Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Van valami jo otletetek?...

Erika1225 kérdése:

Van valami jo otletetek? Szeretnek epiteni egy repulo ferfi nemiszervet es rapetetni egy kisebb varosban es felvenni az emberek reakcioit! Van valami otletetek hogy mit kezdhetnek meg vele? Ertelmeset/vicceset!

Figyelt kérdés

2019. júl. 5. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Két dolog:

- másokban megbotránkoztatást keltő dolog büntetendő;

- mások hozzájárulása nélküli felvétel és külön hozzájárulás nélküli megosztása (ha nem tömegfelvétel, tömeg <= 3fő) szintén büntetendő.


A legjobb ötlet nem megcsinálni. Csak egy unatkozó gyereknek tűnsz, aki nem tud magával mit kezdeni, de rossz dolgon fantáziálsz.

2019. júl. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mihago ***** válasza:

Nem kell építeni, van.


[link]

2019. júl. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ptk. 2:48. §

[link]

"2:48. § [A képmáshoz és a hangfelvételhez való jog]

(1) Képmás vagy hangfelvétel elkészítéséhez és felhasználásához az érintett személy hozzájárulása szükséges.

(2) Nincs szükség az érintett hozzájárulására a felvétel elkészítéséhez és az elkészített felvétel felhasználásához tömegfelvétel és nyilvános közéleti szereplésről készült felvétel esetén."

2019. júl. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
en nem ilyenre gondoltam :) magam epitenem meg az egeszet.
2019. júl. 5. 18:09
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező, én ezzel vigyáznék a helyedben


1)

Tömegfelvételt készíthetsz ugyan, de ha egy ember reakcióját akarod kihangsúlyozni úgy hogy látszik az arca, az törvényesen csak az ő engedélyével lehetséges másként büntetendő.


2)

Nem vagyok benne biztos hogy ez nem esik már a "Közszeméremsértés" kategóriájába, ami nem hiszem hogy hiányozna neked a nyárra.


3)

Minden repülő eszközre, legyen az drón vagy repülőmodell vagy akármi, külön engedélyt kell kérni a hatóságoktól, időponttal mindennel, persze nem láttam még emiatt bárkit büntetve de ne te legyél az első. :)


Viszont hogy ne csak off legyen, legegyszerűbb a legolcsóbb drón és egy damillal lógjon rajta, műszakilag ez, jogilag viszont nem javasolt, ez nem az USA hogy bárki csinálhat akár házi kis-rakétát is...

2019. júl. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem van ötletem: Bikaflast csinálsz ami alkalmas mesterséges megtermékenyítésre is. Biztonságosabb mert ha közben hátrarúg a tehén akkor nem az embert találja meg. És ha sikerül lefizetni valakit, hogy a drónt marhává vagy disznóvá nyilvánítsák, akkor ha város lé repülsz vele, akkor jogilag kb. annyi lesz az eset, hogy elszabadult egy olyan tehén ami nem vak.
2019. júl. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!