Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » A pözsón oroszlan van vagy...

A pözsón oroszlan van vagy indian? En ugy hallitam hogy indian

Figyelt kérdés
2019. jún. 26. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Mi baja a kutyádnak???
2019. jún. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

3 másodperc, google találat

"Mindenki tudja, hogy a Peugeot logója a balra néző, két lábon álló oroszlán. De mi a jelkép eredete?

A Peugeot-oroszlán akkor született meg, mikor Justin Blazer, egy montbéliard-i ötvös levelet kapott a Peugeot képviselőitől, amiben megbízták egy minőséget, megbízhatóságot, hosszú élettartamot kifejező logó elkészítésével. Blazer 1850-ben el is készült az első Peugeot-oroszlánnal, melynek mancsai alatt egy nyíl feküdt.


A cég emellett három logót is alkalmazott osztálytól függően:


az első osztályú termékekhez a nyíllal vagy nyíl nélkül látható oroszlánt


a másodosztályú termékekhez egy fogyó holdat


a harmadosztályhoz egy kezet.


A "Peugeot" márkanév először 1927-ben jelent meg a logón. Az oroszlán figurák mindig az adott kor divatjának és elvárásainak megfelelően változtak, olyannyira, hogy több más autómobil és kerékpárgyártó cég is rákapott az oroszlán figura alkalmazására. A Peugeot-nál azonban jelentésük mindig ugyanaz volt, az erő, a minőség és a megbízhatóság"

2019. jún. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A Peugeot 1850 körüli megjelenésével eredetileg szerszámokat és konyhai eszközöket/edényeket gyártott, és csak később, a századfordulón az alapító unokája, Armand Peugeot állt át az autógyártásra. Az alapító mindig a legjobb minőségre törekedett, és ezt tökéletesen biztosította is. Ebből adódóan észrevett egy hasonlóságot: például az általuk gyártott fűrész rugalmasan hajlékony volt, mint egy oroszlán gerince, és erős fogazatú, mint amilyen az oroszlánfog. Ebből találta ki a cég emblémájának az oroszlánt, amit aztán az 1870-es években le is védetett!
2019. jún. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A "pözsón" oroszlán van. Honnan vetted, hogy indián?
2019. jún. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

Pözsesz: oroszlán.


De az indián is járműlogó.

[link]

2019. jún. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amúgy eszembe jutott, hogy a piros pajzs használata előtt egy indiánfej volt a Pontiac nagyon régi emblémája, tehát az is volt autón, de a Peugeot-n oroszlán van!
2019. jún. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok ossze kevertem a skodaval... A skodan van szerintem idian
2019. jún. 29. 22:40
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Na ebben viszont igazad van! Ugyan én mindig azt láttam a Skoda emblémájában, hogy a nyílon (ami egyértelmű) egy kakasfej van, de most utánanéztem, és tényleg indián!

Wikipedia:

"A legenda szerint a ma használt emblémát egy indián fejet ábrázoló dombormű ihlette, amely egykor sok vezető irodájában volt megtalálható. Erről nevezték el az emblémát „Vörös Indián”-nak."

2019. jún. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!