Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem merek beszélni az...

Miért nem merek beszélni az emberekkel?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem merek beszélgetni az emberekkel, nagyon gátlásos vagyok. Ma az új osztálytársaimmal találkoztam, és egyszerűen nem mertem megnyílni nekik. Alig beszéltem nem nagyon szóltam hozzá a témához. Próbálkoztam,de úgy érzem unalmas vagyok a szemükben, mivel alig szólok bármit is. Gyermekkorom óta nagyon nehezen tudok kapcsolatot teremteni másokkal, de ez most már nagyon zavar. Régebben nem voltam ennyire gátlásos. Pedig akarok beszélni velük de nem megy. Ennek mi lehet az oka? Tudom hogy részben önbizalom hiány, de nem csak arról van szó, mivel leginkább az emberekkel való beszélgetéssel vannak problémáim. Ezen a téren. Szociális fóbiás is vagyok valószínűleg. De lehet az is baj hogy nem fogadom el önmagam, és úgy érzem mások se fogadnak el. Mert amikor látom, érzem hogy elfogad egy közösség akkor sokkal jobban meg merek nekik nyilni amúgy nem. Valami gátol abban hogy beszéljek, nagyon halk a hangom. És folyton idegeskedek meg szorongok ilyen helyzetekben. Pedig én meg akarok nyilni, de nem tudom mi a megoldás. Valaki tud segíteni? Elnézést a helyesírási hibákért, gyorsan írtam. Egyébként lány vagyok.

2019. aug. 28. 21:25
 1/4 A kérdező kommentje:
Amúgy pszichológushoz járok, de hiába nem segít ebben semmit, úgyhogy ezt ne írjátok légyszíves.
2019. aug. 28. 21:28
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez szociális fóbia. Erre az egyetlen megoldás ha gyakorlod a beszélgetést. Először kellemetlen de 1-2 szót beszélj velük csak. Ebből ki lehet gyógyulni ;) (tapasztalat)
2019. aug. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%

Fiú vagy vagy lány?


A közvetlen emberekkel könnyű beszélgetni a többivel nem. Keress közvetlen embereket! A sportkörökben társasjátékos klubokban sok ilyen van. Járj el oda!

2019. szept. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Én ugyan ezzel küzdök. Mindent amit leírtál az rám is jellemző. Fiú létemre már vagy 9 éve küzdök ez ellen de nem tudom legyőzni ezt a fajta betegséget.
2021. okt. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!