Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mitől lehetek ennyire lusta,...

Mitől lehetek ennyire lusta, motiválatlan?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 23 éves srác vagyok jelenleg külföldön élek és dolgozom illetve nagyjából még egy-másfél évet itt is leszek. Több dolgot is a fejembe vettem mint például elkezdek étrendet változtatni illetve rendszeresen mozogni. De ahogy hazaérek munkából valahogy ez a motiváció mindig alább hagy. Pl. játszok online játékokon is és kitartóan hosszú ideig kellene játszanom hogy elérjem a benne kitűzött céljaimat. De amint hazaérek ez kb. 30 perc játékot jelent aztán pedig kilépek Bármennyire is szeretem ezt a játékot. Tudom sokaknak ez semmitmondó de engem maga a jelenség zavar és a megoldás érdekelne hogy hogyan lehetnék kitartóbb illetve sokkal motiváltabb?
2019. dec. 19. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Volt már erről szó: legyenek terveid, és tűzzél ki kisebb célokat is, stb.

Viszont nem ártana néhány vizsgálat (hormon, neurológia), hogy minden rendben van-e.

2019. dec. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ilyesmi mindenkinél(vagy majdnem mindeniél van) nem egyszerű rávenni magunkat olyasmire, ami kihívást jelent.

Kérdezgess körbe a környezetedben, hogy ki hogyan veszi rá magát a nehéz dolgokra, biztos kapsz pár hasznos tanácsot.


Arra viszont ne számíts, hogy ezek valamelyikét ők is eltűnik teljesen ez az akadály, ezzel mindenképpen neked kell megküzdenie, méghozzá nap-mint-nap, életed végéig, mint mindenki másnak is☺ A kihívásokról érdekes az élet!

2019. dec. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyébként egy pszichológus is segítséget jelenthet, de kizárólagos megoldást senkitől se várj
2019. dec. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Illetve a határidők (akár mástól, akár magadtól) is segíthetnek
2019. dec. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!