Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van kiút? Mit tegyek, hogy...

Van kiút? Mit tegyek, hogy energikusabb és hasznosabb legyek? Pontosabban, hogyan tudnám rávenni magamat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 2 éves gyermekem és jelenleg várandós vagyok a kistesóval. Sajnos teljesen céltalannak érzem az életemet, hiába nyüzsög körülöttem a kicsikém. Utálom a reggeleket, utálok felkelni. Ha lehet, minden időmet fekvéssel töltöm, nem szeretek semmit sem csinálni, sajnos energiám sincs.

Írnom kellene napi teendő listát, az segítene értelmesebbé tenni a mindennapjaimat? A lustaságomból adódóan haszontalannak érzem magam, de összeszedni sem tudom magam. Gyermekkel sok időt töltünk a szabadban, de ott is inkább leülök, ha lehet. 2 naponta főzök, a háztartást ellátom, amennyire muszáj. Van kiút?

Mit tegyek, hogy energikusabb legyek? Pontosabban, hogyan tudnám rávenni magamat?



2019. okt. 27. 17:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez a terhesség óta áll fent, vagy korábban is megvolt?

Mennyire előrehaladott a terhességed?


A to do list nem rossz ötlet, azonban kalkulálj a terhességeddel is. De ha ellatod a kicsit, főzöl, ellatod a haztartast, akkor miért érzed magad lustanak? Mit kellene még ezeken felül csinálnod?

2019. okt. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szerintem korábban is megvolt, csak a munka és szórakozás mellett nem hatalmasodott el rajtam.

Félidőben járok, a gyermek mellett is ha tehetem, leülök, szeretem ha eljátszik magában, most már rajzol is és sok mindent csinál, amihez én nem kellek. Ebben az időben hasznossá tehetném magamat, pl.hajtogathatnám a ruhákat, de inkább leülök vagy fekszem. Sajnálom, hogy ezt a példát látja a kislányom, de semmi kedvem sincs semmihez, és a negatív példa sem motivál.

Sokszor gondolok a halálra, pontosabban arra, hogy egyáltalán minek élünk, ha úgyis meghalunk? Nem tudom elterelni a gondolataimat erről, tudom, hogy lassan kétszeres anyukaként nagy butaság ilyen dolgolra gondolni.

Megpróbálom a listát, talán majd ösztönöz valamennyire.

2019. okt. 27. 18:31
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan a hormonok is bejátszanak, de mindenképp keress pszichológust. A halál gondolata, mikor már van egy gyereked, és várod a 2-t, mindenkeppen aggasztó.


De ha ez megnyugtat, nekem is van házimunka amit a gyerek mellett mindig halogatok. Utalok vasalni. Persze amikor meg már muszáj, akkor vagy 2 óra mire mindent, ami felgyűlt kivasalok. :(

2019. okt. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igazad van, bár előtte próbálom valahogy magamban rendezni.

Év elején elkezdtem írni egy hála naplót, de sajnos azt is abba hagytam.

Egyébként a kislányomat imádom, a kis cincogó hangját, ölelését, puszijait, nem is értem, hogy hogyan juthat eszembe a halálra gondolni.

A kistesó is tervezett baba, ez a várandósságom még könnyebb is, mint az előző.

Na, a vasalást én teljesen abba hagytam, tavaly vettünk szárítógépet, bár amelett is ráférne néhány ruhára a vasalás :) .

2019. okt. 27. 19:58
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon rossz volt terhesnek lenni. És a babával az első pár hét maga volt a pokol. Totál kikészültem, utáltam a bezártságot, az éjjeli gyakori ébrenléteket. Gyűlöltem a férjem, amiért ő aludt, nekem meg virrasztanom kellett. (Ő akarta a babát jobban) Még a terhességem alatt kezdtem pszichológushoz járni. Aztan nála ragadtam ;) Annyira jó valakivel beszelni, aki nem ítelkezik, meghallgat.


Szárítógépet én csak szeretnek. Ahol most lakunk ide nem fér be. Ha végre megtaláljuk a lakásunk/házunk akkor oda már veszünk.:) Addig marad a vasalas

2019. okt. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ezt olvasva sem értem, hogy mi bajom van. Az első babavárás nekem is borzalmas volt, viszont a 2 év alatt talán 15 rossz éjszakánk volt, a kezdetektől átalussza. Beteg sem volt még soha. Ritka nagy szerencsém van, mégis ostoba gondolatok járnak a fejemben, nem értem magamat.

Félek elmenni pszchiológushoz, olyan nehéz megosztani ezeket a gondolatokat, pedig ahogy írod, biztosan jót tenne.

Körülnézek, hogy van-e ezzel foglalkozó hölgy a környéken, férfihez semmiképp sem mennék.

Köszönöm szépen, hogy megosztottad ezt velem, sokat segít. A férjemet én is utálom sokszor, de inkább csak azért, mert nincs más, akin levezessem a feszültséget.

Mi 2 éve élünk külterületen, pincék vannak itt inkább, viszont a tulajok imádnak tüzelni, muszáj volt venni szárítógépet, mert borzalmas volt, hogy füstben úsztak a frissen mosott ruhák.

2019. okt. 27. 21:33
 7/12 anonim ***** válasza:

Akkor teljesen el vagy szeparálva? Van akivel tudsz beszélgetni, gondolatokat cserélni? Mert a felnőtt társaság hianya is rossz gondolatokat szülhet. Eljártok valahova a férjeddel?


Nekem volt, hogy éjjel 3/4 11től fent volt hajnal fel3ig. De ez is csak egy időszak volt. Mondjuk nekem akkor voltak olyan gondolataim, hogy férjem kiherélem..... vagy megfojtom. Köztünk alszik a kicsi, mert ha megébred nem kell kikelnem az ágyból, meg tudom nyugtatni. Volt olyan, hogy sírt szegény nagyon, 50 cm-re a férjemtől és arra sem ébredt fel. Imádja a fiát,és mostmár -bár még csak 11 hetes-, nekem is könnyebb. De voltak elborult pillanataim. :(

2019. okt. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem járunk el, nincs kire hagyni a kislányt.

Van pár barátnőm, de mindenkinek pici gyereke van, unom a kaki témát és társait.

Ha kozmetikushoz, vagy valahova elmegyek, jön velem a kicsi is. Bölcsibe nem fog menni, szerintem jobb neki itthon a tesóval, meg nekem is macera lenne egy újszülött mellett a nagyot bölcsibe vinni.

Baba-mama társaságba is eljárunk, bár ha megjön az igazi őszi idő, akkor nem fogunk, nem szeretném, ha összeszednénk valami bacit.

Van nyaralónk, oda elszoktunk menni hármasban, de egy szaladgáló gyerekkel az se olyan nagy kikapcsolódás.

Érdekes, a férfiak hallása szelektív, a gyereksírást nem hallják :D !

2019. okt. 28. 10:57
 9/12 anonim ***** válasza:
73%
És néha, nagy ritkán nem tudod odabízni valakire a gyerkőcöt, csak hogy kettesben legyetek? Még egy séta is fel tudja tölteni az embert. Nem mondom, hogy sokkal könnyebb a házimunka de feltölthet energiával. Sajnos ahogy jön a tél a napok rövidülnek, méginkább depresszív időszak jön.
2019. okt. 29. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs senkink, csak a tesómék, de ott a gyerkőc mindig beteg, és nem is vállalnák a kislányt.

Ma erőt vettem magamon, és nem dőltem le, amint lehetőségem adódott, energikusabbnak is érzem magam, igaz, hogy olvastam, ahelyett, hogy valami hasznosabb dolgot csináltam volna.

Tanfolyamokat is nézegettem, jövő ősszel belevágok valamibe, ahova lehet szombatonként járni. Akkor már a kicsi is akkora lesz, hogy itthon tudom hagyni apukával.

Talán sikerül összeraknom magam, de még a pszcihológus ötletét sem vetettem el.

Köszönöm a segítségedet :) !

2019. okt. 29. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!