Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan változhatnék meg?

Hogyan változhatnék meg?

Figyelt kérdés

Nagyon könnyen felhúzom magam mindenen. De tényleg...

Pl. leejtek egy kést evés közben, és jön mellé a k. anyázás... vagy valami nem töltődik be gépen, vagy kicsit többet kell várni valakire... bármi. Szeretnék megváltozni, nyugodtabb, higgadtabb lenni. Tudom, elsősorban önuralom, de azt hogy tudom növelni?

Köszönöm a válaszokat!

25/N



2019. szept. 2. 02:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorolj ébredés után (vagy minél korábban) pl zen meditációt.

A gyakorlat közben is pl jelennek meg gondolatok, amiket észrevesz az ember és visszatér a gyakorlathoz - úgy hogy igyekszik semmilyen reakciót sem adni rá.

Ha valaki rendszeresen gyakorol akkor jól látható mikor történik valami, és egyből jön rá egy inger (tudati reakció). Ebből pedig azonnal ki lehet vonni az energiát... Így is meg lehet oldani amit kérdeztél, és csak rendszeres gyakorlás kell hozzá.

2019. szept. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, utána nézek a meditációnsk! :)
2019. szept. 2. 15:57
 3/14 anonim ***** válasza:

Biran Tracy Főnix szemináriumában (youtube) azt mondja hogy senki nem kényszerít arra hogyan érezzünk valami iránt. Az a mi döntésünk. Vagy tudatos vagy hagyjuk hogy a tudattalan irányítson.


Leeset a kés. Én is mondom h bmeganyád, de ennyi ez egy töredékmásodperc. Annyira rövid idő h nincs idő felhúzni magam. Amúgy a káromkodás feszültséglevezető hatású.

Ne vedd személyesnek a dolgot. A kés azért esett le mert a fizika ezt okozza és nem azért h téged szopasson. Te okoztad azt a helyzetet amire a fizika csak ezt az egy választ adhatta. Ez pedig egy másik jó gyakorlat a felelősségvállalás. Brian Tracy szerint az irányítás ha a mienk akkor nem érezzük rosszul magunkat, azt pedig felelősségvállalással lehet megszerezni. Az "én vagyok a felelős" mondattal pl megnyugszik az ember és rájön h legközelebb jobban kell csinálnia.

Az én esetemben egy kés leesése jelentéktelen. Az én életem is az az univerzum szempontjából és ehhez képest a kés is nagyon jelentéktelen szóval felveszem és nem törődöm töbet ezzel a jelentéktelenség a jelentéktelenségediken dologgal. :)

2019. szept. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Kedves 25/N!


Jönnek a jobbnál jobb tanácsok, úgysem fogsz meditálni, változni sem fog nagyon semmi, mert le szarod igazából, idegbeteg maradsz, a környezeted sem megfelelő!


Te tulajdonképpen bemenekültél ebbe a kérdésbe és várod a megoldást? Sokkal mélyebbre nyúlik vissza minden, mint azt gondolnád!


Üdv.


a másik éned

2019. szept. 10. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 25/N!


Szerintem menni fog ez. Ne add fel olyan könnyen! A rendszeres gyakorlás biztosan segíteni fog 😊

Ne hagyd hogy a környezet negatívan befolyásoljon...


Üdv.



a harmadik éned 😄

2019. szept. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kedves 25/N!


Mi a negyedik éned vagyunk és add fel, bajnok!

2019. szept. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A személyiséghasadásom lenne, még vicces is lenne... janem. :)
2019. szept. 10. 14:42
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az 5. válaszadó 14. énjének az apjának a régi kollégiumi szobatársának az alteregója vagyok. Szerintem nincs igazatok. Az ember meg tud változni. Idővel vagy munkatáborral de változni fog. :D
2019. szept. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem változni nehéz, hanem változatlannak maradni. MInden nap változást hoz, te is változni fogsz. LEhet irányítani is, mert az is változhat.
2019. szept. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen nektek! :)
2019. szept. 15. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!