Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Igazuk van a károgóknak és...

Igazuk van a károgóknak és defektes lennék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Talán hülye a kérdés (sőt tuti) és amúgy is vannak kétségeim az oldallal kapcsolatban, de ha már ide vetődtem, kiírom magamból.


27 vagyok, lány és nincs kapcsolatom. :) Eddig sem estem túlzásokba, volt egy másfél-két éves együtt élős kapcsolatom, ami félresiklott, ezen kívül jónéhány éve szerelmes vagyok egy férfiba, aki.. na igen, pont olyan, mint én. :) Ez abból a szempontból hátrány, hogy ő sem nagyon van oda a párkapcsolat dologért. Nyilván randiztam párszor, de alapvetően egyrészt egyik srác sem passzolt hozzám, másrészt nem igazán tudom elképzelni magam egy közös lakáshiteles-nincs magánszférás-tele elvárásokkal kapcsolatban és a szűk baráti társaságomon kívül jórészt ebben a korban döglődő vagy pánik kapcsolatokat látok. Alapvetően vagyok más, nagyon szeretem a szabadságom, nem akarok gyereket és még nem látom, hol akarom kialakítani a "bázist". Most azt tervezem, hogy diploma és még pár év tapasztalat után (ez úgy 3 év) szeretnék Amerikába költözni, talán az lesz a fix pont, de ez még változhat. Na meg fix pont ez a szerelem, de ő barátként néz rám, én meg úgy vagyok vele, inkább barátja vagyok, mint senki, ha már úgy alakult, hogy ő sem szereti a korlátokat vagy épp a barátnőket.


Ami viszont a kérdés: ha évek múlva mégis hiányérzetem lenne, már tényleg nem lesz lehetőségem párt találni? Alapvetően soha mással nem tudtam elképzelni a dolgot, ez az egyik oka, hogy nem ismerkedem, a másik, hogy sosem volt ez központi kérdés az életemben, ha randiztam is, csak azért, hogy elmondhassam, voltam egy randin, nem volt kémia - ami kifogás, mert nem is érdekelt jobban, mint egy beszélgetés egy idegennel. Idősebb ismerőseim viszont mondogatják, hogy hát olyan szép vagy, ne pazarold el, meg ne told el az életed.. Ja és a kedvencem: mi a baj szegénnyel? Tényleg eltolom az életem, ha nem keresek pár csak azért, hogy ne legyek egyedül, ha közben nem tudnám szeretni, maximum eltűrni? Nem kizárni akarom, hogy legyen bárki, beüthet egy olyan szerelem, ami ezt felülírja, de eddig ez nem történt meg és nekem így jó. Viszont nem tudom, hol az igazság? Az a világ, ami itt és más hasonló fórumokon megy, vagy valami más? Mielőtt valaki belekötne, mi a baráti körömmel egy egész más életet élünk, van olyan középkorú barátnőm, aki most, 46 évesen ment férjhez (bár ő női szemmel is gyönyörű), többségük viszont így 30 felé sem igazán teper, hogy jajmileszveleegyedül. Bocsi, hogy hosszú, de már attól átláthatóbb, hogy leírtam.


Szóval köszi ha elolvasod, és különösen köszi, ha válaszolsz. MGOTOW-ok kíméljenek, valami hasonló vagyok én is, csak nem gyűlölöm a másik nemet. :)



2019. dec. 18. 14:17
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
4%
Az ilyen gondolkodású nők, amikor meg észbe kapnak, addigra már rég késő lesz. Aztán bele egy rossz házasságba, szülni 40 felett, amikor a gyereknek inkább már a nagyanyja lehetne, nem az anyja... aztán megkeseredve osztják az észt minden fűrumon, hogy milyen sz*r dolog a gyerek, a házasság...
2019. dec. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Köszi első, benned nem lehet csalódni. Nem szeretnék gyereket, ez nem vita tárgya. :)
2019. dec. 18. 14:30
 3/28 anonim válasza:

Köszönjük #1-nek hogy statisztikákkal bizonyítja nézeteit, miszerint 40 év után a nő ne szüljön. (jeez..)


Mint írtad 27 vagy, ha 10 év múlva találsz valakit akire nem is számítasz még akkor is bőven sok időd lesz kiélvezni a szerelem / szenvedély minden fortélyát, nem vagy elkésve.

2019. dec. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
1. vagyok, nem is vitattam.
2019. dec. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
2: hol is írtam ilyet?
2019. dec. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
24%

"Nem szeretnék gyereket, ez nem vita tárgya. :)"

Ezzel pont azt bizonyítod, amit a #1 írt.


Tudod, a nők mindig és kivétel nélkül a törzsfőnököt akarják párnak: vagyis a létező legjobb, elérhető férfit.

Az a baj, hogy a tv, majd az internet megjelenésével ma már úgy néz ki, mintha sok millió férfiból válogathatnál, de ez nem igaz.


Viszont az ösztöneidet becsapja, és ezért aztán komoly esély van rá, hogy hoppon maradsz, és úgy jársz, amit #1 írt.


Mondanám, hogy legyen eszed, de hát egy nőnek?

A nőknek érzéseik vannak.

Ha netán mégis van eszed (is), akkor gondolkozz el ezeken.

Konkrétan: TÉNYLEG kellene párt keresni.

És nem az ideálisat, mert olyan nincs. Hanem azt, akit el is tudsz érni.

2019. dec. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Tehát: gyorsan egy gyerek, mindegy, akarok-e és egy pasi, akit mindegy, akarok-e, mert mi lesz, ha egyedül maradok? Csúcs. Miért baj, ha egyedül maradok? Mert én ezt a lehetőséget nem élem meg tragédiának.
2019. dec. 18. 16:23
 8/28 anonim ***** válasza:
0%

Ja, még csak véletlenül se gondolkozz el azon, amit mondtam, hanem gyorsan, egy pillanat alatt üsd le a labdát, és az se zavarjon, ha tömény hülyeségeket mondasz?


Talán ELOLVASNÁD azt, amit írtam, és ELGONDOLKODNÁL rajta...

ja, az időbe kerül. Meg nehéz is.


A kérdés ugye az, hogy milyen sorsot szeretnél magadnak.

Szeretnél valami normális párt?

Nem most rögtön, hanem pár éven belül?

Akkor először gondolkozz rajta (hogy lehetne ezt elérni), aztán tegyél is érte!

2019. dec. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
29%

Az ilyenek képtelenek távlatokban gondolkodni.


Csak a most kényelme létezik számukra.

2019. dec. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Jajanyám. Ha nem gondolkodnék rajta, nem írtam volna ki ide. Nem tudom, akarok-e párt, és abban sem vagyok biztos, hogy való nekem. Lehet, hogy egyszer akarni fogok. Lehet, hogy sosem. Nincs kristálygömböm, ami megsúgja a jövőt.


Tudom, hogy mérnök akarok lenni. Pipa.

Tudom, hogy ezt Atlantában képzelem el. Pipa.

Tudom, hogy nem akarok gyereket, mert nem nekem való, tehát nem lesz. Pipa.

De azt nem tudom, tudok-e szerelmes lenni másba. Amit tudok, hogy nem leszek csak azért kapcsolatban, mert mások szerint félni kell az egyedülléttől.

2019. dec. 18. 16:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!