Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért történik ez gyakran...

Miért történik ez gyakran elalvás előtt?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok és egészen kicsi korom óta bajom volt az alvással, bár nem tudom, hogy mennyi köze van ahhoz, amiről beszélni szeretnék. Körülírni is nehéz, de számtalanszor megtörtént már, hogy amikor elaludnék, hirtelen párbeszédeket hallok, mintha valakik beszélgetnének, értelmetlen, random dolgokról. És amint kinyitom a szemem ez elillan, nem is nagyon emlékszek rá. Nem rémiszt meg, soha nem hallottam ÚGY hangokat, talán ez valami átmenet lehet az ébrenlét és az álom között?

2019. nov. 4. 23:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen normális. Én mondjuk nem hallok párbeszédeket, de a gondolataim egy idő után önálló életre kelnek és néha még engem is meglep, hogy miért jutnak eszembe teljesen oda nem illő gondolatok. Ez azért történik, mert már félálomban vagy és a gondolatokat (vagy nálad a random párbeszédeket) már nem tudod kontrollálni, viszont ha még abban a fázisban vagy, hogy észbe kapsz és gyorsan kinyitod a szemed, ilyenkor rácsodálkozol, hogy hű, ez most mi volt? :)
2019. nov. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi volt a jeled az oviban?
2019. nov. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet visszatérő álom is vagy paranormális képesség de lehet neurotikus eltérés is. Érdemes lenne megvizsgáltatni, bár tippre idehaza az egészségügyben nem foglalkozak alváskutatással és EEG méréssel ilyen szinten mint pl a filmekben de ki tudja...
2019. nov. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Úgy hívják hipnagóg hallucináció:) teljesen normális.:)
2019. nov. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!