Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi helyzetről?

Figyelt kérdés
4,5-ös tanuló vagyok, gimibe kellene mennem szüleim szerint. Viszont megtetszett a pincér szakma, de azt mondják hogy ne legyek pincér, mert nagyon sokat dolgozik. Nincs hétvége, ünnepnap offos.. Mi legyen? Értelmes válaszokat szeretnék.

2019. nov. 28. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hallgass a szüleidre, jót akarnak. Szolga munka a pincérkedés, lábad szét taposod, és meg sem fizetik.
2019. nov. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mihez értesz még, vagy mihez van kedved?

A pincér 50 éves korára rokkant lesz, alig tud járni.

2019. nov. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát mostanában sokat foglalkozok informatikával de mostanra úgy érzem, hogy már csak erőltetésszerűen megy a dolog, azt meg nem akarom. Elkezdtem érdeklődni a szakács iránt, esetleg valaki tud róla valamit mondani?
2019. nov. 28. 17:11
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Hasonló a pincérhez (munkarendben), csak nem az ízületeid mennek tropára 50 éves korodra, hanem a gyomrod.

Vagy kövér leszel, mint egy disznó, vagy gyomorbajos.

2019. nov. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi hülyeséget beszéltek ti...

Szerintem ha érdekel a vendéglátás, akkor tanuld azt. Pincér, szakács baromi jól keres, tény azonban, hogy sokat kell dolgozni.

Ha úgy érzed ez tesz boldoggá, akkor menj valami normális kereskedelmi suliba. Tanulj szakmát és mellette amúgy érettségizhetsz is, ha akarsz, mehetsz tovább tanulni is, ha akarsz. Hallgasd meg a szüleid tanácsát, fontold meg, mert jót akarnak, de ne ők döntsenek helyetted.

2019. nov. 29. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, utolsó válaszoló! :)
2019. nov. 29. 06:58
 7/8 anonim válasza:

szia!

igaz csináld azt amit szeretnél. De ha tényleg okos vagy jobb választás lenne a gimi. Lenne egy jól fizető állásod kevés munkával, bár attól függ mit választanál. De ha tényleg okos vagy hülyeség holmi pincérnek lenned.

2020. jan. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A pincérnek szerintetek nincs felettese? Azt nem lehet előre léptetni? Utána nem tanulhat tovább?


Rengeteg kollégám van, aki pincérből lett szállodaigazgató 2017/2018/2019 a világ legjobbnak választott hajotarsasaganal.


Pincer > főpincér > maitre'd > Hotel manager


Ha azt szeretnéd, csináld. Én is úgy kezdtem, rengeteg emberrel és új információval találkozok nap mint nap, és mindig van lehetőség a vendéglátóson belül is fejlődni, vagy karriert építeni!

2020. jan. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!