Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a receptje annak, hogy az...

Mi a receptje annak, hogy az ember rátaláljon arra a munkára, ami megelégedettséggel tölti el?

Figyelt kérdés
Hallottam valakitől, hogy ő például csak olyat volt hajlandó tanulni, ami magától is megragad a fejében. Sikeres vállalkozó lett elég fiatalon. Más azt mondja, "menj el onnan, ahol untatnak". Én évek óta folyamatosan olyan dolgokba kezdek, amik igazából nem töltenek el örömmel. Honnan tudhatom, hogy velem van-e a baj, vagy csak még nem kerestem eléggé azt, amit szeretek csinálni?
2019. szept. 3. 23:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
"Honnan tudhatom, hogy velem van-e a baj, vagy csak még nem kerestem eléggé azt, amit szeretek csinálni?" - "Én évek óta folyamatosan olyan dolgokba kezdek, amik igazából nem töltenek el örömmel".
2019. szept. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Légyszi ne csak másold ki, amit írok, hanem fűzz hozzá valamit. Szerintem jogos a kérdésem. A legtöbb ember nem olyan munka mellett köt ki, amit nem is szeret?
2019. szept. 4. 06:28
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én tudom mi érdekel. De nem tudom milyen munkakörben lehetne azt csinálni. Szalag melletti melósra pedig sokkal nagyobb szükség van mint pl lakberendezőre. Emiatt olyan nehéz melót találni.
2019. szept. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

Te sem vagy más, mint a beetetés áldozata, nem tudhatod, hogy a másiknak milyen és a siker is csak átmeneti, pl. mit ér a sikerrel, ha közben rákos lesz, te meg sikertelenül is "egészséges", mivel megvan mindkét karod, amivel kiírtad ezt a kérdést.


De a te példádat követve, a legtöbb helyen felmondtam volna, mert nem voltak olyan lehetőségek, mint azt a külvilágtól hallottam. Később rájöttem, ez csak beetetés és az ember mindig kevesebbnek fogja érezni magát és folyton várja a visszajelzést, de mégis mire? Hogy nagyobb házban szorongjak? Jó a kisszoba is meg a mirelit zöldség.


A sok fa szság helyett inkább élj meg úgy egy napot, ahogy jól érzed magad, a többi úgyis jön magától!

2019. szept. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%

De most nagy hülyeséget írtam neked?

Így visszaolvasva a válaszom (nem szoktam) hülyeség az egész. Van értelme foglalkozni olyannal, ami még nincs?

Valahogy minden túl van értékelve és nem is ér annyit a küzdelem, mint maga a jutalom. Pl. volt olyan munkahelyem, ahol a rengeteg túlóráért csokit kaptunk. Kapja be a Világ!

Ennyi


Tudod mit! Szökjünk meg a Világból, veszett fejsze nyele!

2019. szept. 10. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!