Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Gáz, ha nincs facebookom?

Gáz, ha nincs facebookom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy 16 éves lány vagyok. A környezetemben mindenkinek van facebookja és én is szeretnék, de nem merek csinálni. Nem azért mert nem engedik, hanem tartok az emberek véleményétől. Én magamat nem tartom csúnyának, de szépnek se. Szerintem van egy kis feleslegem, de a barátaim szerint semmi. Nem igazán van önbizalmam, mostanában kezdtem sminkelni egy kicsit, stílust váltani, de úgy érzem, hogy a hátam mögött kibeszélnek emiatt. Nemrég költöztem haza Németországból, ott eléggé mélypontra kerültem, mivel a "külföldiségem" miatt állandóan kiközösítettek. Van egy betegségem, ami már másodjára is kijött, ugyanis kihullott a hajam egy része, és emiatt nagyon szégyelltem magamat. Egyedül az segített, hogy zongorázok, így volt egy pont, ahova "menekülhetek".

Na szóval, a lényeg. :) Szeretnék facebook oldalt csinálni, de nem tudom, hogy kezdjek hozzá. Lehet csak én gondolkodom így, de mindig attól félek, hogy majd senki nem fog követni, vagy gáz leszek.

És bocsánat a regényért, tudom, hogy senki nem fogja elolvasni, de azért jó volt kiírni magamból.:D

Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2019. nov. 21. 22:30
 1/9 anonim válasza:
Szia! Szerintem semmi ok az aggodalomra, nyugodtan csinálj egyet. Ha mások kibeszélnek azzal nem igazán tudsz mit tenni, csak figyelmen kívül hagyni. Próbálj meg beilleszkedni és folytasd a "stílus váltást" amíg olyat nem találsz amiben komfortosan érzed magad. A betegségeddel szerintem nem kell szégyenlősködni, nyugodtan vállald fel. A barátaid akik ott vannak neked, valószínűleg nem a face profilod fogja érdekelni, mindenben támogatni fognak. Összegezve nyugodtan csináld meg, a véleményekkel ne is törődj csak légy önmagad☺️
2019. nov. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia ne aggódj,ne szégyelld magad főleg nem a betegséged miatt. Senkinek semmi köze hozzá.

Csinálj egy fb oldalt és aki nem követ igy járt! Akik kibeszélnek minsig is lesznek akárhogy néz ki valaki, egy rökéletes sztárt is kibeszélnek irigységből. Ezzel mindig számolnod kell.

De mások véleménye sose legyen előbbrevalóbb a sajátodnál! Te igy vagy tökéletes és biztos vagyok benne hogy szép vagy és normális.

Bízz magadban.

Ha felnőtt leszel ez lesz a legkissebb gondod,majd meglátod.

2019. nov. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem leszel gáz,ettől ne félj!:)

Csinálj egy adatlapot,aztán keresd meg a barátaidat,ismerőseidet és vedd fel őket ismerősnek.Aki meg esetleg nem jelöl vissza,az így járt!

Csak bátran!;)

2019. nov. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Csak bátran!..." Mondják egy tapasztalatlan sérülékeny lánynak aki a fentiekből következően nyilvános transzparenciában gondolkodik a dolgait illetően... Végülis mi baj lehet? Ha egy rakás barom kikezdi az instabil önértékelését az előzőleg vértül adott "Ne törődj vele!" jellegű tanácsok majd mindentől meg fogják védeni! :D

Lépjetek be egy "Jelölj, kövess!" jellegű csoportba és látni fogjátok milyen nagy az Isten állatkertje és milyen alacsony a kerítés! :D

2019. nov. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
14%

Tök mindegy mit csinálsz, mert pár ezer év múlva úgyis belemegy a Föld a Napba és emléked sem marad.


Szóval mindegy mi történik a jelenben, ha nincs jövőd.

2019. nov. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2019. nov. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Csinálj nyugodtan, max ne rakj ki képeket meg ilyesmiket ha nem akarsz és attól sem kell félned hogy nem fognak követni mert ez nem az instagram. Itt max ismerőseid lehetnek nem pedig követöid és tuti hogy az összes osztálytársad vissza igazolja hogy ismer, mert az emberek 70%-ka már csak megszokásból is elfofadja a jelöléseket


A facebook inkább egy kapcsolattartó oldal ahol barátokkal beszélgethetsz, nem kell feltétlenül produkálnod magad az embereknek. Szóval ne aggódj az sem gáz ha soha nem raksz ki semmit.

2019. nov. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kérdező!


Saját érdekedben kérlek Téged:


tartsd távol magad a facebooktól !


Nemhogy nem gáz, hanem egyenesen bölcs dolog nem engedni a "csábításnak" és megőrizni az életedet, a lelki egészségedet, az önértékelésedet és a szabadidődet.


A face alapvetően nem lenne rossz dolog, de az emberek, azok nagyon gonoszak és igazságtalanok tudnak lenni, valamint sok esetben csak azért hízelegnek, lájkolnak, hogy visszakapják és nem őszinteségből.


Ez egy hazug, manipulatív világ és virtuális pöcegödör, ahol még a legalja ember is büntetlenül garázdálkodhat, beletiporhat lelki világokba, összetörhet álmokat és oszthatja a nem létező eszét, miközben sok esetben értéktelen szemetet posztol és rabolja el az idődet, energiádat, amit hasznosabban is eltölthetnél.


Ráadásul függőséget okoz és a környezetemben is látom, hogy szinte mindenki már ezzel kel s ezzel fekszik - még a saját gyerekét, munkáját, céljait is elhanyagolja, csak hogy lájkolhasson, posztolhasson és jelölgessen olyan embereket, akiket esetleg meg sem ismerne az utcán és akikhez egyébként semmi köze nem lenne, hogy kitegye a reggelijét, kiírja, mikor xarik, mikor üdül és mikor rabolhatják ki, vagy az exjeit kukkolja, szomszédait figyelje és azok anyagi javaira vagy akármijeire irigykedjen esetenként magát állítsa ki céltáblának.


Nem is tudom, hogyan élnék túl sokan, ha hirtelen megszűnne a facebook és szembe találnák magukat a kiüresedett valódi életükkel - valszeg bele is halnának.


Te ne akarj ilyen virtuális életet magadnak és megfelelési kényszert vadidegeneknek, hanem tudd, hogy akkor is értékes ember vagy, ha nincs facebookod és lájkod.


Ne másoktól tedd függővé magad, maradj szabad !!

2019. nov. 22. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenki válaszát köszönöm!:)
2019. nov. 22. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!