Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Továbbtanulás, Felvételi,...

Továbbtanulás, Felvételi, Egyetem, | Lehetséges?

Figyelt kérdés

Szép estét először is mindenkinek.

Sajnos az a helyzet vált valóra, amit soha nem gondoltam volna, pontosabban hogy anyám rámszáll, és mivel kiskorom óta, látta hogy érdekelnek a számítógépek, programok, és egy időben még én mondtam, hogy programozó szeretnék lenni, (Java), de erről lemondtam, és körülbelűl, megállás nélkül már 3 éve eddzek naponta, életmódot váltottam, hogy rendőrnek tudjak menni, azonbelűl "TEK", és régebben izomgyengeségem volt, ezért mondta, hogy "Mi lesz, ha itt nekem leáll a szived a terhelés, alatt mit csinálok veled?" És ez eléggé rosszul esett nekem, és már kaptam ezen kívűl rengeteg kritikát, hogy "esélyem nem lesz hogy TEK -be bekerüljek, | Előbb jutok fel a holdra, minthogy te az légy.." és még sorolhatnám..

Mit gondoltok erről az egészről?

Tényleg nem kéne erőltetnem ezt a rendőr témát? Eléggé el lett rontva ezzel az estém, meg úgy az egész életkedvem, mivel így ezt bejelenteni, 3 év beleélés után, eléggé sz@r érzés...



2019. okt. 9. 21:47
 1/9 A kérdező kommentje:
(Még így utólag is remeg a kezem, lábam az idegességtől..)
2019. okt. 9. 21:53
 2/9 Klaudia0331 válasza:
100%

Szia! Szerintem ne hallgass rajuk. Csak is te tudod megmondani hogy mi lehet beloled es mi nem. Neked van jogod hozza. Masok mondhatnak barmit. Anyukad meg csak gondolom aggodik miattad. Ha ennyit keszultel ra mar ne hagyd veszni az egeszet! Csak mert masok azt mondtak hogy nincs eselyed.. Senkinek nincs joga ahhoz, hogy ezt eldontse rolad foleg ilyen innen onnan jott emberek.. Majd az megmondja aki felveteliztet. Aki meg ezeket mondta az meg jol gondolkodjon el magan..

Szoval, szerintem semmikepp ne hagyd abba ! Ez az almod, masok szavai miatt foleg ne.. Nem ok edzettek harom even at es tettek meg ennyi mindent az almaikert! Legkozelebb mondd meg az ilyeneknek, hogy bocsi haverkam de errol egyenlore meg nem te dontessz:) Anyukaddal meg beszeld meg, biztos hogy a legjobbat akarja neked, hisz a gyereke vagy!

Sok sikert kivanok!

2019. okt. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a valászt, adtam egy zöld pacsit, és én is remélem hogy így lesz...
2019. okt. 10. 09:53
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszolónak igaza van. Ne hagyd hogy eldöntsék helyetted, hogy mi legyél. Te ezt szeretnéd, el kell hogy fogadják. Ne add fel az álmaidat mások miatt. (Btw én is rendőr szeretnék majd lenni)
2019. okt. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden kétkedő b3k@p6ja! :):) Mindent bele, hajrá!!! :) Ha elég elszánt, eltökélt vagy , meg lehet!!!
2019. okt. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

*ja meg egyékbént az a "---- a szomszéd tehene is"-mentalitás, a fanyalgókkal nem kell törődni, akik tehát ezt szeretnék, hogy neked se legyen jó; a másik meg, hogy

ottan fanyalognak szal, meg adott esetben esetleg le is heülyéznek; és akkor amikor meg pedig látják, hogy a kitartásoddal sikerült elérned a célod, akkor már jönnének oda, hogy "De hogy csináltad?" De akkor neked már nem lesz szükséged rájuk.

2019. okt. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csináld,ha már ennyi ideje csinálod!Nekem is tavaly azt mondta néhány osztály társam,hogy úgyse fog sikerülni a felvételi,meg megbukok állami vizsgán...Azóta sikeresen van szakmán és mérnöki karon tanulok.Azaz irónikus ebben,hogy akik azt mondták hogy nem sikerül azoknak egy részét nem vették fel egyetemre,vagy már itt hagyta.Vagy nem is sikerült az államvizsgája...Mindig lesznek ilyen emberek,akik megmondják hogy szerintük mi a jó...mert nekik nem menne,azt az akarják hogy neked se menjen.Az ilyeneket le kell sz@rni magasról.Nem nekik van igazuk,hanem neked.Csak te tudod mire vagy képes.A te életed.Szóval,hajrá!Szerintem menni fog!
2019. okt. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szia! Alapvetően (legalábbis a tudomásom szerint) nem lehet felvételizni a TEK-hez. Akik a különleges osztagokban dolgoznak ők sem tegnapról mára lettek TEK-esek. Én azt javaslom, hogy próbálj meg egy rendészeti iskolát. Ez 2 évig tart, majd pedig a rendőrség állományába helyeznek, ahol 2 évig kell kötelezően szolgálnod (magyarul nem hagyhatod ott a rendőrséget 2 éven belül). Ezalatt a 2+2 év alatt megtapasztalhatod a szakma hidegét, melegét. Ezalatt kialakul benned, hogy te tényleg ezt szertnéd-e vagy sem. Én most vagyok végzős a középsuliban és erősen gondolkodom, hogy elvégzem az egyik rendészeti iskolát (az Adyligeti Rendészeti Szakgimnáziumon gondolkodom). Akik azt mondják, hogy nem vagy képes erre, azokra ne hallgas! Ha hiszel magadban, akkor megtudod csinálni, de! A rendészetinél van fizikai felvételi, ami eléggé összetett és kemény (bár ez relatív, hogy kinek mi a kemény, de ne egy tesi órára gondolj). Szóval azt ajánlom, hogy látogass meg egy ilyen sulit az egyik nyíltnapon, érdeklődj stb. és kezd el tudatosan a fizikai felkészülést. Én pl. már elkezdtem edzeni (futás stb.)
2019. okt. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Utolsó kommemtelő vagyok. A fizikai felvételiről inkább nem mondtam semmit, mert valahogy nem jutott el az agyamig, hogy te már 3 éve erre készülsz.:D Hajrá!
2019. okt. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!