Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem érdeklek senkit a suliban,...

Nem érdeklek senkit a suliban, lóghatok, tudtok helyszíneket, ahol lehet lógni?

Figyelt kérdés

Nem kíváncsiak még a tanárok sem rám ebben a suliban. A szüleim azt szeretnék, hogy itt érettségizzek. Lógás az megoldás, és hol lógjak?

16/F



2019. okt. 11. 22:20
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Matek órán galacsinnal szoktak dobálni ok nélkül, csak nem kideríteni, hogy ki dobál, senki sem akar órán mellém ülni, teljesen egyedül vagyok.
2019. okt. 11. 22:24
 2/17 A kérdező kommentje:
Rendszert csinálnék a lógásból.
2019. okt. 11. 22:25
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Miért nem mész másik suliba? Ha lógsz, csak magaddal tolsz ki.
2019. okt. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Lucinál a pont...
2019. okt. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Mert a szüleim azt szeretnék,ha ezt a sulit járom végig. Most 11.-es vagyok. 7.-ben is iskolát akartam váltani, mert piszkáltak, de a szüleim nem engedték, ezért ki akartam rúgatni magam. Most sem akarják az iskolaváltást, és még egy indok: Nem biztos, hogy jó közösségbe kerülök.
2019. okt. 11. 22:39
 6/17 anonim ***** válasza:
Szerintem se megoldás a lógás; nem lenne jó ötlet. Meg pl nemtom, ha esetleg kaptok valami családi támogatást, mert még kiskorú vagy és tanulsz, akkor nemtom, lehet még pl azt is megvonnák, meg pl szerintem is inkább váltsál iskolát. Állj ki magadért és amellett, hogy te itt nem vagy tisztelve, és mindenképpen iskolát szeretnél váltani, mert így pl veszélyeztetve van a tanulmányi eredményed is, mert már a lógást fontolgatod. És akkor nézzetek szét, milyen lehetőségeitek vannak iskolák hogy mik lehetnek ott a környéken, és ami szimpi, oda telefonáljatok be az igazgatóhoz. Meg pl lehet akár az is szerintem, hogy pl lógás miatt pl neadjisten kicsapnának, és akkor már lehet, hogy úgy, hogy ki vagy csapva, már átiratkozni se vennének fel; viszont akár esti/levelező képzésen, akár 2 éves képzésen is szerintem talán meg tudhatnád csinálni akár a sulit. Ha csak nem valami speciális iskola, ami nincs esti képzésen, pl valami szakirányú. De egy érettségi azért mindenképpen kéne. Vagy akkor próbáld meg még a magántanulói státuszt; a lelki egészségedre pl arra sem kéne, hogy rámenjen az iskola. Anno 8.-ban nekem volt egy osztálytársam, már az volt a 4. osztálya, és nem voltunk rossz osztály egyébként, de jobbnak látta, ha elmegy magántanulónak, na, neki ezt még úgy lehetett; hogy időnként bejött délután konzultálni a tanárokkal, és akkor év végén levizsgázott abból a tananyagból, amit a tanárok mondtak neki. De egyébként ha pl magántanuló akarsz lenni, akkor ezt gyorsan intézzed, mert mostanság készülnek ezt a rendszert átvariálni, megbonyolítani.
2019. okt. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Itt csúfolnak legkevésbé.
2019. okt. 11. 22:42
 8/17 anonim ***** válasza:

"Nem biztos,hogy jó közösségbe kerülök".

Miért , most jó közösségben vagy, ahol galacsinokkal dobálnak?

Ha már itt is rossz, akkor lehet érdemes lenne adni magadnak egy esélyt, hogy hátha ott jobb lesz.

Van egy ilyen Activity" Aki nem játszik az nem is nyer." Ez volt a játék szlogenje a tv-n. De egyébként valahogy ki kéne harcolni magadnak. Vagy pl nemtom, valami tanár, vagy iskolapszichológus akár hátha el tudná magyarázni a szüleidnek, hogy ez így neked nem jó, nem érzed itt jól magad, nem felel meg. De úgy látszik pl, a te szüleid nem a te érdekeidet nézik sajnos :S:S

2019. okt. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

*Ja, hogy itt csúfolnak a legkevésbé. Hát, akkor nemtom. De ezt a magántanulói dolgot akár érdemes lehet megpróbálni. Hogy a tanárok elmondják, hogy mit tanulj meg, te elmész, és levizsgázol belőle asszem évente kétszer; és akkor kész is. :)

De érettségid szerintem az azért mindenképpen tényleg legyen!!! :)

2019. okt. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A Magántanulói Jogviszonyt jövőre megszüntetik, ezért nem szeretnék magántanuló lenni.
2019. okt. 11. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!