Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek ha terrorizálnak a...

Mit tegyek ha terrorizálnak a suliban?

Figyelt kérdés
14éves lány vagyok és 8osztályos gimibe járok 4éve. 3 héttel később mentem át abba a suliba egy srác helyére...Akkor már kialakultak a "baráti társaságok". Nem nagyon érdekeltem őket. Aztán 7.-ben kezdtek piszkálni azzal h nem olyan zenét hallgatok amilyet ők szeretnek és ezért kiközösítettek. Ezzel nem volt különösebb gondom elfogadtam h nem szerethetik ők is ugyanazt amit én de már akkor is bántott...Aztán már nem szerettem azt a bizonyos együttest és rendejönni látszottak a dolgok...De idén iszonyúan eldurvult a dolog. Az osztály fele közömbös a másik fele gyűlöl. Fújjolnak ha meglátnak! Pedig NEM TETTEM SEMMIT!
2008. nov. 14. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Majd kinövik, sajnos undorító egy dolog. De tehetsz valamit, ne törődj velük! És ha pl. egyszerű ruhákba jársz legyél vad próbáld ki az oat amitől majd leesik az álluk és téged fognak követni. de kérdezd meg tőlük pl. az egyiktől aki különösen fújol hogy mégis miért? de egyébként nálam is volt ez és mostmár benőtt a fejük lágya (9. vok) és egybetartó az osztályközösség...
2008. nov. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Nagyon ismerős.Ugyanez volt velem is.Tudom,hogy rossz érzés,de erősnek kell lenned.Nem szabad mutatni,hogy "gyenge" vagy.Az osztály közömbös felével próbálj barátkozni,akkor esetleg az idiot félnek is felnyílik a szeme.Én,katolikus iskolába jártam,ez hosszú történet,hogy miért..Na és ott az osztályban mindenki minden vasárnap templomba járt,nem voltak elvállt szülők gyermekei.Én meg olyan családban nőttem fel,ahol nem volt a vasárnapi templomba járás "kötelező".Ja és a szüleim elválltak.5.-be kerültem oda.Akkor még viszonylag elfogadtak,ámbár a tanárok már ott is megmondták,hogy másképp bánnak velem,mert Isten előtt nincs elvállás stb..6.-ban az évfolyamtársaimon érződött,hogy megutáltak,és ok nélkül piszkáltak MINDEN NAP.7.-ben már az osztály is.8.-ra annyira elmérgesedett a helyzet,hogy kihagytam órákat és végigbőgtem a mosdóban(Pedig ha valaki nem az a sírós típus,akkor az én vagyok.)Egyszerűen minden reggel úgy ébredtem,hogy na vajon megint ki fog cikizni,melyik tanár éget be stb.Volt,hogy reggel gyógyszert vettem már be,hogy ne ájuljak el az utcán..Itthon nem szóltam róla,!!AMIT UTÓLAG NAGYON BÁNOK!!Én iskolát váltottam,mert képtelen voltam tovább oda járni.Ekkor mondtam el anyunak,de ő mondta,hogy miért nem szóltam előbb stb..

Ebből csak annyit akartam kihozni,hogy ez az én példám.Ebből leszűrhetnéd azt,hogy:SZÓLJ A TANÁRNAK(Én mondjuk ezt nem tehettem volna,DE TE IGEN)SZÓLJ A SZÜLEIDNEK(Ha 5.-ben,amikor még "csak" a tanárok piszkálnak megteszem ezt,lehet,hogy nem fajult volna el eddig a helyzet.)

2008. nov. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Nálam is hasonló volt a helyzet. Nekem volt 2 barátom az osztályból, 3-4 az évfolyamból és 4-5 egyéb osztályokból. Jó kis baráti társaság jött össze azokból, akik a saját osztályukban nem érezték jól magukat. Szerintem nézz te is barátok után más osztályokban.
2008. nov. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Szia! Velem tökugyanez van. Szerintem azért, mert egyszerűen nem állsz be a sorba, nem tetszik nekik, h nem formálhatnak tetszésük szerint. Ez elég sok embert irritál. Képtelenek elfogadni azt, h van más ember is, amilyent ők elképzelnek, és az a megoldás szerintük, h azt elkezdik piszkálni. Fújjolnak ha meglátnak? Ez több mint gyerekes:D ne is törődj velük. Viszont ne változz meg drasztikusan csak azért, hogy beidomulj az osztályba ( kivéve ha rájösz valamilyen hibádra, h jobb, ha változtatsz rajta; vagy azt a változást szükségesnek érzed MAGAD,NEM AZ OSZTÁLYOD szempontjából.Amúgy esetleg visszaszólhatsz nekik, megvédheted magadat, vagy egyszerűen nem foglalkozol velük. Amelyiket jobbnak látod(először az utóbbit próbáld meg!) És próbálj keresni "rokonlelkeket", akik hasonló helyzetben vannak mint te, vagy megértenek téged. Osztályon kívül is lehet barátokat szerezni, akik sokkal szebbé teszik a mindennapjaidat;) De próbálkozhatsz osztályon belül is. Sok sikert, és kitartást!
2008. nov. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

Hát nálunk ilyen nem volt, milyen kretének élnek a világon...

Sztem beszélgess el az oszival vagy valami...

2008. nov. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat....Anyának már szóltam, és sulit fogunk váltani...:S Csak azt nem tudom hogy ezt az évet hogy bírom ki...:(
2008. nov. 19. 18:53
 7/9 anonim válasza:
47%
Nálam is igy volt,de egy-kettő azért volt aki melletem állt.Kiröhögtük őket,hogy mi külömbek vagyunk,később akarattal áltunk külön tölük , majd maguktol jöttek oda mert érdekelte őket vajon miröl beszélünk.(tehát az emberek nem szeretik ha találkoznak saját magukkal)
2008. nov. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
minek váltasz sulit? én még általánosban vagyok ez a 8. évem, és van 2 gyerek akik pár éve jöttek.. kb 2 hétig még nem barátkoztak semmi ma már mind2en a baráti társaságomhoz tartozik :D
2009. dec. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én 7.-es vagyok és engem mindennap vernek is, mert ronda vagyok. Ezen kivül, és a tanárokon kivül tökugyanez a helyzetem. Nemmerek szólni senkinek a gondomról, mert megfenyegettem, hogy ha szólok agyonvernek...
2010. máj. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!