Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » A kaparós sorsjegyek hátuljára...

A kaparós sorsjegyek hátuljára miért nem tüntetik fel azt is hogy mennyit gyártottak a nyeretlen sorsjegyekből? 😁

Figyelt kérdés
2019. máj. 8. 18:06
 1/1 2*Sü ***** válasza:

Az elmúlt hónapban? Az elmúlt évben? Vagy mióta sorsjegyek vannak?

Az adott sorsjegyből? Vagy úgy sorsjegyből általában?


(Egyébként azt nagyjából meg lehet saccolni, hogy egy év alatt hány sorsjegyet adnak el, a nyerési esélyekből meg lehet következtetni arra, hogy kb. mennyit adtak el.)


Egyébként meg irreleváns. A sorsjegy az, ami, az egyes nyereményösszegek esélye az ami. Hogy most rajtam kívül egyet, ezret, egymilliót, egymilliárdot vettek-e meg mások, az számomra lényegtelen, az nem változtat sem a sorsjegy árán, sem a nyerési esélyen, semmi olyan dolgon, ami befolyással lenne az én játékomra. Ha a


(sorsjegyek ára) - (úgyis elköltöttem volna másra) < (várható nyeremény) + (játékélmény pénzben kifejezett értéke)


akkor érdemes sorjegyet venni. (Mivel az utolsó tényező nekem csekély jelentőséggel bír, ezért nem is nagyon szoktam sorsjegyet venni.)

2019. máj. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!