Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Írók! Miért szorongok elkezden...

Nightlover kérdése:

Írók! Miért szorongok elkezdeni írni a könyvet amit hónapok óta tervezek, és gyakorlok rá?

Figyelt kérdés
egy régebbi ötlet alapján csinálom, pár hónapja vettem elő újra, azóta gyakoroltam az írást, hogy visszarázódjak bele, kialakítottam a cselekményt, idővonalat, karaktereket stb. Ha nem úgy ülök neki, hogy "most elkezdem írni...", míg gyakorlásnak fogom fel, addig semmi probléma. De ha nem, elkezdek szorongani és nem tudok neki látni, mintha félnék attól, hogy élesben elrontok valamit. Veletek volt ilyen, vagy hasonló? Ha igen, hogyan győztétek le a szorongást?

2019. aug. 16. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindig csak gyakorolj. Írsz valamennyit gyakorlásképpen. Félreteszed. Amikor megint kedved van írni, gyakorol ismét. Na most ez volt eddig, nézzük hogyan tovább.


Ha egyszer eljutottál odáig, hogy


Aranyalma ághegyen.

Bari bég a zöld gyepen.

Cirmos cica egerész.

Csengős csikó heverész.


akkor legközelebb ne megint az almáról írj, hanem


Dongó darázs döngicsél.

Esik eső, fúj a szél.

Füsti fecske ficsereg.

Gerle, galamb kesereg.


Egyébként a szépirodalom az olyan, hogy van amikor a Nobel-díjas író is csak hetekig bámul maga elé, és egy sort sem tud megfogalmazni. Aztán meg fogja a papírt és a tollat, és csak akkor veszi észre, hogy elszaladt a nap, amikor már nem lát rendesen, mert sötétedik.


Az újságírás más, ott ha 6 órakor kell leadni az anyagot, akkor hatkor kell.

2019. aug. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj! De ha a könyved is olyan értelmes lesz, mint a kérdésed, nem csodálom, hogy szorongsz.
2019. aug. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ja, a főkérdésre nem válaszoltam. Nyilván nehezen nyílsz meg az emberek előtt a hétköznapokban is. Helyzettől függetlenül gátlások jöhetnek elő, hol erősebben, hol meg csak finoman. Amikor úgymond élésben írsz, úgy érzed, egy idegen előtt tárulkozol fel.


Egyébiránt olyan alkató ember is van, aki hallgatag, csendes, elmélázó, de ha ír, olyan lendületesen teszi, olyan szórakoztató dolgokat fogalmaz meg, olyan könnyedén, hogy amikor olvasod, szinte látod magad előtt, hallod a hangját, régi ismerősnek képzeled, pedig talán meg a nevét sem ismered.

2019. aug. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!