Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan válhatnék érzéketlenné?

Hogyan válhatnék érzéketlenné?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz szakasz jön az életembe, tanúskodnom kell a szüleim válásán. Nagyon érzelmileg labilis ember vagyok viszont muszáj megtennem. Bonyolult, hogy miért. Egyetlen megoldásnak azt látom ha érzéketlenné, érzelemmentessé válok, így könnyebb lenne. Hülyeségnek hangzik tudom, és az életkoromat látván úgyis elítél majd mindenki, de a háttérsztorit senki nem ismeri és hosszú is nagyon. Kérlek ne ítéljetek el mert nem ismeritek a törtenetem. Csak szeretnék választ esetleg tanácsot kérni. Köszönöm!

16/l



2019. aug. 18. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Ebből még több baj lesz,mint előtte,szóval ne csináld!A félelmet próbáld,inkább legyőzni!Nézz szembe a félelmeiddel!Mi a történeted?


Üdv:valaki

2019. aug. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Édesapám agyvérzést kapott 3 éve. Van egy előző házassága abból 2 testvérem. Anyámmal nincsenek jó viszonyban és egész életemben a háborúzásukat hallgattam. A kapcsolatuk (szüleimnek) apum balesete előtt is meg volt pecsételve, így is úgy is elváltak volna. Apukám nem biztos, hogy tud olyan válaszokat adni ami fedi a valóságot (beszélni se tud) és az ügygondnok úgy állapította meg, hogy nem romlott meg a házasságuk. Ezért kellek én tanúnak mint mindennapi szemtanú kb (jobban nem tudom megfogalmazni). Hülyén jött ki ez a baleset dolog, hiányzik apukám is nem velünk él ugye, de anyum álláspontját is teljesen megértem. Viszont tanúskodni akkor is nehéz. Röviden ennyi.
2019. aug. 18. 23:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Mondtad már nekik ,hogy ez milyen rossz neked?Próbáld,elmondani nekik és ne légy szégyenlős!
2019. aug. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, próbáltam elmondani. Beszéltem anyukámmal, de csak ideges lett. Nem igazán veszik komolyan a családomban ezeket a dolgokat. Mentális betegségek stb.
2019. aug. 19. 09:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindenféleképpen apád mellet állj ki nagyon erősen.Ezt,ha látja anyukád akkor már valószínűleg elérzékenyül és akkor,talán tudod már támogatni az együttélésüket.Ha nem jön össze,akkor is apádnak több szüksége van rád és pár év múlva rendbe hozhatod anyáddal a kapcsolatod.
2019. aug. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez mindig nehéz feladat. Lehet hogy megengedik az előre leírt vallomás felolvasását. Érdemes lenne megpróbálni ezt elsőnek. Szedd össze a gondolataidat és írj egy fogalmazást! Ha ez nem megoldható akkor is mindenképpen alkoss logikus következtetéseket, gondolatokat! Vedd sorba hogy mi történt eddig! Ne az érzelmeid alapján adj igazat ennek vagy annak a félnek hanem próbáld meg objektíven eldönteni mintha egy másik család tagjairól kellene döntened. Ha úgy érzed már hogy reálisan látod a dolgokat és a dolgok egy részében egyik félnek más részében másik félnek adsz igazat és minden egyes ilyen ítéletet korrektnek és igazságosnak érzel akkor azokon elmélkedj és majd azokat add elő! Itt is érdemes jegyzetet készítened.
2019. aug. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez a jegyzet írás tetszik, kipróbálom. Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat! Azt meg főleg, hogy mindenki teljesen kultúráltan fogalmazott!:)
2019. aug. 22. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!