Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mitől lesz valaki jó grafikus...

Szonja-vee kérdése:

Mitől lesz valaki jó grafikus a technikai tudáson kívül? Mi szükséges ehhez?

Figyelt kérdés
Szépen rajzolok, tudom használni a grafikus szoftvereket, de mégsem tudok olyan grafikákat készíteni, mint a grafikusok. Mi az a plusz összetevő, ami ehhez még kell??

2019. nov. 20. 12:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Szépérzék, fantázia, kreativitás.
2019. nov. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sok gyakorlás kell. Én grafikusként végeztem, de nem abban dolgozom, viszont láttam sokféle embert, aki ott tanult. Egyrészt a szépen rajzolás az sokféle lehet. Fantázia alapján is tudsz rajzolni, vagy csak valamit lerajzolni tudsz? Aki fantázia alapján tud szépeket rajzolni, az előnyben van. Én pl szépen le tudok rajzolni tárgyakat, még aktot is tudtam (bár az nem lett tökéletes), de fejből képtelen voltam szépen rajzolni. Volt olyan csoporttársam, aki egy A/3-as lapot lazán telirajzolt fantáziából, egy kitalált városképet emberekkel.


Persze ez nem feltétel, és szerintem még én is tudnék jó grafikus lenni, ha az akarnék lenni. Alapvetően sok gyakorlás kell, és kellenek feladatok (ha más nem ad, adj magadnak). Pl képzésen olyan feladatok voltak, hogy alkoss komplett arculattervet a Budapesti állatkertnek, amiben a logó az egyik lényeges szempont. És akkor lehet akár többfélét is csinálni, gondolkozni rajta. Ez segít a fejlődésben.

2019. nov. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!