Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Meditáció alatt ritmikus fej...

Meditáció alatt ritmikus fej és testmozgás?

Figyelt kérdés
Leülök meditálni, eltelik 2-3 perc és elkezd a testem mozogni. Hol körkörösen, hol aprókat előre hátra. Lassan majd egyre gyorsabban, majd amikor jön a kérdés a fejemben “miért csinálja ezt a testem?” visszalassul, majd újra begyorsít. 10-15 percet szoktam ülni hajnalban, teljesen éberen csukott szemmel. Ezalatt az idő alatt végig csinálja a testem. Nem szédülök! Kinyitom a szemem, még egy ideig tart, majd abbamarad, Mitől lehet ez a mozgás? Ilyenkor mi zajlik velem, bennem?

2019. dec. 3. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet csak a légzés miatt van? Azt meg h lassú vagy gyors, lehet nem jól érzed - mivel ugye nem arra koncentrálsz..

Végeredményben mind1 h mi van.. Térj vissza a gyakorlathoz! Arra az időre minden más elhagyható, és másodlagos..

2019. dec. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kinyitom a szemem és látom hogy mozgok. Legközelebb hosszabb ideig ülök, hátha elmúlik vagy jön valami más helyette 😊
2019. dec. 3. 19:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt írod csukott szemmel nyomod...

Akkor minek nyitod ki közben? 😃

Amúgy ne foglalkozz vele.. Mikor más időpontban nyomatod (este, éjszaka) akk is van ilyen? Milyen ülőpozícót használsz?

2019. dec. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amúgy meg jah 20 percel érdemes minimum szerintem. De 40-50 nálam a tuti..
2019. dec. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
10-15 percel csak a felszínt kapargatod. Szerintem próbálj rá 30 al egy pár hétig. Meglátod ég és föld lesz a különbség.. A mozgással meg ne foglalkozz.. Térj vissza a gyakorláshoz ;)
2019. dec. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azért nyitottam ki a szemem, mert szerettem volna látni, hogy valóban mozgok e vagy csak “úgy érzem”. Délután és este mikroalvásokat csinálok 😄 majd arra riadok fel, hogy bealudtam majdnem, Olyankor visszatérek, de a fáradtság nálam nagyobb úr. Nekem az ébredés utáni időpont az amikor nem alszom el. Térdelve ülök.
2019. dec. 3. 20:49
 7/8 A kérdező kommentje:
Illetve olyan “gyerekek kedvenc ülésében” 😄
2019. dec. 3. 20:51
 8/8 anonim ***** válasza:

A tested súlypontját tartsd középen kb a köldököd irányába. Az is jó hala alapból kb oda "koncentrálsz", vagy a kéztartásra..


Esetleg nézz bele ha lesz időd, mert ebben elég jól benne van itt meg bonyolult lenne részletesen leírni


[link]

2019. dec. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!