Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek ha nincs életcélom,...

Mit tegyek ha nincs életcélom, és minden újtól félek?

Figyelt kérdés

Tudom hogy rossz gondolkodás, de mégis mindentől félek,ami új,meg előre lebeszélem magam,hogy á ez nekem úgyse megy.

Pl nem merek megtanulni vezetni,mert úgy érzem,nem lennék rá képes,hogy ha hirtelen kellene dönteni,biztos bajt csinálnék,és szinte mindennel így vagyok az életben.

Hogy bízhatnék jobban magamban?

30 éves anyuka


2008. nov. 15. 15:50
 1/4 anonim válasza:
100%
anyuka vagy....tehát ez életcélnak épp megfelel:felneveld a gyerekedet!az önbizalmat meg nem tanitják,ha te nem hiszel magadban,akkor ki??énis 4 évig halogattam hogy megtanulok vezetni,pont azrt amiért te.aztán muszáj volt mert már untam hogy mindig könyörögnöm kellett a páromnak hogy elvigyen valahova,most meg elsem hiszem hogy ÉN vezetek!akkor jövök,akkor megyek amikor akarok.főleg hogy igy félsz a vezetéstöl,biztos óvatos soför leszel,ami jó,nem?amugy ha csak nem veszed meg a jogsidat,azt hiszed csak úgy oda adják??nem engednek ki ojan könnyen a forgalomba!tehát mindent bele!
2008. nov. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát 10 évvel ezelött én is ilyen voltam! Nem voltam rákényszerülve semmire, jelenleg 40 en vagyok .10 éve váltam akkoriban két kicsi gyerekem 2 és 5 évesek voltak kocsi maradt nekem, / ja hozzáteszem volt férjem vezetett mindig, nekem meg 18 éves koromtol meg volt a jogsim / sosem adta ide. A kényeszer sok mindenre képes, én vezetek azóta, én intézek minden hivatalos ügyet, gyerekeket, új munkahely stb... beilleszkedés... mindent a kényszerüség vitt rá !! Próbáld magaddal megbeszélni, hogy muszály, mert ha nem csinálod meg, nem csinálja helyetted senki meg ! És ez a lényeg legyél tisztába önmagaddal, kicsit éreztesd magaddal, hogy jo lesz az ha megcsinálod az " újat ", légy magabiztos, ez csak igy fog sikerülni !

És ne add fel, alső probálkozás nem sikerül, van még több is !! Sok sikert ! Nekem is sikerült !!

2008. nov. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Beszéljenek helyettem először az idézeteim:

“A dolgokat nem azért nem merjük megcsinálni, mert nehezek, hanem azért nehezek, mert nem merjük megcsinálni őket.” (ismeretlen)

“Az ember úgy változtathatja meg életét, hogy megváltoztatja gondolkodását.”

(William James)

“Az alaptörvény kimondja, hogy a hasonló, hasonlót vonz. A negatív gondolkodás biztosan negatív ered-ményt hoz. Ennek megfelelően ha valaki rendszeresen optimistán és pozitívan gondolkozik, akkor ezen gondolatai kreatív erőket hoznak mozgásba - és a siker, ahelyett, hogy elkerülné, elkezd felé áramlani.

(Norman Vincent Peale)

Nem tudom, mit tegyek hozzá. Még én is "tanulom" a pozitív gondolkodást. Egyvalami biztosan bevált nálam, ha nem tudok vmi jóra, kívánt dologra, egyszerűen szólva pozitívra gondolni, akkor inkább nem gondolok semmire...

Sajnos v. szerencsére a gondolatok megvalósulásra törnek. Minden ami eddi történt veled gondoltaid terméke, ők vonzották hozzád. Próbáld meg elképzelni amit szeretnél - legyen bármi... - szemléletesen, pl. , s ez fontos: "kapcsolj" hozzá pozitív érzéseket. Ami a legfontosabb, hogy a magadba vetett hidetedet sose add fel. De tényleg ki hisz benned, ha te sem? A te "dolgaid" neked, s egyes egyedül neked fontosak,Hát higgy magadban. Sok "erőt" kívánok.

2008. nov. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy vagyok mindennel, FÉLEK de nem tudom mitől.
2009. jún. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!