Kézenállás közben.
2018. ápr. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!