Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Csak szerintem vicces?

Csak szerintem vicces?

Figyelt kérdés

Pár éve történt hogy egy férfi, női, gyerek ruházati üzletbe vittem anyámat, mert venni akart magának egy csinosabb vékony blúzt. Az üzletben sokan voltak a vásárlók. A próbafülkékre várni kellett. Anyám többször próbált és hol a fülkében volt hol pedig válogatta melyiket vigye be. A próbafülkék előtt álltam és vártam anyámat, közben kérdezgette melyik áll rá jobban.


Egyszer csak jött egy 40 év körüli szép nő a férjével. Ugyanabba a fülkébe ment be ahol anyám is próbálgatott, mivel anyám nem volt bent így ő be tudott oda menni. Én végig a fülke előtt álltam és láttam mit vitt be a nő. A férje körülnézett az üzletbe, nem volt a felesége közelében. Vártam hogy a nő nagyjából eljusson a felsője levételéig. Pont jókor egy hirtelen mozdulattal teljesen elhúztam a függönyt miközben ő vetkőzött és szegény nő nagyon megijedt, ott állt velem szemben egy szál melltartóban, amit pár pillanat múlva takart csak el a próbálandó felsővel. Én csak röhögtem a szemébe, de nagy zavarában a nő mondta nekem hogy bocsánat, én meg nem mondtam semmit. :)


Utána visszahúztam rá a függönyt és arra lettem figyelmes, hogy az egyik eladó csaj ezt végignézte a hátam mögött és ő is röhögött.

Anyám meg kérdezgette, hogy mit nevetek, mondtam hogy majd a kocsiban elmondom.


Ekkor voltam 25 éves.


2019. febr. 9. 22:09
1 2
 1/12 anonim válasza:
81%
Ez nagyon nem vicces,foleg,hogy szandekosan csinaltad.gratulalok
2019. febr. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Ez nem vicces
2019. febr. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Egyáltalán nem vicces, képzeld magad az ő helyzetébe.
2019. febr. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Szánalmas. Főleg, hogy nem mondtál semmit. Ügyes vagy.
2019. febr. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
76%
Ha 15 éves múltál volna, akkor talán még elfogadható..de így...?
2019. febr. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Én orrba csaptalak volna a csaj helyébe.
2019. febr. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 2*Sü ***** válasza:
73%

A vicc, a humor lényege általában a váratlan kontextusváltás. A kontextusváltás feszültséget okoz, a történés új kontextusában való megértése meg felszabadulást ebből a feszültségből. Mivel a kettő elég gyorsan követi egymást, a viccből csak a felszabadító érzést érzékeljük, a feszültséget nem. Ezért érezzük jól magunkat egy vicc hallatán.


A te szempontodból nincs a történetben semmi vicces, te egyszerűen csak elkövettél egy kvázi a szexuális zaklatást kimerítő cselekményt. A nő szempontjából sincs semmi vicces a dologban, számára ez nem vicc, hanem egy apró trauma, mindenféle feloldás nélkül. Az eladó számára tűnhetett viccesnek a dolog, hiszen ő egy olyan kontextusból látta a te ottlétedet, amit felborított az, hogy rányitottál a nőre, így számára megvolt a kontextusváltás és az azon belüli értelmezés élménye is.


De aki olvassa ezt, annak – egy bizonyos kor illetve bizonyos mentális szint felett – semmi vicces nincs benne, ez csak egy történet, ahol szándékoltan pszichopatikus módon viselkedtél. Ha véletlenül nyitottál volna rá egy nőre, akkor sem lenne számunkra vicces, de számodra lehetne az, a kontextusváltás megvan, nem arra számítottál, ami történt. De te szándékosan csináltad ezt, pontosan arra számítottál, ami történt. Ez kívülállóként nem hogy nem vicces, de – kinek-kinek habitusa szerint – inkább ijesztő, felháborító, elszomorító, szánalomra méltó.

2019. febr. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Wadmalac ***** válasza:
76%
25 évesen ilyen mórickakukkolós akció megérne egy vizitet a pszichológusnál.
2019. febr. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%
Rohadtul nem az, ezt az elme orvosnak is elmondhattad volna ő sem röhögne.
2019. febr. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Akkor lett volna egy humoros sztori, ha azt hitted volna, édesanyád van bent és elrántod a függönyt, mert valamit mondanál, beadnál neki, hasonlók, erre egy vadidegen nő áll ott melltartóban (akit nem vettél észre, hogy édesanyád fülkéjébe bement).


Szerintem az eladó azt hitte, ez történt, ezérr nevetett.

2019. márc. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!